Страница 32 от 60 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #466

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ако се ползват за отопление няма ли фуджитсуто да се обледени от МХ и Панасоника отгоре ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #467

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    Ако се ползват за отопление няма ли фуджитсуто да се обледени от МХ и Панасоника отгоре ?
    Водите от дефроста са вкарани с тръбичка в улука и няма да капят един върху друг. Но и достъпът до климите е лесен ако стане екстремна ситуация ще се полива с шишето.

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #468

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Браво Иво -FRESCOR се е постарал човека.Днес от т.нар.саниране попаднах на монтажници за които думите професионалиъм и коректност са непонятни неща.Отвратен съм.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #469

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    При нас тръбата за конденза от едната страна, която беше поставена специално за това е под изолацията. Така трудно ще замръзне, но трябва да се постави при строежа. Иначе от другата страна, където климите са вързани към улуците над изолацията нямаше проблеми и при - 20.

    Sent from my XT1095 using SetCombG Forums mobile app

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #470

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Водите от дефроста са вкарани с тръбичка в улука и няма да капят един върху друг. Но и достъпът до климите е лесен ако стане екстремна ситуация ще се полива с шишето.
    Това, което мисля че има в предвид е, че зимата се събира лед по външното тяло и като размрази тази вода пада отдолу, а не отива в кондензния канал.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    32
    #471

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Здравейте,
    Днес ми монтираха 3-ти климатика,които за купих след любезното съдействие на хората от този форум. Още веднъж Благодаря.
    Ето и малко снимки.

    1. Fuji Electric RSG12LLCC/ROG12LLCC







    2. Gree GWH12QB/K3DNC2D Lomo






    3. Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo





    Доволен съм от монтажа. Климатиците бяха монтирани според това къде аз исках да бъдат. 2-та са захранени отвън в кутия с твърда връзка с ваго клеми. Другия отвътре тъй като вече имаше пуснато захранване заради стария климатик. Втория изглежда накриво и се наложи да го проверявам аз с нивелир и всичко е наред,явно бетонната стреха над него е доста крива. Климатиците след 24 часа използване си вършат задачата за която бяха закупени идеално,а именно охлаждане.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #472

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Koлко време трае вакумирането на нов климатик 12-ка lmca ,щото на мен около 5 минути ми го вакумираха,и то след изрично настояване,казваха че не било необходимо...? Човека сложи помпата и след има няма 5 минути каза - готово.Ама колко е било готово ,само той и Господ знаят...Бързаха много за следващия монтаж,както и да се приберат.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #473

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Няма страшно, не го мислете повече. Всичко ще е наред. Желая ви безаварийно ползване на сравнително добрата машинка
    ponyasd одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #474

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Здравейте,
    Ако може да попитам, на fujitsu 14lmcbn nordic, какъв е минималния тръбен път?
    Гледах някакви инструкции, но са на чуждоземен език и не разбрах нищо
    Благодатя!
    http://cloud.tapatalk.com/s/596f683a...ionsmanual.pdf
    Този пост е редактиран от tolostoi; 19-07-17 в 17:10.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    7
    #475

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Peter Radev Виж публикацията
    Ами както казаха от фирмата така стана. Не съм се месил, а и не разбирам, толкова че да давам акъл.


    Здравейте, монтираха ми Дайкин FTXM35M, обаче силно ме дразни начина, по който е монтирано външното тяло. Първоначално трябваше да е на стената, като на горепосочената снимка, уж щеше да се хване, но откак пробиха и сложиха вътрешното тяло, се оказа, че нямало място и в момента виси доста над прозореца ми. Впоследствие вече прочетох, че можело и на подови стойки, и на шпилки на тавана, а явно може и по начина като на Петър Радев. Знам, че трябваше да чета предварително, но не се усъмних в думите на монтажника, че имало достатъчно място.
    На каква стойка е захванато отляво за тавана тялото и дали може да се завърти и моето външно тяло по този начин? Благодаря предварително на отзовалите се!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #476

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Аз не бих разрешил така да ми го монтират...Може и да не падне,но не ми се ще при всяка буря да мисля че се гътне или не.На съседа е монтиран единия по същия начин видях.На монтажниците не им пука,след тях и потоп,гледат да отбият номера и да вазират към следващия обект.Аз на твое място бих си направил от винкел импровизирана стойка на пода,и бих сложил климата върху нея на 50 см например.Освем това си има задължителни параметри на отстояние на климата от стена,отгоре,отстрани отзад и т.н . а при тебе не са спазени.Да го демонтират.Шляпатарници....Писна ми от пишман майстори.Не можеш да намери съвестен и наистина компетентен човек да ти свърши работа,като четирилистна детелина са добрите и отговорни специалисти.Повечето са измекяри някакви,и това е не само в монтажа на климатици а навсякъде
    Този пост е редактиран от ponyasd; 22-07-17 в 21:13.
    DDM87 одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    7
    #477

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ами те си се продават такива подови стойки, де да можех аз да правя каквото и да е от винкел Всъщност и аз май се насочих към монтаж на пода, той е с една мраморна мозайка, дано не е проблем за пробиване... Няма ли да е проблем просто ако си стои външното тяло върху някаква стойка, без да е захваната здраво за пода? Готова съм още един монтаж да си платя, но да стане, както трябва, защото да не си мислите, че е безплатен? 150 си платих като поп.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #478

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Тези не заслужават,да се обръща човек към тях с думата-майстори.
    Всичко е правено без мислене.
    Икономисали са и шайбите.
    Не знам вече какво става в тази България!
    Защо да давате още пари?!
    Тези да идват и да си направят всичко както трябва,за тяхна сметка!

    Питайте,го този некадърник:
    Дали му харесва на него?
    И дали вкъщи ще си направи такъв монтаж??
    Този пост е редактиран от Viking72; 22-07-17 в 21:46.
    Vania Marinova одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #479

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Сложете си го на такива стойки.Извинявай за обърнатата снимка ,но пиша от тел.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Vania Marinova одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #480

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Сложете си го на такива стойки.Извинявай за обърнатата снимка ,но пиша от тел.
    Тия са готини,ама не са ли ниски,и зимата ледът да опре до долната страна на климатика,мисля че трябва да са по високи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 60 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе