Страница 74 от 117 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1096

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Премести тръбите зад дивана. Не се вижда над прозореца колко място има, може и там да го боднеш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #1097

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance
    General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
    Midea MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW BreezeleSS+
    Daikin FTXF35A Sensira BluEvolution
    Затруднен съм. И почвам да се двоумя повече.
    1. Първото хитачи има някакъв еко сензор, който долавя движението на хората и допринася за още по добър баланс. В магазина, в който бях вчера консултантът ми обясни, че има разлика между сензор за движение на климатиците(той просто разбира кога има хора и кога не и съответно като няма работи по-слабо май) и другия тип сензор, който новия Gree го имал и който насочвал въздушната струя в друга посока, тоест да не е срещу теб, когато те усети. Това от кой тип сензор е на това хитачи?

    2. Вторият Фуджитцу ми направи лошо впечатление, че е с хладилен агент Р 410 А , а всички нови са R 32

    3. Мидеята най-много ми харесва като показатели, функции и екстри. Направо си е топ, а и цената му е по ниска. Около 1500 лв с монтажа. Но точно това малко ме притеснява. Доколко е надеждна тази марка?

    4. За Дайкин ми бяха казали, че средните им и ниски класове напоследък били по-слабички като цяло. Иначе чета за този модел, че има функция за автоматично завъртане на жалузите , което разпределя въздухът и температурата равномерно в цялата стая.

    Честно казано не знам какво да правя. Просто ми трябва климатик, който лятото като го пусна в най-голямата жега да не духа срещу мен, макар че ще е точно срещу мен Не знам на мен честно казано ми хареса онова Gree новото. Не знам доколко наистина ще работи това фотооко и този сензор за движение и няма да духа срещу човек, ако усети присъствие. На всичкото отгоре и визията му е уникална.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Премести тръбите зад дивана. Не се вижда над прозореца колко място има, може и там да го боднеш.
    Зад дивана ми казаха, че не може. Аз не разбирам много, но там се пада друг апартамент зад стената. А над прозореца също не мисля, че е възможно. Тясно е мястото и нали ще има пердета, щори и т.н.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1098

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Данкоу Покажи чертежа така, че да се вижда и прозореца на спалнята както и този на дневната. Сложиш ли го там където са изведени тръбите колкото и да въртиш клапите винаги ще духа в дивана.
    doooon и ccankov73 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1099

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Данкоу Виж публикацията



    Зад дивана ми казаха, че не може. Аз не разбирам много, но там се пада друг апартамент зад стената. А над прозореца също не мисля, че е възможно. Тясно е мястото и нали ще има пердета, щори и т.н.
    Имах в предвид само вътрешното тяло да се сложи зад дивана. За целта тръбите се удължават и вкопават в стената. Съответно се шпаклова и боядисва на ново.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #1100

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    На мен климатика ми е над дивана и едно кресло(нямаше къде другаде да го сложа) и си поставих един дефлектор, който върши добра работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #1101

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Данкоу Покажи чертежа така, че да се вижда и прозореца на спалнята както и този на дневната. Сложиш ли го там където са изведени тръбите колкото и да въртиш клапите винаги ще духа в дивана.
    Ето я схемата. Ап. Б4

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Имах в предвид само вътрешното тяло да се сложи зад дивана. За целта тръбите се удължават и вкопават в стената. Съответно се шпаклова и боядисва на ново.
    Честно да ти кажа човек не ми се занимава Това ще ми коства и труд и пари. Иначе ако е по тая логика най- доброто място ще е след дивана посока вратата на коридора и хола. Там има доста свободно място и засега за там съм предвидил единствено една картина.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    На мен климатика ми е над дивана и едно кресло(нямаше къде другаде да го сложа) и си поставих един дефлектор, който върши добра работа.
    Какъв е този дефлектор и каква дейност върши? Не съм запознат.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #1102

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ето го, насочваш струята накъдето искаш.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #1103

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Ето го, насочваш струята накъдето искаш.
    Супер. И това е вариант за мен. На каква цена са тези дефлектори и изискват ли някаква поддръжка?

    Очевидно трябва да реша нещо, така че в моя мозък вариантите се свеждат до два:

    1. Вариант 1 е да взема това новото Gree, но само при условие, че това, което ми казаха в магазина е истина. Там ме убедиха, че тази нова технология наистина усеща къде е застанал човек и не духа срещу него. Как точно става този филм не знам. Но ако е наистина е така, бих взел този климатик без да се налага да взимам дефлектори. Затова искам да попитам някой, който има този модел на Gree дали в действителност е така? Наистина ли сендорът като усети присъствие въздушната струя се насочва на друга посока?

    2. Вариант 2 е да взема друга марка климатик, най-вероятно Мицубиши или Фуджитцу и да закупя и един дефлектор, който да монтирам на климатика.

    Предпочитам някой от тези варианти отколкото да се чудя къде да го местя и после да дълбая и пак замаски, бои- дълга и широка. А и днес ми казаха, че то не е така да си пуснеш кабел докъдето си искаш, ами имало някакъв лимит, тъй като може и да ти спадне КПД-то на самия климатик от това удължаване на кабела.

    Така че бих се радвал да чуя отново вашите съвети и мнения, за да реша по-бързо и да действам и по този въпрос, тъй като ме чакат след това и други решения относно апартамента и обзавеждането му.

    1.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1104

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Едно е да "насочи струята" съвсем друго е какво се получава на практика, докато не го видиш всичко е само желания. При различните модели клапите са различни и при едни струята се насочва сравнително добре при други не чак толкова.
    В твоят случай на къде- към прозореца или в другата посока. За да не я усещаш на дивана трябва да завие на 45°, ...
    bobivg и rosswen харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    1
    #1105

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, моля за съдействие при избор на климатик с цел охлаждане

    1. За жилищно помещение.
    2. Основно за охлаждане (сградата е с ТЕЦ). Дограмата е ПВЦ, троен стъклопакет.
    3. Помещението е дневна с кухня и коридор - общо 40 кв. метра и кубатура около 100. Особеното е, че между дневната и кухнята с коридора има стена и два портала около 80-85 см широчина на 200 см височина. Климатикът ще бъде разположен в дневната част, така че да духа към единият отвор (към кухнята). Става въпрос за старо строителство, където дневната и кухнята са в отделни помещения. Решихме да не слагаме врати, за да ги обединим помещенията като едно общо и разширхме малко отворите на вратите. Изложение - изток. 4 етаж от 6.
    4. София.
    5. Желаната температура - като цяло искаме да е комфортно през жегите, а не климатикът да прави помещението хладилник.
    6. Има изолация - 8 см.
    7. В близост няма да има електроуреди. Единствено телевозирът ще се пада по диагонал на поне 4-5 метра.
    8. Бюджетът е 2,600-2,800 лв. с монтаж, целим се към нещо надеждно.
    9. Лятото около 38-40 градуса.

    Препоръчаха ни Toshiba RAS-B16J2KVSG-E/RAS-16J2AVSG-E1 EDGE
    Благодаря за съдействието.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #1106

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Едно е да "насочи струята" съвсем друго е какво се получава на практика, докато не го видиш всичко е само желания. При различните модели клапите са различни и при едни струята се насочва сравнително добре при други не чак толкова.
    В твоят случай на къде- към прозореца или в другата посока. За да не я усещаш на дивана трябва да завие на 45°, ...

    Еми към кухнята, не към прозореца. А с този дефлектор на 100 % ли е сигурно, че въздушният поток се отклонява без проблем и то под такъв голям наклон, така че да завие почти на 90 градуса. А и сега четох мнения в един форум, че чрез такъв дефлектор можело да се намали част от капацитета на климатика.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1107

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    И с дефелектор и с насочване оставиш ли го там климатика ще страдаш, колко по ясно да ти го кажем. Ако искаш да чуеш каквото на теб ти се иска отиди в някой магазин там всичко обещават.
    rosswen и dimjek харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #1108
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    И с дефелектор и с насочване оставиш ли го там климатика ще страдаш, колко по ясно да ти го кажем. Ако искаш да чуеш каквото на теб ти се иска отиди в някой магазин там всичко обещават.
    Ами Добре ако взема тогава 9-ка и го сложа на стената до вратата на терасата. Само че сега го мерих, че разстоянието е 71 см на дължина. Има ли 9-ки с такъв размер и могат ли да се справят с 25 кв. метра помещение?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1109

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    70 см. е малко.Може да сложиш една подложка (30*80-90 см) отдолу на която да легне планката на тялото, но ще ти закрие част от прозореца и не знам дали ще ти хареса "изгледа".От другата страна на дивана не искаш ли да го изместиш?Има и разкл. кутия, откъдето да вземеш и захранване.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Palev; 26-08-21 в 14:13.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1110

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Колко е това разстояние?
    Ако стенен климатик не се събира подов ще се събере, но трябва да внимаваш да не го запушиш с мебели.


    п.п Гледам това модерно строителство и си се чудя. На кой са му нужни тези френски прозорци вкъщи, че да си стои постоянно с пуснати завеси.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 74 от 117 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе