Страница 10 от 78 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #136

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Велев-В началото на темата и аз застъпих тази теза,но не получих одобрение.Явно е нормално за 3м да е 200 лв,за 4 да е 220-230,ама за 1 м е пак 200.Питах останалите колеги как отговарят на клиент за "рестото" 2м,което го плаща при монтаж 1м,а реално не получава.Да не говорим,че монтаж с 1м е по-лесен(бърз и евтин) отколкото с 3м.


    bigmouth-наздраве за поста ти.Евала за обобщението.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #137

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Между другото много от монтажниците във разни фирми заработват и на часно без данаци да плащат и с крадени матеряли и служебни инструменти. И на по ниски цени щото матерялите са ги платили ощетените клиенти или богатия шеф.
    И за да не се случва това е много лесно просто шефа прави едни бланики с цеаната на матерлите и се поъват броиките и дължимата цена и клиента се подписва тои ще знае че не е излъган и шефа че не го крадят.


    bigmouth - Колега в коя фирма работиш?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #138

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    В цената платена за монтажа, се включва и гаранционното обслужване, защо никой досега не отбеляза това или климатиците, които монтирате не се нуждаят от обслужване.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #139

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Не е задължително. Аз знам, че ще плащам за профилактика...

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #140

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Не е задължително. Аз знам, че ще плащам за профилактика...
    Правиш ли разлика между гаранционен сервиз и профилактика? Че е различно, знаеш.
    Абсорбатор, например, у вас имаш ли?
    А, в гаранционния срок идва ли някой да ти пере или подменя филтъра? Безплатно? А трябва ли?
    Като отидеш на преглед с новата си кола във фирмения сервиз обслужването безплатно ли е?
    Като се скапе някоя част подменят - безплатно. Ама толкова. И никой не писка. Защо при друга техника да е другояче?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Дрането не е оправдано от никого! - Абсолютно!
    Оправданието с това, че другите дерат е още по-малко оправдано! - Естествено!
    Тази тема почна да излиза от границите на разумното. - И защо?
    Както на dgenov така и на мен започва да ми кипи от нахалство. - Чие? На един двама или по тоя повод - всички под знаменателя. Обективност?
    С последния си пост ти в прав текст казваш, че понеже другите взимат повече, отколкото заслужават, затова и ти ще взимаш повече, а не толкова колкото трябва!!!
    Имаш ли смелостта след това ти изказване да си споменеш фирмата - ще ти я забуча отгоре на раздела да седи съвместно с някои от изказванията ти по темата!

    И какво ми говориш за влизане в сивата икономика - че вие сте влезли отдавна! Вие?....Ние?.....Те... Кои, кои са?
    Аре стига басни, че давате на монтажниците си по 1200-1500лв нетна заплата и им плащате всички необходими осигуровки за да се формира тази сума като нетна заплата.


    За ниво на заплащане между 1000 и 1500 лв, брутното му измерение е над 2000. И то само заплатата. А другите облаги за работещия? Защото напоследък ако някой иска да оцелее занапред, трябва да се погрижи за още доста неща свързани с разходи и то не малки. Иначе, рано или късно е за мустака.
    Относно басните.....има, не е като да няма. Ако ти не си чул и видял и ако на теб не се е случвало, значи ли че няма?

    Всичко това, впрочем, се отнася за каквото и да било, не само за климатиците.
    Просто повечко хора трябва да започнат да си вадят главата от пясъка.

    Edit
    Пак съм с два поста, но коментирам съвсем различни неща, според мен. Моля за извинение.

    Стана ти навик, но е лечим! Следващия път ще трия вече!

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #141

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Да, вярно, че смесих понятията: гаранционен сервиз и профилактика. Според мен гаранцията се поема от продавача, а профилактиката от монтажника... И се почва една... По-добре е да са една и съща фирма, но.. Та, във връзка с това, написаното от geozap, е неправилно :в монтажа не се включва гаранция, освен изрично упоменато.. Вярно,че си с два, лошо няма, трудно разбирам мисълта ти във втория , но ще го прочета още два,три пъти...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #142

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Пускам това съобщение и тук във връзка с тази тема: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38242.0.html
    Идва време за монтажа!
    Имам огромна молба към всички колеги, които са от София и се занимават професионално с монтаж на климатици:
    Помогнете с труда си да ги монтираме! Това може да стане на 29 или 30 декември, когато всичко по електроинсталацията ще е завършено.
    Мисля, че една група от 4-5 души ще се справим за един ден. Материалите, нужни за монтажа ще бъдат заплатени от събраните парични дарения.
    Молбата ми към всички, които желаят да се включат да пишат в тази тема или на лични.
    Разчитам на вас!

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #143

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    patra6kov, според мен цените/качеството на монтажите са в норма - живота е шарен Какво конкретно те притеснява?

    Весели празници!

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #144

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    patra6kov, според мен цените/качеството на монтажите са в норма - живота е шарен Какво конкретно те притеснява?

    Весели празници!
    Чакай.
    Абсолютно нищо не ме притеснява. Не държа всички да ме разберат и да се съгласяват с мен. Казвам си мнението - грешно или не, харесва се или не.......така мисля. Единствено, понякога може да ме позачуди схемата "развален грамофон".
    Поне се старая да съм обективен. Без оглед на град, марка или пристрастия някакви, в случай, че ги имам.
    Опитвам се да подчертая, че качественият труд не би следвало да е евтин. Материалите са с еднакви цени, консумативите също, машините и те /с малки разлики /, но в свършването на работата може да има големи разлики. И замазването на някоя дупка, далеч не е най-качествено свършената работа. Така мисля.
    По отношение на грижата за работниците и заплащането им, материалната база и т.н. ....разни хора, разни идеали. Но не е редно да се твърди, че "такова животно нема".
    Познавам едни......с нива на заплащане коментирани по-горе, хубави /голям процент/ нови коли, добро, над среден клас оборудване, реални осигуровки, безотчетни, гориво и мобилни телефони, фирмено облекло, обучение /вкл. и в чужбина, ако и когато може/, застраховки и всичките му салтанати.
    Нещо такова се опитвах да кажа. Може и да не съм се изразил като хората.
    Такива работи..

    Весели Празници на всички!!!

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #145

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Разбран си споко. Верно е това което казваш. Лошото е че в БГ хората не са платежоспособни(голяма част- не че нямат желание за качествени стоки/услуги). А пазара както знаеш се определя от клиентите - за каквото имат пари такова им се предлага - факт е че по магазините е пълно с техника която е с толкова ниско качество че аз лично никога нямаше да я изложа за продан(ако е мой магазина) ама я има! и се купува - невероятно но факт  Аз лично имам наблюдения над клиенти за софтуерни услуги: които имат финанси въобще не питат колко струва, но има и други: броят си стотинките - чак ме е жал и съответно понякога и благотворително работя дет се вика, ама какво да правя и те са хора разбирам ги. Разбира се бих желел да работя само за богати клиенти ама ... не е така. Налагам си да не променям качеството на услугата според възможностите на клиентите - не винаги успявам, но се старая. Убеден съм че който работи качествено, рано или късно му се отплаща. А който гледа да претупа ... си е негова работа, но не одобрявам!

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #146

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Адски си прав няма значение за мен колко парички ще взема от Клиента (аз по-принцип работя скъпичко монтажните работи),но някой път правя комромиси или подарявам монтажи, но винаги гледам да си свърша добре работата и човекът да е доволен.. А от клиенти с никоплатени монтажи бягам за тях са други места за пазаруване. Те по принцип искат и максимум Samsumg или LG on/off, но най-често Мидей-ки или Нео, от които някаква особена печалба няма-това го знае всеки. Предпочитам да продам 2 скъпи климатика отколкото 5 Мидеи. И не правя Евала на Клиента, защото е дошъл при мен. Той е дошъл при мен за да иска да му се свърши работа, а не аз при него да си предлагам услугите – затова Той ще трябва да се съобразява с условията, които му предлагам.
    Приятни празници

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #147

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Когато и аз застъпих тая теза малко по-горе,някои нарекоха това "дране на кожи".Все едно само аз съм останал на Софийския пазар като монополист.Де да беше така.В крайна сметка ,както казваш,клиента е дошъл при теб и ако не е съгласен с условията-отива при друг.Избора е само негов,а не мой.Насила да накарам някого не виждам как може да стане.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #148

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Е, така е. От теб, са купили, ти им правиш монтажа, после ако не дай-боже стане нещо, ти си защитаваш името... Ако е купено от друга фирма... Обаче,да вмъкна нещо, което няма нищо общо.. В България, вече, има само един производител на "нефтопродукти"(рафинерията в Бургас) и тя е собственост на "частна фирма", при което, "същата частна фирма" има бензиностанции навсякъде в България(абсолютна простотия,според мен , монополиста ,да има и продажби на дребно..). Е?, кой, ще определя цените?(Дори да се опитвам, да го вкарвам(горивото) от Румъния или Гърция). Който "издържи", добре. Да не казвам, че "мощтна фирма" може да работи и на загуба, година, две, после , като отпаднат "малките" ще си го "навакса"..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #149

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Очо,ако знаеш откога чакам Лукойл да заработи на загуба,ама не.И друго-нито ЕКО (Хеленик Петролеум Груп) ,нито ОМВ,са малки фирми,да не говорим за Шел,че да се нагаждат към монополиста,и трите фирми си имат рафинерии и внос в някаква степен.
    Тук нещата опират до държавата като регулатор,и може би до съгласуване на ценовата политика.
    Ще ядем бой с тебе заради тези офтопици,да знаеш.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #150

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Разбран си споко. Верно е това което казваш. Лошото е че в БГ хората не са платежоспособни(голяма част- не че нямат желание за качествени стоки/услуги). А пазара както знаеш се определя от клиентите - за каквото имат пари такова им се предлага - факт е че по магазините е пълно с техника която е с толкова ниско качество че аз лично никога нямаше да я изложа за продан(ако е мой магазина) ама я има! и се купува - невероятно но факт Аз лично имам наблюдения над клиенти за софтуерни услуги: които имат финанси въобще не питат колко струва, но има и други: броят си стотинките - чак ме е жал и съответно понякога и благотворително работя дет се вика, ама какво да правя и те са хора разбирам ги. Разбира се бих желел да работя само за богати клиенти ама ... не е така. Налагам си да не променям качеството на услугата според възможностите на клиентите - не винаги успявам, но се старая. Убеден съм че който работи качествено, рано или късно му се отплаща. А който гледа да претупа ... си е негова работа, но не одобрявам!
    Съгласен. Не съм твърдял нещо много по-различно. По скоро...може би нещо друго трябваше да се засегне, а не някои да се чепкат за глупости.
    Себестойността на услугата е Х. От бай Пешо дето събирал камара време да се обзаведе и той с модерна машинка, може да се вземе Х+10 или 15%, а от имотния +30-40%. Аз поне така бих направил. Малко утопия идва, ама влизаме в схемата за сития вълк и цялото агне.
    Малко се повтарям, ама пак ще засегна момента със софтуера /и хардуера/ още повече ти имаш ясна представа за това, като професионалист, а аз съм потребител. Не съм хванал дядо Боже за шлифера, но предпочитам качествена стока и услуга. И ако не съм ги "надиплил", предпочитам да почакам, да взема хубаво, отколкото да взема "нещо", само за да го има, без да е сигурно дали и колко ще върши работа. Казвах за офис, който оборудвах наскоро и можех да "намаля" това, което има сега с едно поне 25-30%, ако бях взел кво да е и да се направи на приятелски начала. Предпочетох обаче да получа качествени стоки и услуги и мисля, че не съм сбъркал особено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 78 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе