Страница 26 от 30 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 439
Like Tree65Одобрявам

Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #376

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Пътник е....[emoji23]

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #377

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Гледай го как се смее на хорското нещастие хаххах
    Ако ще се чупи да се чупи до 5-тата година, а компресора може и до 10-тата
    Още по-смешното е, че приятел има вакум помпа и можеше да ми го вакумира, ако знаех, че тези няма да го направят.
    А някаква обосновка защо е пътник има ли? Вече е корозирал, край, така ли?

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #378

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Днес е прекалено влажно времето, по-добре ги викай да източат фреона и да вакуумират системата, за няколко дни нищо няма да му стане. Но не е трябвало да го пускаш, като си видял какви са ги свършили...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #379

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Е то ако има влага в системата, какво значение има дали навън е влажно или сухо...Не знам с това упражнение дали се променя направеното до тук. Успех и безаварийно ползване!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #380

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Ми нали и тръбите дето ги карат с колата или буса, като влезнат в апартамент с по-висока температура и може да кондензират зимата, плюс влагата във въздуха до към 70%
    Jack Krauser одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #381

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Имам развитие, обади ми се много сладка женица по телефона. Ще ми изпратят други момчета да минат понеделник или сряда да ми изсмучат фреона, да вакумират и да сложат нов
    Апартамента не се отоплява, но все пак си държи 20-тина градуса. Със сигурност си е получило разлика от поне 10градуса, влажността на въздуха днес е 89%, точно го монтирах апреди да завали. Всички предпоставки за образуване на много конденз са на лице
    Jack Krauser одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #382

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Чак пък да ръждяса ...Станалото-станало, не знам колко има смисъл да се върши тази процедура с подмяна на фреон, каквото е имало е завъртяно през компресора, сигурно има филтри и да се надяваме, че няма да има проблеми. Друг е въпроса за 8 м тръбен път, дали е проверено налягане и.т.н. Някои са до 5, други до 7 м без допълнително ...Не мога да разбера защо се прави така монтаж-тези хора, които вземат пари за услугата би трябвало да имат някакъв лиценз и да са наясно как се работи с хладилни системи. На клиента не му е работа да знае всичко. Може да изкара дълго без проблеми, може и да не. Като се прави по този начин винаги има риск и би трябвало да бъде забранено да се пипат хладилни системи от нелицензирани и оторизирани лица,както в всъщност официално е. Ако си го правите сами или някой приятел (което пак не е законно) ОК,поемате си сами риска, но да плащате за услугата и да не се прави по правилата-не го разбирам!
    Аз лично бих го оставил така-дано има достатъчно фреон за 8 м. тръбен път и му се радвайте докато работи!
    Приятелю,виждам пишеш че живееш в Хага и може би не си наясно как се работи в България.Тук е така във всяка една сфера на услугите.Пълно е с бездарници и тъпанари.Само около 10% могат и знаят какво и как да го свършат.Спирам че спамя.Това е друга и дълга тема за разговор.
    Aleksandars и SPSt харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #383

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Доколкото разбирам, климатика е вече монтиран и пуснат в експлоатация...Така,че сега да го пипат и да обогатяват атмосферата с хладилни агенти...може пък да имат хай тек апаратура ....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Приятелю,виждам пишеш че живееш в Хага и може би не си наясно как се работи в България.Тук е така във всяка една сфера на услугите.Пълно е с бездарници и тъпанари.Само около 10% могат и знаят какво и как да го свършат.Спирам че спамя.Това е друга и дълга тема за разговор.
    Да но тука става въпрос за работене с хладилни агенти, опазване на околна среда и т.н. Има разписани правила как се процедира. както и да е успех с климатика и да го ползвате със здраве!
    kokovox одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #384

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Започвам да си мисля, че нарочно ги правят тези мизерии с не вакуумирането. Тия нямат изгода ако климатика работи безпроблемно 10 и повече години, щото ще останат без работа и един вид още при монтажа залагат бъдещи проблеми, вероятно за да се прецака машината след време и да си купиш нова. Така хем монтажниците и производителите доволни, само клиентът прецакан. Имаше един стар филм за башмайстора, и оня нарочно правеше скрити мизерии при строителството на обектите с такава цел.
    zxc0, bobbyap и ponyasd харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #385

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Да Stainway, климатиак е монтиран и поработи 15 мин, колкото да завърти добре фреона да разкара хубаво влагата : )
    При условие, че пари няма да ми струва, ще заложа на пълното източване, вакумиране и презареждане на системата. В моята глава изглежда така, че влагата ще бъде премахната с вакумпомпата, отделно при новото зареждане на фреон би трябвало да ми заредят колкото трябва съобразно тръбния ми път. Стига да не направят положението по-зле с някой супер скапна фреон, все си мисля, че има надежда да няма никакви поражения. Все пак системата си ма масло, което би трябвало да попречи на корозията да се появи за няколко дни.
    Пак казвам... ако ще се прецаква този компресор... поне да е преди 10-тата година от гаранцията :Д

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #386

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Може ли да попитам за името на фирмата?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #387

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Преди 10г.всеки втори дето се казва започна да работи гипс-картон,подавал мастара на някой майстор в Гърция или Испания и тук вече е майстор.Сега с повечето монтажници на климатици е същото,за сажъление.
    Alexi и toto4ev харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #388

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Александарс, може да питаш разбира се, може Фирмата е Ол Техникс. Гугъл нищо не дава за нея Климатика е от Техно-Пеевски който е, просто там LG AK12AL беше на 1999лв с безплатен стандартен монтаж и 0% лихва на изплащане
    Този пост е редактиран от varelq; 17-11-17 в 20:35.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #389

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Това е бонус към безплатния монтаж- не се вакуумира. Крайно време е, българина да спре да търчи по безплатните работи. Пък и 2000 лв за LG , не са ли множко?
    Mega одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #390

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Техномаркет дават избор относно монтажа. Купувачът сам си решава. Източването и повторното зареждане ще решат само проблема с въздуха в системата, който е доста. Маслото няма как да го сменят, за съжаление.
    frick одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 30 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  2. Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 11:53
  3. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 16:47
  4. Отговори: 63
    Последно: 18-06-07, 16:16
  5. Търся HDD 4.7GB задължително Quantium FireBall
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе