Страница 19 от 78 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #271

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    А на мен отново ми прави впечетление как потребителя гледа с какава кола са, каква е машината - дали е бош или е китайска, а мисля че трябва да му прави впечетление дали след монтажа проверяват за пропуск, дали притискат силно изолацията с бандаж и тем подобни. Трудно ми е да разбера какво ги бърка хората момчетата с каква кола се возят? Ако дойдат с S-класа, по-щастлив ли е клиента?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #272

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Vanko68 Да си кажа честно съм голям лайк в тая област, но пак казвам, това което мен ме интересува е цената. Не знам кое колко струва, честно казано не ме и интересува, това което мен ме интересува е крайната цена, а не как тя е формирана, естествено и това да са ми монтирани нещата прилично, не искам абсолютно перфектно не искам и смотано, искам един средностатистически приличен монтаж. Това ме интересува мен.

    Djia Аз карам кола над 200 к.с. комън рейл дизел, карам с над 160 км/ч обикновенно по магистралата и затова смятам спрямо моя разход. Естествено че при едно икономично шофиране на газ примерно цената би паднала сиг и под 20лв, но това мен не ме интересува

    ewgeny Колата и техниката не ме интересуват, доколкото се върши работа прилично. Коментирах ги заради изказвания, че за да има хубава техника тр и цената да е над 200лв на брой. Относно монтажа сложиха ми тръбите в отделни изолаций, бандажираха здраво, измериха ми темп на изходящия въздух, след като климите поработиха поне 20 мин всяка от тях. Обясниха ми за дистанционните, освен че получих и пълен превод на въпросните, дадоха ми дист даже с батерии за да може да се пробва всяко едно по отделно. Както казах вакумираха ми с-мата и тн. Не знам дали са проверявали за пропуски, не разбирам от тия неща. Това което мен ме инт е че бяха чисти, знаеха какво правят, направиха нещата така както тук е описано, че тр да се направят ( доколкото разбирам от тия неща ), на ЦЕНА от 400 лв за 3 броя. Ест има и неща, които не направиха, като примерно да запълнят отворите със силикон, но съвсем скоро ще бъдат направо подмазани въпросните отвори.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #273

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Така както описваш добре са си свършили работата. Щом си доволен добре. Едва ли са на загуба Има фирми дето предлагат и безплатен монтаж, но колко е безплатен всички знаем. Със здраве да си ги ползваш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #274

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Да не откриваме топлата вода,всеки знае,че има много печалба/живи и здрави/ в климите втора ръка 100 волта и то такава,че да ти сложи някакъв символичен монтаж и да те омае.Друг е момента ,ако само монтират и доставят трафовете идвайки от 150 км.Ще обявят към 650 лв. и магията се изяснява,просто добре са си послали,похвала за което!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #275

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Frescor Това което казваш сиг е много вярно, но пак казвам дори и самите клими бяха на най-добра цена и отделно от тази цена ми направиха и за самите клими над 10% отстъпка Иначе нещо инт което ми направи впечатление. В първия магазин имаше само едното Фуджитсо и една друга Тошиба. Фуджитсото беше обявено на 690 лв. Пратиха ме до другия им магазин да видя и другото Фуджитсо и там същото на 600 лв обявено като даже ако може по дистанционното да се прецени, доста по-запазено. Веднага им казах за разликата и двете станаха на по 600, а след това в общата оферта вече бяха по 550 Явно имат добър марж, щом едното може да обявено на 690 и да стигне 550 за само 3 броя Явно и при тях е криза

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #276

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Еми тези клими идват от депата за изхвърлени в Япония, естествено цената им е доста ниска и могат да си позволят дори 1бр подарък да ти дадат.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #277

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    За разлика от Мидейките в Метро, дето ги дават по 5 за хилядарка. Пак със съответната печалба...

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #278

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Тези мидейки са много слаба серия аз дори не съм поръчвал от тях. Просто така е изгодно за вносителя да изчисти модели които не са търсени.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #279

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Еми тези клими идват от депата за изхвърлени в Япония, естествено цената им е доста ниска и могат да си позволят дори 1бр подарък да ти дадат.
    Велев съмнявам се да идват от депа за изхвърлени защото никой няма да плати първо за демонтаж, след това за изхвърляне, защото там се рециклират. Предполагам идват от тн баи бек опции, където връщаш старото и получаваш ново с отстъпка, а пък после тия фирми ги пращат към БГ и тн, където пълнят контейнер с Н бройки работещи и неработещи за някаква никаква сума на бройка ( 20-30 евро ). Като се сметне обаче и транспорта, митнически разходи, проверки, изхвърляне на брак и тн цената на брой пак не би тр да е ниска. Въпреки всичко тук става дума за цена на монтаж, а гледам има доста хора, които освен че монтират и продават съответните продукти и въпреки всичко цените се различават сериозно от тия които ми дадоха на мен. В тоя ред на мисли дали има някаква зависимост м-у марката на климата и цената за монтаж, нещо като щом имаш пари да си купиш Мерцедес имаш и пари да си плащаш за обслужването като за Мерцедес Интересна ми е темата защото все повече започнах да си купувам през интернет или от страни съседни на БГ доста неща и забелязах че дори услугите започнаха да се изравняват като цени, което според мен е крайно интересно и неоправдано

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #280

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Извинявай но аз съм ходил до Япония и точно за това много добре знам какво казвам.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #281

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Добре, явно японците са ужасно прости, щом изхвърлят 2-годишни климатици от най-висок клас! Замисли се малко, дали Toshiba *DR ще е "скрап" след 2-3 години ползване?
    eddy, поздравления за климатиците, за тези пари нищо ново в БГ свястно не можеш да вземеш, че и за много отгоре.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #282

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Извинявай но аз съм ходил до Япония и точно за това много добре знам какво казвам.
    И аз съм ходил в Китай,ама бъкел не отбирам от мидеите...Ходенето някъде едва ли те прави спец за няколко дни.А и силно се съмнявам точно в депата да са те забили япончетата...

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #283

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Извинявай но аз съм ходил до Япония и точно за това много добре знам какво казвам.
    Велев не съм ходил в Япония, баща ми е бил там за няколко месеца, не е ходил по депа естествено Живял съм само 2г във Виена и 3г в Берлин и мога да кажа с ръка на сърцето, че поне там да ти демонтират и изхвърлят някаква техника си е прилично скъпо удоволствие. От друга страна ако върнеш старо за ново редовно получаваш отстъпка от цената на новото Не съм запознат с вноса на клими втора ръка, но понеже взимам доста професионална кухненска техника втора ръка от един "вносител" знам и как работи и с какви фирми в Германия работи и точно в тая техника какъв е принципа за втора ръка Предполагам, но само предполагам в Япония нещата не са много по-различни, все пак производителите имат интерес на определен период потребителите да обновяват тяхната техника и използват доста разнообразни пазарни механизми

    Deian мерси за думите. Сиг не е много редно в тая тема да те питам, но понеже видях, че ти си един от тези, които реално измерват консумацийте на климите и правилното оразмеряване. Имам следния казус стаите в които са монтирани Фуджитсутата са грубо 14-15 м2 но с височина 3.07 - 3.09 което грубо е 45 м3, а при моментните условия в Сф ( снощи към 24ч колата показа 6 гр ) климите ми работят като он/офф машинки. Т.е. това дали ще ми е проблемно и дали ще даде негативен ефект на машинките Мерси предварително, може и на ЛС да отговориш, че и без това темата е за цената на монтажите а доста се отплеснахме

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #284

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    А на мен отново ми прави впечетление как потребителя гледа с какава кола са, каква е машината - дали е бош или е китайска, а мисля че трябва да му прави впечетление дали след монтажа проверяват за пропуск, дали притискат силно изолацията с бандаж и тем подобни. Трудно ми е да разбера какво ги бърка хората момчетата с каква кола се возят? Ако дойдат с S-класа, по-щастлив ли е клиента?
    За да ме разбереш ще ти го кажа простичко; " Лице дупе продава"

    А каква е връзкта с монтажа на климатици? производителите противно на някои философии и мнения тука си имат оптределени изисквания, описани кратко и ясно в сервизните инструкции ( за съжаление достъпни само за хора ползващи английски или други чужди езици ) Това налага императивно (задължително) фирмата да разполага с качествени инструменти и материали, както и хора разполагащи със съответната компетентност и мотивация да ги изпълнят.

    У нас все още имаме стихийност на това занятие, което се отнася към почвечето фирми в бранша , които предлагат в замяна на ниски цени, компромиси , отнасящи се в последствие и на някои ангажименти по поддръжката например.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #285

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Вие явно в мнозинството си сте профита в занаята.Ами аз днес си монтирах сам климата,на супер "сгодно " място,в собствено жилище,е имам някакви познания-съответно и неясноти..!.Ползвах и Бош и профи-прахосмукачка,манометри,бутилки....абе един багажник техника.
    И да ви кажа честно,тоя труд си струва поне едни 200 пари,и то само за кадърен монтаж-консумативите ми излезнаха има-няма 30-на лв.(изолация,кабели,защита,изол.лента),апаратурата ми е служебна.Та нека и някой "зрител" да си каже мнението(демек клиент без познания).Не съм тръгнал да монтирам,но никой да не си мисли тая работа за елементарна,ако разбира се ,се върши по правилата или поне съобразно тях.Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 78 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе