Страница 27 от 30 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 439
Like Tree65Одобрявам

Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #391

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Иван, какво да търчим по безплатното точно, че не те разбрах? Същият климатик във Вимакс е с 300лв повече и е отново с безплатен стандартен монтаж... и там да не стъпваме щом има безплатен монтаж? Монтажа, като монтаж ми го направиха точно както си го представях, вкопахме тръбите и всичко стана изчистено и прибрано. Само където не го вакуумираха, което ми е проблема в случая.
    Додо, бяха си ми назначили монтажници, нямах опция да си избирам. В условията за стандартен монтаж, вакуумирането си е включено, тези просто нямаха вакуум помпа ми се струва. А относно водата в маслото... вода и масло не се смесват ако не се лъжа или поне така съм учил навремето в гимназията. Ако изсипеш масло във вода, маслото седи над водата и не се смесват. Вакуум помпата трябва да успее да изкара въздуха и водата от системата, ако не изкара... да си корозира, ще ми го сменят
    Направо съм си оптимист, че няма да имам никакви поражения по системата ако се източи, вакуумира и зареди отново.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #392

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Оптимизма е хубаво нещо....


    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    avenger и splendor харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #393

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от varelq Виж публикацията
    ...Същият климатик във Вимакс е с 300лв повече и е отново с безплатен стандартен монтаж... и там да не стъпваме щом има безплатен монтаж?...
    Не си ли зададохте въпроса, къде отиват тези 300 лева в повече? Или по-голямата част от тях? Аз съм минал по твоя път и знам какво пиша. Ако бяхте попрочели малко тук, едва ли щяхте да го вземете от техното. Разбира се, ако не сте си окачили съкровикето на стената, за да си играете с него и да се забавлявате
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  5. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #394

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Малко офф от темата..
    При 8м тръбен път ,са Ви го сметнали като "стандартен монтаж" или сте доплатили над 3те метра ?

  6. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #395

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    varelq прочетете за маслата, които се използват в момента в хладилната техника.И тогава си направете извода за маслото в присъствието на влага какво става с него и какви са последствията за компресора.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #396

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Додо, климатика беше на промоция за цената + безлихвен лизинг + безплатния монтаж. В момента цената е като при другите търговци. Някои просто могат да си позволят дъмпинг, други не. Ако бях почел повече за това вакумиране преди това, може би просто щях да извикам моя приятел с вакумпомпата (който принципно не се занимава с климатици, но има такава) да вакумираме системата преди да пуснат климатика. Също така ако нямаш безплатен монтаж, то монтажа в Техното е 160лв, колкото е и във Вимакса.
    Принципно проблема е глобален за всички типове "майстори" в България, че не влагат сресдтва в техника, с която си изкарват прехраната. Не всички разбира се, но голяма част да.
    Също така мога да кажа, че когато работиш с подизпълнители външни фирми, винаги могат да те изненадат, както стана сега. Техномаркет плаща на тези монтажници за монтажа, както и Икея плащаха на фирмата, която ми монтира кухнята, а на мен монтажа ми беше безплатен. В тези случаи монтажа не е безплатен, а за сметка на веригата. И мога да кажа, че реагираха до час след като подадох оплакване по имейл. Явно правят каквото могат, а не ме отсвирват. Не че ги защитавам, но просто не са пълни скапаняци, като много хора искат да ги изкарат.

    Пешка, много ясно, че си доплатих за допълнителните метри след 3-тия.
    фрик, дай литература, че не ги разбирам нещата. Не мога да разбирам от всичко, все пак съм просто АйТи.

    Начини за отстраняване на вода от масло, включено е и вакумирането, така че не виждам защо да не бъда оптимист:

    Отстраняване на водата от маслото - публичен документ

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #397

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от varelq Виж публикацията
    ...Също така ако нямаш безплатен монтаж, то монтажа в Техното е 160лв, колкото е и във Вимакса.
    Принципно проблема е глобален за всички типове "майстори" в България, че не влагат сресдтва в техника, с която си изкарват прехраната. Не всички разбира се, но голяма част да...
    Драги вареле, възможно ли е, според теб, стандартен монтаж, с материалите, транспорта и амортизационните отчисления да струва 135 лева, колкото е 160 без ДДС? Имате ли си бегла представа за минималната часова ставка на един техник? Вярно е, че труда на монтажниците се заплаща по-евтино, но за 4 часа работа с транспорт, разликата няма да е особено голяма в крайната цена. Майстор е само единия. Докато има хора, които не го проумяват, дотогава ще ги има и тези псевдомайстори. Както казваше дядо ми, "на 'итър г*з, к*р с винт"!
    Aleksandars, bobi161 и Sir John харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #398

    Re: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Да идват и да слагат друг фреон с везна, като количеството сигурно трябва да е малко повече заради 8-те метра тръбен път, преди това да се вакуумира
    поне 25 мин, защото, се вакуумира цялата система вътрешно, външно и тръби. На маслото чак толкова нищо няма да му стане, за толкова малко време, проблема е самият въздух който остава, и влагата която може да замръзне на най студеното място през зимата след еев-то.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #399

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Нали има търговска отстъпка климатика и реално монтажа е малко по-далече от тези 135лв.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #400

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Миланов, пак не четеш! Търговската отстъпка не е платена, защото имаме промоция! Всичко е за Бог да прости. Сега разбираш ли, защо тошибите са хубави??

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #401

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Додо, какво да ти кажа човек... аз съм АйТи, знам моята ставка каква е и шефовете ми колко изкарват от мен. Като АйТи, като ми зададеш такъв въпрос веднага питам Гугъл и той ми казва, че при търсене на "стандартен монтаж на климатик" от всичките върнати резултати на първа страница цените са от 140 до 180лв за тази услуга, като най-често тя е 160лв. Не намирам резултат, който да ми връща цена за стандартен монтаж до 3м да е 300лв. Не виждам също така и смисъл да водим такъв глупав спор. Ясно е, че има и скъпи евтини услуги, но има и една осреднена цена на услугата, като в случая.

    mystikalrs, а правилното количество на фреона по показанията на уредите за налягането в системата ли ще се разбере? Дано ми пратят екип, който разбира, да не го окъкат още повече

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #402

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Миланов, пак не четеш! Търговската отстъпка не е платена, защото имаме промоция! Всичко е за Бог да прости. Сега разбираш ли, защо тошибите са хубави??
    dodo, тошибата ми е купена с включен монтаж. Т.е. когато го купувах беше една цена - климатик+монтаж. Сега дали е бил с "включен монтаж от 300лв." или е бил с "безплатен монтаж до 3м." не мога да ти кажа.

    - - - - - - - - - -

    Промоциите са за да се продаде по-голямо количество за по-малко време. Може търговската отстъпка да е увеличена при купени 100бр. на куп.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #403

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от varelq Виж публикацията
    Додо, какво да ти кажа човек... аз съм АйТи, знам моята ставка каква е и шефовете ми колко изкарват от мен. Като АйТи, като ми зададеш такъв въпрос веднага питам Гугъл и той ми казва, че при търсене на "стандартен монтаж на климатик" от всичките върнати резултати на първа страница цените са от 140 до 180лв за тази услуга, като най-често тя е 160лв. Не намирам резултат, който да ми връща цена за стандартен монтаж до 3м да е 300лв. Не виждам също така и смисъл да ...
    Колега, два пъти съм ходил до магазина, да си купувам лек автомобил. Първият път базовата цена беше 20000 лева, платих 30000, за за го изкарам от магазина и да си го карам. Вторият път чичко Гугъл ми каза, че струвал 26000 лева. Платих 35 000, при което трябваше даже да правя компромис с оборудването. Дори не съм сигурен, дали въобще е възможно да се закупи базов модел и дали ще е в състояние да се движи по улиците безопасно. Странно ми се вижда, ай ти специалист да не е наясно с толкова елементарни неща. Нали трябва да има реклама, за да се продава?
    Aleksandars одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #404

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Ееее, ти си искал големия мотор, да е дизел, лети джанти, някво аудио префърцунено.....все неща не свързани с безопасността.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #405

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    В случая нито Техното... нито безплатният монтаж е виновен,че не вакуумиран.Вината е персонална на монтажника който не спазва процедурите.В Пловдив в една от най-големите климатични фирми при които монтажите хич не са ефтини,един от екипите им е с чисто нова помпа но си стои в кашона в буса...та и цената не е решаваща.
    Aleksandars, zxc0, bobbyap и 5 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 30 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  2. Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 11:53
  3. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 16:47
  4. Отговори: 63
    Последно: 18-06-07, 16:16
  5. Търся HDD 4.7GB задължително Quantium FireBall
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе