Страница 18 от 135 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #256

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    mimojef, вземи си мултицет. Там сондата мери до 300 и нагоре.
    mimojef одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #257

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    mimojef , прочете ли поста на zaki4a ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #258

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз днес, като се прибрах от работа, видях 60-ката да работи на 170-180W. Ново постижение, на 170W не го бях виждал.
    Не се чува нищо, все едно е в офф, ама не е.
    JOKVN, Genadi80, Mig82 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #259

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз пък съм виждал единият от моите да работи на 140W без да върти турбината. Все едно е изключен ама не е.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #260

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Рос, треото и то подминава 50 градуса на струята при външна около нулата, пък етерията ми от подписа не я достига въобще? Май сме изтеглили късите клечки с Джак или всичките етерии на Панасоник са си цепеници?

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #261

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    @mimojef, нищо ново. На моя ZMX му дават максимална отдавана, на +7 - 4.3kW, при консумация 1kw. На +6 съм го мерил до 1500W да развърта и температура на изходящата струя - 56гр. Миланов, казва че неговия ZM-S дори до 1600W развърта, което между дугото е отразено в сервизното като максимална консимация:
    Не съм казал, че е нещо ново. Просто споделям как работи на макс и при какви условия.
    Данните в сервизното са при +7 (в случая +9) което за мен си е що годе коректна работа, с параметри отговарящи на параметрите от сервизното.
    Иначе и на ЗС "max power consumption" е 1.65kW
    А при теб на +6 да работи на 1500 при положение, че при +7 му дават 1000 ми се струва меко казано нередно!!! Явно монтажниците са окъкали нещо. Я изтърван фреон, я слабо вакуумиране. Викай ги а забършат!

    Шегувам се разбира се

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Остави на страна хевитата .
    Кажи какво става с истинските машини ?
    Ами вероятно в магазина си чакат денят на страшния съд.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #262

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Щеше да ме притеснява, ако не ги достигаше. Аз си го знам, че е с големи възможности, ама скопен. Хардуерно е еднакъв с 35ZMX [emoji16].Скрита лимонка отвсякъде.
    Додо, не коментирам, никакви наблюдения нямам почти над Етериикте . Единствено над дефростите, като паднат външните под -7. Като хардуер, параметри и дебити на турбината ми изглеждат иначе добри машини.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #263

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Абе два пъти по-ефективна ми е етерийката от хевито в подписа ми. За Пловдив рядко са проблем дефростите, но ме дразни това, че етерията не може да се развърта като хевито. А пък хевито дразни с това, че не пада на минимум. Явно така ги правят средните класове, да дразнят потребителите.
    mimojef одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #264

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Абе два пъти по-ефективна ми е етерийката от хевито в подписа ми. За Пловдив рядко са проблем дефростите, но ме дразни това, че етерията не може да се развърта като хевито. А пък хевито дразни с това, че не пада на минимум. Явно така ги правят средните класове, да дразнят потребителите.
    Дразнят само тези, които им се вталяват много. Като гледам климатичните тенденции, не само в Пловдив рядко ще са проблем дефростите под -7.
    mimojef одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #265

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Тошибата 285UDR в хола. Настройка 25гр.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    ivan74, SPSt, ruuni9 и 2 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #266

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Шегувам се разбира с

    - - - - - - - - - -


    Ами вероятно в магазина си чакат денят на страшния съд.[/QUOTE]

    нещо май аз не съм разбрал . Мислех ,че днес ще монтират Дайкина и МЕ .

    По темата . Преди малко като сложих малката да спи разбрах ,че жената е пуснала Нокрията .
    Работи на 1 ва степен и 23 градуса и около 200 вата.
    като всички врати са отворени.
    Вече спрях да я гледам ,щото нито ми пречи нито я чувам.
    Това исках като я сложих на мястото на стария боклук. На новия даже и хладилника не му пречи .
    Даже и аз съм се оправил ,че нали ме обвиняваха ,че не мога да боравя с ДУ .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #267

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Рос, треото и то подминава 50 градуса на струята при външна около нулата, пък етерията ми от подписа не я достига въобще? Май сме изтеглили късите клечки с Джак или всичките етерии на Панасоник са си цепеници?
    Старата конвенционалка на R22 сигурно вдигаше към 60-70 градуса, крановете ставаха ужасно горещи и направо ми пърлеше врата на 1 метър от нея. Накрая на експлоатационния си срок чак беше стопила цялата тръбна изолация и компресорът затегна изведнъж, ей така както си работеше. За сметка на това гореше 4-5 пъти повече ток в същото помещение от сегашния инвертор, но това са маловажни подробности.

    Сегашната етерейка го кара скромно - я вдигне до 40 - 45 градуса, я не... ама аз съм доволен от работата и от ефективността и.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #268
    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията

    нещо май аз не съм разбрал . Мислех ,че днес ще монтират Дайкина и МЕ .
    В събота, в събота ги чакам.

    Румбата, този уред кой модел на Волткрафт е? И от къде си го взел?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #269

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Джак, вече не си спомням какво беше това R22. Коментирам "високия" клас на Трео, той си е инвертор. Може много, не може малко!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #270

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Сутринта кгта-то много ме изненада с този минимум на 4градуса външна в 20кв. Това до сега не го бях виждал.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    zxc0, Phoenix_1, rosswen и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 135 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе