Страница 16 от 60 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #226

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Монтираха го момчетата.Фирмата е Джет клима.Макар,че понятие си нямам от климатици останах с впечатлението,че момчетата се постараха и си свършиха работата добре.Ползваха т.н. вакуум помпа,но тя не работи повече от 5мин.Специалистите да кажат дали е достатъчно или не.Разстоянието между телата е около 2м.Времето беше топло и сухо.А климатика дали е хубав или не представа си нямам тъй като нямам база за сравнение с други климатици и това в първия,който имам.Трябва някой по-опитен да го тества и да се изкаже.Според мен от началото докато си достигне температурата работи малко шумно,но после оборотите падат доста и почти не се чува.
    PS . Сега малко ме е яд,че не взех HITACHI RAS/RAC-E14HA.На хартия е същото,само ,че е 250лв надолу и външното му тяло е по-тежко с няколко кила,но каквото такова
    Този пост е редактиран от steffan; 14-09-13 в 23:54.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #227

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Не се ядосвай, а се радвай на новата си придобивка ... и не я слушай постоянно как се развърта, а после намалява обороти, а си гледай кефа. Това е моя съвет.
    Aleksandars одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #228

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Благодаря на Вальо(Велев Клима), за перфектният монтаж на климатик Fujitsu asya09lgc. Работи изключително професионално и е много коректен и точен. Не правя реклама, а изказвам лично мнение.
    bobovo, Aleksandars, Kasap и 2 други харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    7
    #229

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Здравейте! Вчера ми монтираха едно Fujitsu12 LMCA. Прочетох тук, че трябвало при монтажа да се направи вакуумиране, но при мен не се направи така- с вакуум помпа. Монтажника каза, че го е направил, като на външното тяло имало някаква игличка, която като се натиснела и така ставала тази работа! Направо го пуснаха, като го бяха настроли на 30 градуса, да съм била видяла колко топлел. И си тръгнаха. Аз после го изключих и сега не смея да го пусна тоя климатик. Добре, че още не е студено. Моля ви за съвет - имам ли основание да се притеснявам? А тоя маркуч за конденза е отрязан съвсем къс, и е мушнат отзад във външното тяло. Така ли трябва да е?
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #230

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Пускай го, не се бой.Често не вакуумират и може да изкара 100 години без проблем, а може и да не изкара.Маркуча и него често слагат във външното, не е проблем.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    7
    #231

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Благодаря ти edi1! Преди малко го пуснах на 22 градуса - отвори клапите, помисли малко и почна да духа топло! Аз се бях притеснила, да не би да са изпуснали от фреона с това обезвъздушаване ли е, какво е там. Та така. Чудя се, дали ако е останал с по-малко фреон дали няма да вземе да му пада мощността?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #232

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Обикновено с този начин на монтаж няма проблеми, въпреки, че е против всякакви правила.Наблюдавай си машината през зимата, ако си топли като хората, значи са наред нещата.Тук на много потребители така са монтирани машините и нямат проблеми .

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    7
    #233

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ок! Сега само трябва да измисля с какво да запълня грозната дупка дето оставиха в стената около тръбите. Някакъв силикон или кит за фуги може би? А и самия тръбен пътс някакви пвц канали. Казаха да си ги купя и можели да да ги сложат. Абе оставиха си ръцете! Трябваше да си го поръчам от някоя софийска фирма, ама аз не! Доверих се на дупничани - отдавна продавали и монтирали климатици. И сега като се заглеждам по блоковете как грозно се метлеят овесени разни тръби даже и небандажирани си мисля, че това е само тяхна работа!
    mirandi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,513
    #234

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Използвай минерална вата на Изофер.
    vimax одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #235

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Гипс с малка шпакла аз така подмазвам около тръбите отвън и вътре. Пвц канал вътре в стаята си слагаме задължително без заплащане.
    Не е приятно когато си плащаш да те ти правят нещо еи тъй колкото да се одбие номера.
    mirandi и vimax харесват това.

  13. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #236

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от cherry Виж публикацията
    Ок! Сега само трябва да измисля с какво да запълня грозната дупка дето оставиха в стената около тръбите. Някакъв силикон или кит за фуги може би? А и самия тръбен пътс някакви пвц канали. Казаха да си ги купя и можели да да ги сложат. Абе оставиха си ръцете! Трябваше да си го поръчам от някоя софийска фирма, ама аз не! Доверих се на дупничани - отдавна продавали и монтирали климатици. И сега като се заглеждам по блоковете как грозно се метлеят овесени разни тръби даже и небандажирани си мисля, че това е само тяхна работа!
    Колко ти струваше монтажа,че при мен за 160лв. сложиха и пвц канали(евтини са) или е било "безплатен монтаж"?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    7
    #237

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Беше "безплатен монтаж". Да бяха сложили тези канали, а щом не влизат в монтажа щях да си ги платя. А не да оставят тая грозотия след себе си. Сега от вътрешното тяло до грозната разкъртена дупка в стената (дето излизат тръбите навънка) виси една крива бандажирана тръба с денивелация поне 25см! Абе грозна картинка. А, да ви попитам и за филтрите. Имаше едно пакетче с една синя и една бяла лентичка. Разделиха ги и сложиха синята на единия, а бялата на другия въздушен филтър!?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #238

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Синята е ионизиращия филтър с некви сребърни иони а белия е ябълкокетахинов филтър. Така се слагат по един в ляво и дясно. Я метни едно фото на монтажа да ги оплюем колегите
    grischa, mirandi и vimax харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    7
    #239

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Точно сега не мога да сложа снимка, но ще се постарая да документирам тая хубост преди да се сложат каналите. Наистина заслужават да ги оплюете. Бе той монтажника беше само един, и водеше някакво дете - наглед 16-17годишно момче да му помага.
    mirandi одобрява това.

  18. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #240

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Сигурно е бил шефа на фирмата със сина си-те шефовете така работят!
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 60 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе