Страница 67 от 117 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #991

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanivan2021 Виж публикацията
    Здравейте приятели!

    Бихте ли ми препоръчали климатик за отопление за зимата на следното помещение:
    Стая 15.5 кв м. със стара алуминиева дограма (на над 10 год.) с размери 2.1 м. на 2.8 м. дограмата гледа на юг (но се строят 3 блока точно пред прозорците). !!!Височината на помещението е 3.1 м.!!! От нито една страна не се топли зимата и не се очаква и за в бъдеще. Строителството е тухла блок само с външна изолация от 10 см.
    Желаната температура е не по-малко от 22-23 градуса. Какво би ми свършило работа - ново и втора употреба?

    Благодаря Ви!
    Сложи на тавана 3 см фибран и 0.5 см. декоративни таванки. Взимай една 25-ца Етерия и си готов.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #992

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Сложи на тавана 3 см фибран и 0.5 см. декоративни таванки. Взимай една 25-ца Етерия и си готов.
    Здравей!
    Изрично не желая да намалям тавана тъй като помещението е доста малко и това ще го стесни още... чувството за живеене вътре няма да е приятно. В помещението има холокухня+спалня (не ме питайте как изглежда...) и се живее постоянно. Отгоре има съседи и помещението не е таван. Нищо че не топлят.
    Тази "25-ца Етерия" говорим за 25000 BTU ли?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #993

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    3,5см, не една педя.
    При 2,55 височина в 17кв.м. при топлене с климатик си имам едни 3..4° разлика от нивото на леглото до нивото на тялото на климатика. При тебе може да минат 5..6
    rosswen и Palev харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #994

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    3,5см, не една педя.
    При 2,55 височина в 17кв.м. при топлене с климатик си имам едни 3..4° разлика от нивото на леглото до нивото на тялото на климатика. При тебе може да минат 5..6
    Да разбирам че това ми го препоръчвате за да се държи топлия въздух вътре в помещението, а не да изстива от тавана?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    8
    #995

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Предварително се извинявам, че тук правя публикацията. Видях, че е имало отворена тема GREE vs MITSUBISHI, но вече е заключена.

    Може ли да получа мнение за GREE GWH09YD-S6DBA1 AMBER NORDIC
    и сравнение, съответно адекватни предимства на MHI 25 ZSX-W предвид доста по - високата му цена ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #996

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте знаещи и можещи,
    Дойде моментът и аз да планирам закупуване на 2 бр. климатици. Желая да климатизирам две помещения на апартамента в който живея. Апартаментът е построен през 60-те години на миналия век - тухлени стени и бетони плочи за под и таван. В момента няма изолация на стените пода и тавана. Намира се на третия етаж в четири етажна сграда, като апартаментите отгоре и отдолу са необитаеми. По-голямото помещение е с две външни стени, по-късата е с южно изложение, а по-дългата със западно изложение. Другото помещение е вътрешно, като външната стена е с южно изложение. Не държа на екстри като WiFi, но ниския шум и липсата на осезаемо въздушно течение (специално за спалнята) ще са основно предимство.
    Прилагам попълнения въпросник:

    Климатик за помещение - хол:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    -жилищно помещение
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    -за охлаждане и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo е 24 m²/60 m³
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ (3-камерна) с двоен стъклопакет, КА стъкла
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe е 7,4 m²
    · изложение нa пoмeщeниeтo: къса стена юг и дълга стена запад (външни стени)
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти: трети етаж, краен апартамент, необитаеми апартаменти от горе и от долу, тухла
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - xoл
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България - в София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - зима 22-23 Cº
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - Няма изолация на стените и тавана
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - един компютър и един телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - Ориентировъчен бюджет без включен монтаж 2000 лв. (±200 лв.)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - Външна температура: зима -15 Cº; лято +35 Cº

    Климатик за помещение - всекидневна/спалня:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    -жилищно помещение
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    -за охлаждане и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo е 15 m²/37 m³
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ (3-камерна) с двоен стъклопакет КА стъкла
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe е 1,8 m²
    · изложение нa пoмeщeниeтo: юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти: трети етаж, среден апартамент, необитаеми апартаменти от горе и от долу, обитаеми апартаменти на етажа, тухла
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - всекидневна/спалня
    в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България - в София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - зимата 22-23 Cº
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - Няма изолация на стените и тавана
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - един компютър и един телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - Ориентировъчен бюджет без включен монтаж 1500 лв. (±200 лв.)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - Външна температура: зима -15 Cº; лято +35 Cº

    Предпочитам марка климатик, който има стабилен и компетентен сервиз на територията на гр. София!

    Предварително благодаря за вашите отговори!!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #997

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanivan2021 Виж публикацията
    Здравей!
    Изрично не желая да намалям тавана тъй като помещението е доста малко и това ще го стесни още...Тази "25-ца Етерия" говорим за 25000 BTU ли?
    От кога поставянето на 3,5 сантиметра изолация на тавана се води стесняване? Тази 25ца Етерия говорим за 9000 BTU.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #998

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    От кога поставянето на 3,5 сантиметра изолация на тавана се води стесняване? Тази 25ца Етерия говорим за 9000 BTU.
    Не съм много наясно с термините при климатиците (относно 25-цата), иначе за изолацията разбрах!
    Прегледах тази "Етерия 9000 BTU" и ми се видя скъпа!! На по-ниска цена (1250 лв.) виждам Дайкин ftx35kv1b 12000 BTU. Дали това не е по-добре? Може ли да ми дадеш и други предложения?
    Благодаря ти!

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #999

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanivan2021 Виж публикацията
    Не съм много наясно с термините при климатиците (относно 25-цата), иначе за изолацията разбрах!
    Прегледах тази "Етерия 9000 BTU" и ми се видя скъпа!! На по-ниска цена (1250 лв.) виждам Дайкин ftx35kv1b 12000 BTU. Дали това не е по-добре? Може ли да ми дадеш и други предложения?
    Благодаря ти!
    Взимай каквото си харесал, за да няма виновни

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #1000

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, приятели. Имам нужда от съвет. Дойде време за още един климатик. За охлаждане и отопление на 20м2 добре изолирана, топла, средна стая с разположение югозапад, в апартамент на непоследен етаж, с дограма бяло+4сезона 4м2. Намира се в Разград. В момента съм се насочил към 12те на Мидеа - Ол Изи нордик, Оазис или Мишън 2. Оазиса ми се струва малко по-зимен, но нямам инфо колко капацитет има при ниските температури. Сами разбирате, бюджетът ми е около 1200 с монтажа, но не е твърд. Моля за идеи и за други марки и модели. Просто последния ми климатик е 9ка Мишън 2 и съм доволен. Затова гледам първо мидейките.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #1001

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Взимай каквото си харесал, за да няма виновни
    Ясно е, че не сте ми длъжни с нищо, но все пак човек се регистрира във форум където хората влизат за да си помагат...Или греша? благодарих на потребителя предложил Етерията, но наистина ли от всичките налични климатици в България това е единственият възможен вариант? Ако е така моля кажете го изрично - "Етерия е единствения за това помещение точка". Никак не подценявам знанията ви, но вие се замислете когато правите покупка дали вземате първото нещо което ви предложат и това разумно ли е. И понеже виждам колегата по-горе е попълнил анкетна карта, ще го направя и аз като ще се извиня, че не съм го направил с първия си пост. Надявам се вече да получа сериозни отговори.

    Климатик за помещение - холоспалнякухня 3в1

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    -жилищно помещение
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    -за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo е 15,5 m²/49 m³
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - Алуминиева (2-камерна)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe е 5,9 m²
    · изложение нa пoмeщeниeтo:
    юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти: първи етаж 1 м. над земята, среден апартамент, необитаеми апартаменти и стаи от горе и от страни, тухла
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - за постоянно пребиваване 24/7
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България - в Горна Оряховица
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - зима 22-23 Cº
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - Няма изолация никъде освен външна на блока
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - пералня, печка, телевизор, хладилник
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - Ориентировъчен бюджет без включен монтаж 1000 лв. (±200 лв.), но ако може и за 700-800... ако не може ще събирам още...
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - Външна температура: зима -15 Cº; лято +35 Cº
    Този пост е редактиран от ivanivan2021; 08-08-21 в 22:34.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1002

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Satmar
    Е ти в подписа си наредил една камара японски клими...та до мидея ли опре...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #1003
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Satmar
    Е ти в подписа си наредил една камара японски клими...та до мидея ли опре...
    Факт, обаче в подписа ми не съм изброил европейските машини. Миналата година взех 6 климатика. Най-доволен съм от един японски национал и въпросната мидея. Супер директен климатик, не знам как да го обясня. Разходът е приличен, не дразни, не бучи, малко имам забележки от страна на въздушната струя и по-скоро разнасянето из помещението, но е поносимо. Нямам надежда да ползвам климатиците по 20 години. Иска ми се някоя яка китайска цепеница да се конкурира с добрите ми японски. Да кажем, че си е малко игра. Даже размишлявах за опортюнистични модели на кериър, трео и чиго. ПС: Не мога да си обясня защо външните тела на ниският клас на всички големи марки тежат под 24 кг.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1004

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ivan2021 моя “майстор” дето ми слага машините има подобно на твоето помещение - около 15 кв на 3м. високо.Съседните не се топлят, а отгоре е покрив.
    Всъщност това му е кабинета.Там си е монтирал Дженерал/Фуджитсу 12LMCA и е много доволен.
    Хитачи 25RPD също би ви свършил работа.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    9
    #1005

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от gvspasov Виж публикацията
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - за сезонно ползване
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    - 12кв. (това е със мебелите, които покриват част от стаята, иначе е към 14кв.)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    - ПВЦ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    - 4кв.
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    югоизточен
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    - 4-ти етаж, но над мен има тераса (цялата стая е по тераса), но имам окачен таван с вата.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - лято (23-25), зима (24-27)
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    - Има изолация на стените от блока (не знам колко е дебела), на тавана имам вата която аз съм слагал.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    - само лаптоп + монитори
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    - не повече от 1800лв с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    - всякаква :D
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.червената черта показва къде ще бъде закачен климатика

    Относно климатиците се замислям за този ( MITSUBISHI HEAVY SRK25ZS-WT / SRC25ZS-W ) тъй като в хола имам препоръчан от вас (MITSUBISHI HEAVY SRK50ZSX-WT / SRC50ZSX-W) от който съм много доволен. Най вероятно, по-скъп от този климатик, не бих си взел.

    Аз отново да питам, по моят въпрос тъй като не предложихте други варианти. На мен на огледа когато дойдоха за климатика ми предложиха следните други два варианта. Не знам дали случайно имат превес пред митсубишито. Та вариантите са следните:
    Fuji RSG09KGT A/B
    Panasonic CS-Z25XKE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 117 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе