Страница 9 от 78 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #121

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    ....и отвън кой ти бандажира? Комшията от горния етаж ли?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #122

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Нито арматурите нито бандажите са проблем стига да има печени хора и качествен инструмент, но първото се намира трудно иска прилична заплата и се обучава продължително а второто е скъпо и със скъпа потдръжка така че монтажът трябва да е достатъчно скъп за да може да покрива разходите и да остава печалба все пак ... а монтажи от 130-150 лв могат да покрият нищо от горе споменатото в по дългосрочен план.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #123

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    ...ей, най-после изказване, което заслужава уважение.... Правилно мислене... Нищо общо с прословутата ни черта да гледаме все по тънката да я карамеа напротив - да си вярваме малко повече... Според мен само така могат да се получат нещата колеги!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #124

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Я вижте какво правят адвокатите-услугите им скачат в пъти,защото имало инфлация-дрън дрън.За ноември казаха че има дефлация дори.Просто си имат съюз,сядат си и си решават колко са им услугите.Били учили,аз също съм учил.Вчера научих от автомонтьора си,че сваляне на автоматичната ми скоростна кутия и оглед са 500 (петстотин) лева и е работа за час,без влагане на никакви материали.Да не би той да е учил в Кеймбридж? Аре стига с тая теза за евтините монтажи.Аз лично ги отказвам.Малко по малко започвам да ценя труда си и да разбирам,че читавите хора в нашата дейност са доста,ама не сме заедно.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #125

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Я вижте какво правят адвокатите-услугите им скачат в пъти,защото имало инфлация-дрън дрън.За ноември казаха че има дефлация дори.Просто си имат съюз,сядат си и си решават колко са им услугите.Били учили,аз също съм учил.Вчера научих от автомонтьора си,че сваляне на автоматичната ми скоростна кутия и оглед са 500 (петстотин) лева и е работа за час,без влагане на никакви материали.Да не би той да е учил в Кеймбридж? Аре стига с тая теза за евтините монтажи.Аз лично ги отказвам.Малко по малко започвам да ценя труда си и да разбирам,че читавите хора в нашата дейност са доста,ама не сме заедно.
    Еми имат си хората саюз и не се правят на велики като от нашия бранш.Винаги ще има някои който дърпа напред и някой който го дърпа на зад.Нама лоялна конкуренция.Конкуренцията не е от към качество а от към цена.Ако си се отвърдил на една поносима цена винаги ще се намери някой кото да слезе под нея и да се изсере на метеното.Монтажа на климатици не ми е основна деиност а сапътстваща и ме дразнят клиенти който,ме познават и ми знаят възожностите и искат климатик койо да им излезе по тънко от техно маркетите,но просто не искам да падам по ниско от тях и саответно си взимат от тях.

    П.С. Има една програма за автомобилите АУТОДАТА и там е дадена коя операция за колко часа се прави, мотаж де монтаж на скоросна кутия е горе долу 15 часа.
    При авто сервизите цените се реголират от централите и техните специялизирани сервизи.Ако специялизирзн сервиз взима 50 лева на час ,всеки сервиз по долно ниво взима по малко,но никои не пада под 30 лева на час.А при нас как е ,един клиен ми иска Фуджитсса,поръчвамги и ги питам за цената на монтажа,мълчат и мънкат,при тях бил 200лева но в провинцията 160 лева,няма ясна политика от страна на вносителите.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #126

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Еми
    саюз
    някои който
    на зад
    Нама
    отвърдил
    кото
    деиност
    сапътстваща
    ме дразнят клиенти който,ме познават
    възожностите
    койо
    по ниско
    саответно
    реголират
    специялизирани
    специялизирзн
    по долно
    по малко
    но никои не пада
    клиен
    Фуджитсса
    поръчвамги

    Не можах да се въздържа... Вчера вечерта се наложи да помагам на синчето /1-ви клас е/ за диктовка - повярвай, по-напред е с материала...
    Напълно подкрепям специално за теб - по-висока цена. Слагай по 20 кинта на монтаж отгоре, а в разбивката ги описвай като средства за повишаване на квалификацията!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #127

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Само си чешем езиците (пръстите), единствената полза от задаващата се криза е че има вероятност много от прясно нароилите се фирмички да фалират и така на пазара на труда да се появят повече научени хора и това да позволи на тези които останат да наложат някаква по единна ценова политика ...

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #128

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    да от повечето "научени хора" ще се получи конкуренция и падане на заплатите им(лошо за работника). Дано "единната ценова политика" да не е насочена за закупуване на нови Мерцедеси(добре за фирмаджията). И защо трябва да има такава?!? Който на колкото му излиза сметката на толкова да работи. Единия със скоростна кутия "за оглед 500лв" - клиента какво е виновен?!? Ми той клиента цял месец работи за толкова - защо трябва от него да ги избиваш?!?(купи си по-ефтина кола примерно).
    П.С. тука като при фотографите на свободна практика се получава: правят опити за подържане на високи цени(при санемане на сватби примерно) и умират от яд че някой видиш ли се промъкнал и снима за по-малко! Защо да не снима питам?
    И на vanko68 все не му излиза сметката ама работи и се бръква от раз 500кинта за оглед на скоростната кутия(която не струва толкова цялата без да я оглеждат). Колко ти излиза печалба на месец чисто за семейството сега като частник - ще признаеш ли? Ако ти е малко, работи повече и по-качествено и за трети път казвам че не е задължително да се напъваш да правиш монтажи и да имаш частна фирма и т.н. като не ти излиза сметката! Стига сте драпали да дерете три кожи от клиента моля.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #129

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    И ако не ни излиза сметката,да влизаме в сивата икономика ли?Дрането на кожи от адвокати ,лекари,зъболекари,автовсякакви, е оправдано,а за нас -да се свиваме.Много добър съвет,ама ще го пропусна.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #130

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Дрането не е оправдано от никого!
    Оправданието с това, че другите дерат е още по-малко оправдано!
    Тази тема почна да излиза от границите на разумното. Както на dgenov така и на мен започва да ми кипи от нахалство.
    С последния си пост ти в прав текст казваш, че понеже другите взимат повече, отколкото заслужават, затова и ти ще взимаш повече, а не толкова колкото трябва!!!
    Имаш ли смелостта след това ти изказване да си споменеш фирмата - ще ти я забуча отгоре на раздела да седи съвместно с някои от изказванията ти по темата!

    И какво ми говориш за влизане в сивата икономика - че вие сте влезли отдавна!
    Аре стига басни, че давате на монтажниците си по 1200-1500лв нетна заплата и им плащате всички необходими осигуровки за да се формира тази сума като нетна заплата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #131

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Тази тема излезе извън пътя.Нормално е да има различни цени за монтажите-според качеството.
    Друг е въпросът,че някой от евтините монтажи пак са скъпи за качеството на монтажа./както и някой от скъпите/.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #132

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Крис-пак започваме да си мерим........Не съм казал,че ще вземам повече,а че няма да се свивам в монтажите.Поне 10 пъти съм споменавал,че ги правя на 200 лв,което за София е средна цена.Ела и виж как си правя монтажите,ще те запозная с монтажниците си,които получават ЧИСТО 200 до 250 лв всеки петък вечер.И си плащам като поп осигуровки,застраховки и т.н.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #133

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Колеги фирмаджия не е мръсна дума,а държавен служител,служител на паркинги и гаражи,Е.О.Н.,Ч.Е.З,БДЖ,ВиК идр. престижни фирми,а този който продава и монтира по10-на климатика на седмица е мошенник почти колкото Вальо -топлото и Рум.Овч.,нищо,че мизкарва за хляба.Жалко мислене.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #134

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Колеги лично аз мисля че е редно да се заплаща от клиента цената на работата примерно твърда цена от 80лв да кажем а матерялите колкото излизат според вложените в монтажа. Всичко друго е измама на клиента. Предолагам на никой няма да му е добре да плати кило салам а да му резнат 800гр. Бъдете разумни и пазете клиентите защото сме зависими от тях.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #135

    Re: Монтаж на климатици цени и отговорности

    Почти съжалявам че пуснах темата. 1-во някой като ходи на зъболекат и плаща колкото му кажат не се жалва(защото зъбаря бил учил – ама като му падне пломбата за 200 лева друга песен се запява), като му носят дивана тежащ 100 кг до 6-я етаж и му взимат по 20 лева на етаж нищо не се казва (били хамали цигани или студенти), а за това че се очаква от един прост монтажник да бъде: 1. шофьор, 2 хамалин – повтарям и който не е съгласен с мен нека да си каже – 1 климатик 12000BTU – 50 кг + още около 80 кг оборудване във вид на инструменти, материали, стълби и какво ли още не, 3.строителен работник – да знае къде да пробие дупката за тръбите,за да не направи на швейцарско сирене стената на Клиента, да може да подмаже евентуално, 4. да може да мисли: като монтира вътрешното тяло да прецени да не духа в главата на човека в стаята, да не капе на комшията отдолу, да не прави ледена пързалка зимата -например 5. да има елементарно чуство за естетика – като свърши климатикът да е симетрично разположен спрямо останалите мебели в помещението, 6.електрически грамотен – 50% от случаите да може да ровичка в ел. инсталацията на клиента и да може да включи уреда по най-добрия на Клиента начин, а не с висящ на 30 см от пода във въздуха разклонител, защото виждаш ли захранващия кабел не се удължавал. 7. Грамотен хладилен техник – да направи това, за което е дошъл – 4 конуса и едно вакуумиране. 8. да не го е страх от високо – виси се надолу с главата и от 15-ти етаж или както дойде. 9 да е здрав физически – да може да качи по люшкаща се 6-7- метра стълба на рамо 40кг климатик и да го сложи на стойките. 10 Да разбира от ВиК – този конденз се включва или в тавата отвън или във водосток или се изгражда линия от PVC тръби до там до където трябва 11.Да може да говори членоразделно български- шегувам се
    Е, това няма как да стане за 130-150 лева, освен ако не се крадат материали или се работи на частно с PRIMA, която хвърля наесен т.е. гаранция НЯМА и т.н

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 78 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе