Страница 28 от 30 ПърваПърва ... 182627282930 ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 439

Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #406

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Додо, вече се заяждаш. Служебни коли сме купували два пъти, като и двата пъти цената си беше това, даже подаръци гуми са ни давали зимни. Ти на мен не ми обяснявай такива глупости.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #407

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    varelq, искам да обърнете внимание на подписа на Недко (necata2) и се замислете....

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #408

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от varelq Виж публикацията
    Додо, вече се заяждаш. Служебни коли сме купували два пъти, като и двата пъти цената си беше това, даже подаръци гуми са ни давали зимни. Ти на мен не ми обяснявай такива глупости.
    Благодаря за разяснението, вече ми се изясни проблема. Не съм се заяждал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #409

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    varelq, по-лошото е, че дори и 300 или 500 лв. да дадеш за монтаж, това пак не би ти гарантирало професионален такъв. а и вакумирането на системата не разбирам как би оскъпило или поевтинило монтажа. Не се оставяй да ти говорят глупости, ти си имаш права като потребител и си ги търси докрай.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #410

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    varelq, искам да обърнете внимание на подписа на Недко (necata2) и се замислете....
    Е какво да се замисли бе човек, в тая държава и 1000лв. да дадеш за монтаж, къде ти е гаранцията, че всичко ще стане както трябва, към кого да се обърнеш, ако не стане както трябва.
    Кой майстор издава касова бележка за монтаж, кой автомобилен майстор прави същото?
    Вие( няколко човека във форума, които правите монтажи) и добре да си вършите работата, съвестно, знаете, че годините минават, а положението за някой видове услуги/работи става все по-плачевно. Било то при монтаж на климатици или каквото се сетите.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #411

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Оптимизма е хубаво нещо....


    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

    Искам да погледнеш промоциите в gear best и да се замислиш....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #412

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Пак прегледах интернета... Вимакс, Мегаелектроникс, АнтоновКлима, Вениклима, Климафрост и др. стандартен монтаж предлагат за 160лв, колкото и техното. Булклима и М-клима взимат 180лв. Е... евтин монтаж ли съм ползвал? Некадърен явно да.. но не и евтин.
    Аз не мога да съм специалист по всичко. В друга област съм се специализирал, но е факт, че в България трябва да си можеш... преди няколко дни сам си свалих замзка с помощта на приятел, която преди това бригада майстори и след това един друг ЕТ (едноличен търговец), казаха, че не можели да ми я махнат.

    Sergey, аз им писах на Техното веднага след монтажа и в понеделник ако имат свободен екип ще ми го изпратят, защото вече приключваха деня (петък следобяд беше) и нямаха яснота за понеделник. Но за сряда ме записаха на 100% да мине друг екип да точат фреон, вакумират и презареждат. Реагираха до час след като им писах. Предстои да видим какво ще се случи. Климатика си седи без да работи за да не си износвам компресора с тази влага в системата

    п.п. ох не знам, как обвинявате човек, че е виновен, за това, че е купил нещо на промоция. Та те всичките ми уреди са на промоция, фурна, котлони, аспиратор, бойлер, кухня, столовете докато стигнем и до шкафа в банята. Със всичките неща явно съм прецакан. Аз явно съм най-прецакания, щом пазарувам на промоции... ще ми е обеца на ухото :Д
    Този пост е редактиран от varelq; 18-11-17 в 21:39.

  10. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #413

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    varelq, напишете характеристики на хладилни масла и четете колкото Ви е любопитно.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #414

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от varelq Виж публикацията
    Пак прегледах интернета... взимат 180лв. Е... евтин монтаж ли съм ползвал?
    Че, монтажа който сте получили е некадърен, спор няма...Друг е въпроса, на каква база отсичате, че монтажа не е евтин?! Има една поговорка - "Който плаща зле, плаща два пъти."
    Не казвам, че ако платиш и 300 лв. за монтаж, няма да случиш на същите тъпанари.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #415

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Сега за 20лв ли ще се заяждаме? Масово взимат 160лв, за това не мисля, че монтажа е евтин.
    Не съм за 20лв, едно е да вземеш климатика с 300лв отстъпка, друго е 20лв за монтаж да дадеш отгоре. За по-дългия път съм доплатил 185лв за тръби + 20лв за монтаж на тава, като тавата си я бях купил аз. Стойки също бях си купил отделно, защото исках усилени, също така, за да не ръждясва си ги боядисах допълнително с антикор. Стойките, които те носеха за монтажа си им ги подарих да си имат, а не съм се засилил да ги продавам в ОЛХ да изкарам 5лв примерно. Взех си бандажна лента с УВ защита и след монтажа си бандажирах втори път над техния бандаж, да ми е мирна главата. Не знам дали се усеща, но за да станат нещата както трябва си купувам допълнително неща за моя сметка.
    Все пак единствения проблем в моят случай се оказа тъпото вакуумиране, което не го направиха. Не мисля, че то оскъпява монтажа и не очаквах, че ще го пропуснат. Носеха един голям куфар, предполагах, че държат там вакуум помпата... но в момента в който чух "съссссс" и разбрах, че вакумиране няма да има. Поне да дойдат да си изкарат въздуха от тръбите, а маслото ако се е окислило... здраве да е, не трябва ли да има дехидратор, който да събере водата?
    Пък и новия компресор ще е с ново масло, до 10 години нали ще се гътне така или иначе... поне ще е гаранционен Всяко зло за добро, така ще имам чисто нов компресор след години ще си удължа живота на климатика по този начин

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #416

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Иначе, като чета как пишеш, не че не си прав, ама дано скоро нещо по-голямо да не купуваш, като кола например, че ти ще се поболееш бе човек. Знаеш ли колко машини не са вакумирани, пак, не че е правилно, ама си бачкат без проблеми. Перфекционист си, разбирам, ама живота си върви!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #417

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Ако попаднеш на некадърници, и много пари да им дадеш, резултатът пак ще е плачевен. Ако ми се наложи да си купувам скъп климатик най-вероятно ще трябва да си го монтирам сам, щото не виждам логика да хвърлиш една камара пари и накрая някой сульо с две леви ръце да ти прецака машината за 15 минути.
    До сега три пъти съм имал вземане-даване с монтажници, първите си свършиха най-добре и най-съвестно работата, направиха монтажа без да бързат, всичко както трябва, даже нямаха вакуум-помпа, а вакуумираха със компресор и взеха само 80 лева.
    Другите бяха пълна пародия.
    На шестата година на конвенционалния му изфиряса почти напълно фреона. Личеше си от пръв поглед - спря да топли и да охлажда, почна да заскрежава при 15 градуса, ток наполовина от написаното на етикета,
    и ми идват двама образи, въртяха се напред-назад, качваха се по стълби, гледаха умно външното, вътрешното тяло, закачаха манометри, мериха, спираха му вентилатора и накрая изтърсиха, че било нормално да заскрежава при 15° и не знаят какво му има на климатика, обаче не било от фреона. Накря ми взеха 20 лева без касова бележка и си тръгнаха без да заредят.
    Теглих им сто майни и накрая бащата извика един негов приятел, който зареди климатика за 10 минути, взе само десетина лева и всичко се оправи.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 20-11-17 в 02:03.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #418

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Предлагам темата да бъде прекръстена на Обезвъздушаването на климатика е задължително! Иначе остава впечатлението ,че може и без. А тези фирми ,които имат сертификат за работа с хладилни агенти и не спазват елементарни правила-просто да им се отнема лиценза. Ще се научат много бързо да инвестират в една вакуумна помпа и да я ползват. В противен случай го докарваме до- ми те всички са маскари, което не е честно за хората които си вършат работата по правилата.
    Аз лично бих поискал ново външно тяло, а кой ще го плаща да се разберат помежду си. Вие като потребител имате право да получите услугата както е регламентирано в наредби, правила и т.н. Няма значение дали е на промоция, безплатно и т.н. А това упражнение с подмяната на фреон не ми става ясно какво ще постигне-въздуха сигурно е изкаран след като са изпуснали фреон, остава влагата, която сигурно е обрана от филтрите или е омесена с маслото на компресора.

    П.П. Според мен вакуумирането е най-приятната част от целия монтаж, поне за мен беше така



  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #419

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    И да ми дадат ново външно тяло, нали има масло по всички тръби и ако се окислило вече, то нали ще си остане вътре и ще си износва и новия компресор (не че моя е стар... на 15мин работа )
    За да поискам смяна на външното тяло сигурно ще ми трябват и аргументи, примерно да пиша на LG България, които да ми отговорят, че невакуумирането ще доведе до проблеми в системата и с този официален отговор било то мейл и т.н. да отида в Техното да си искам замяна

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #420

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Взимай си парите, те да си взимат климатика барабар с тръбите. Аргумент - не е спазена инструкцията за монтаж, което от своя страна е компрометирало целия климатик.
    Такива смени на телата и прочие, накрая пак ще ти донесат сегашното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 11:06
  2. Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 12:53
  3. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 17:47
  4. Отговори: 63
    Последно: 18-06-07, 17:16
  5. Търся HDD 4.7GB задължително Quantium FireBall
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 21:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе