Страница 29 от 60 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #421

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Има такъв тип клиенти, чакат те да им пренаредиш и мебелите. Пък ако остане време и да поработиш след това. Друг е въпроса, монтажната група сливи ли има в устата да попита къде да сложи тялото и да назове аргументи за по-доброто място.
    bobovo и Aleksandars харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #422

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    ... може да са предложили, но ..... после кой ще слага простора.... и ще дойде по-ниско, ще трябва да се навеждаш за да не те закача по главата, ще останат старите дупки, ще лъсне предишният цвят като се махне винкела на простора и т.н. Общо взето външното тяло на терасата и простора са много компромисно решение. Като се прибави и водата от размразяването става още по-компромисно. Трябва да се примириш с едно за сметка на друго.
    Според мене за сега не го барай, ако много ти избоде очите пролетта го премести. Имай в предвид, че първото размразяване ще измие прахоляка който ще се натрупа между ламелите за няколко месеца и потича черна водица. Като закапе на балкона и пръските по стената.....Ако сложиш тава пък има други неудобства.

  4. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #423

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Аз не живея и не работя в БГ, а с монтажниците съм се разбрал да ми го преместят там дето е винкела за простора. И това ще стане като аз се прибера в БГ. Иначе така сложен е ужасно изглеждащ и няма да седи там.
    DUNDURMA одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #424

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Има такъв тип клиенти, чакат те да им пренаредиш и мебелите. Пък ако остане време и да поработиш след това. Друг е въпроса, монтажната група сливи ли има в устата да попита къде да сложи тялото и да назове аргументи за по-доброто място.
    Има едно пазарджишко говедо - монтажник, което направо "тропа" по масата и казва къде ще се дупчи за тръбите, щото така трябвало! Акъл от клиенти не щял! После се оказа, че екземпляра е пробил от грешната страна и машината е станала неразглобяема. Така че странните биологични единици са и от двете страни, не се заблуждавай.
    Aleksandars, Mega и Rumb@ta харесват това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #425

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Никога не съм имал съмнения за това, което си написал. Не знам защо си останал с впечатление, че съм се заблудил? Смятам, че съм доста наясно с пазара на климатични системи и с безумните монтажи.
    Този пост е редактиран от Mega; 20-09-16 в 19:31.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #426

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Поправете ме ако греша, но в протокола за монтаж няма ли графа, където клиентът се подписва, че е съгласен с мястото на монтажа? При първите ми два монтажа на климатици;и от Техно...... имаше и климатиците се монтираха, където казах. При вторият монтаж един цървул /без извинение/, се опитваше да ме убеди, че не може да монтира вътрешно тяло по-малко от монтирано в съседната стая на същото място. След като му казах да си събира чемаданите и да си ходи, взе, че го монтира. Искам само да се обърна към монтажниците: Не си мислете, че като сте монтирали 4-5 климатика сте връхта и клиентите ви са нЕкви нещастници, които не разбират от нищо и каквото им кажете-това е. В доста случаи хората са доста по-грамотни технически от вас, така че отнасяйте се с уважение към тези, които ви плащат и се вслушвайте в това, което искат. Когато това са абсолютни глупости /има и доста такива случаи/, убедете клиента, че не е прав с грамотни доводи.
    necata2 и ivan74 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #427

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Е в този случай с простора и климатика, човека е в чужбина, дошли са да монтират, присъствал е може би възрастен човек, който ако са го питали да махат ли простора е казал нищо не разваляйте... и се е получило така. Дано са оставили повечко тръби зад външното, че да стигнат като се завърти.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #428

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Здравейте! Да не отварям нова тема, ще пиша тук.

    В събота ще ми монтират три климатика Fuji Electric LMC, един 12 000 BTU и два 9 000 BTU.

    Има ли нещо, за което да настоявам при монтажа, за да няма после въпроси тук? Вероятно, монтажистите биха си спестили усилия за нещо, било от незнание или немарливост, но после аз ще се ядосвам. Колко мин. тръбен път да ми оставят, пречи ли ако има тръба, навита зад външното тяло или да мисля за други места на машините и т.н. И изобщо, споделете най-срещаните магарии при монтаж, за да опитам да ги избегна, ако може. Обяснил съм вече, че не искам висящи тръби, като пъпна връв и монтажистите трябва да си носят кабел-канал за необходимите места, но за друго нямам познания и се надявам да ударите едно рамо!

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #429

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    1)Вакуумиране
    2)Естетика
    3)По възможност да не се омешват външно с вътрешно тела при налични 6 броя тела, още повече ако са различни партиди
    4)Краен тест
    Притеснителен и факта, че в един ден ще се правят 3 монтажа, т.е. има шанс да бързат и да претупат нещо.
    kokovox одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #430

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    И да гледаш къде капят външните

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    kokovox одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #431

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Казаха, че макс два часа им трябват на един климатик и за това се навих да ги правят в един ден. А и не знам колко хора ще дойдат, може да са повече от двама.
    А колкото до смесването на телата, ще внимавам, стига още при транспорта да не са ги омешали. А за мин. тръбен път нещо? Тук четох, че някои модели имали такова изискване, но за тези нищо не намирам. И ставали по-шумни, ако е къс пътя, та знам ли?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #432

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Сетих се още 2 неща:
    -поръчай си "подсилени" стойки - разликата с обикновените е в заварена триъгълна планка при правия ъгъл. Външното тяло на LMC тежи 35кг и веднага или до 1г ще провисне в горния край с обикновените стойки. Вероятно ще трябва да доплатиш по 10лв за комплект
    -поръчай си ето тези тампони:
    Тампон за външно тяло на климатик. Антивибрационни тампони за климатици.
    Не правя реклама, просто съм ги поръчвал 4 пъти и съм ги монтирал на 4 тела и разликата е огромна - напълно изчезва бученето отвътре. Естествено акустичния шум не се променя. Идват за 1 ден. Нямаш много време, по-добре се уговорете с производителя да ви ги прати по-спешно.
    Успех!
    stiv13 и kokovox харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #433

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Благодаря за съветите. Тампоните съм поръчал, същите. А за усилената стойка, ще звънна да попитам има ли възможност. Само чакам някой да даде акъл за дължината на тръбите.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #434

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Подсилените стойки не знам дали са подцинковани. Питайте за това. Тръбен път по възможност над 3 метра до 15 метра. По възможност поставете външните тела така че да са лесни за профилактика и отсервиране. Пазете гаранционната карта и фактурата /касовата бележка. Гледайте да вържете отводняването към улук, сифон, саксия да не капе на тротоара.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #435

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Външните тела тежат съответно 9ка-21кг. и12ка-26кг. (тръбния път да бъде поне около 3м).
    bobovo и necata2 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 60 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе