Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 71
Like Tree2Одобрявам

Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от dza
    Здравейте,
    разбрах за по късия път , значи ще има кръгове зад външното тяло .
    Още едно - две въпросчета ако позволите - какво трябва да е минималното разстояние на вътрешното тяло от тавана?
    - и какво мога да очаквам ако м/у горния ръб на тялото и тавана има само 5-6 санта?
    Поздрави!
    Един съвет от мен: Остави хората това им е работата да си работят спокойно, няма да е приятно да им даваш съвети за работа която не разбираш.
    lamushi одобрява това.

  2.  
     
  3. dza
    dza е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #17

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Един съвет от мен: Остави хората това им е работата да си работят спокойно, няма да е приятно да им даваш съвети за работя която не разбираш.
    съжалявам колега,
    май не съм задал въпроса разбираемо. Искам да ми монтират климата над вратата, през която се излиза на терасата. А от горния край на тази врата до тавана има светло пространство точно 365 мм. Та затова попитах, дали тези 50-60 мм ще са достатъчни на климата да засмуква въздух. И дали няма да има проблеми с нормалната работа на климатика.
    По всяка вероятност няма да присъствам на монтажа, ако това има някакво значение за теб.
    Поздрави!

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #18

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от dza

    Още едно - две въпросчета ако позволите - какво трябва да е минималното разстояние на вътрешното тяло от тавана?
    - и какво мога да очаквам ако м/у горния ръб на тялото и тавана има само 5-6 санта?
    Поздрави!
    При някои модели производителят дава минимално отстояние 5см.На подобни модели дайкин дава не по малко от 30mm.При намалено отстояние ,ще му се затрудни работата,като ще му намалее капацитета,и увеличи шумът и консумацията.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #19

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Това дали са достатъчни зависи от модела на машината. Като ти докарат машината в упътването и за монтаж са посочени минималните отстояния на двете тела! Монажниците би трябвало да се съобразят с тях, но не винаги го правят. Ако искаш климатика над врата, то тогава най-вероятно ще се наложи да минават през трегера. В такъв случай може да има проблем и да ти откажат. Това е доста индивидуално.

  6. dza
    dza е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #20

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ...Като ти докарат машината в упътването и за монтаж са посочени минималните отстояния на двете тела!...
    Благодаря
    набарах из нета малко тех. инфо за разни модели /http://v-clima.com/download_tech.php/ и за този който ме интересува минималното отстояние от тавана е 30мм. При положение , че за монтажа трябват минимум 60мм, мисля, че ако има технологична възможност за монтаж не би трябвало да имам проблеми с нормалната работа на машината
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323034975[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ...Ако искаш климатика над врата, то тогава най-вероятно ще се наложи да минават през трегера. В такъв случай може да има проблем и да ти откажат.....
    Вече има пробита дупка за една клима, която се оказа немощна за помещението и ще бъде преместена // fujitsu 12-ka lkc за 25кв./ сега ще ходи да почива на 12.5 кв./.
    А какво мислите за алуминиеви вместо медни тръби?
    Поздрави!

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    да не са ти предложили по-евтин монтаж ако е с ал тръби???

  8.  
     
  9. dza
    dza е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #22

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Демонтаж монтаж 80лв. за труд. Тръбния път се заплаща 24лв. за мед и 12лв. за алуминий. Трябват ми около 5м и ми идва множко тези200лв.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #23

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от dza
    Тръбния път се заплаща 24лв. за мед и 12лв. за алуминий.
    'баси, какво ли следва? Шлаух, градински маркуч...

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Преди годни имаше някакви евтини климатици, които идваха с монтажен кит: алуминиеви или бяха медно-алуминиеви тръби за монтаж. Не съм чувал при монтажа да е имало проблеми. В интернет сега видях продават и от двата вида: само алуминиеви и медно-алуминиеви.

    Тъй като плътността на алуминия е по-малка се използват по-дебелостенни тръби. Цената на медно-алуминиевите е наполовина спрямо тези от чиста мед. Медно-алуминиевите могат също да се удължават чрез спояване с оксижен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #25

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Бяха си чист алуминии Само на двата края имаше по 20 см медна тръба зада направиш конуса

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #26

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    ... Има два вида от тези тръби. Алуминии отвътре с мед и само (изцяло) алумини. Но се оказва, че алуминия с времето корозира и се покрива със специален термо шлаух за да се забави този процес. Лично аз не бих ползвал такива тръби и те съветвам за 30-50 лв. да не си правиш експерименти.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #27

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Опасността е както от шумове, така и от по-бързо износване и хидравличен удар, защото чрез минималната дължина на тръбния път се гарантира, че част от фреона ще е по тръбите.По-дълги тръби в рамките на препоръчаното=повече фреон в тях, по-малко тръбен път(0.8 метра, 1 метър) = повече фреон в компресора и външно/вътрешно тяло.По-късият тръбен път донякъде е като презареден в повече фреон в системата.
    Чудя се как би могло да има хидравличен удар в компресора? Нали цялата идея на цикъла е да се осигури постъпване само на газова фаза в него? или искаш да кажеш, че може да постъпи толкова много фреон, че при нагнетяване да го втечни и т.н.?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #28

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    И аз се чудя, как издържат тези калпави климатици, дето са хванали 10 - 15 см лед. Добре че тези дето правят компресори, мислят повече и слагат акомулатори на студ.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #29

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Тоест не е фатално за климатика ако има къс тръбен път и това касае единствено комфорта?
    Имали ли сте реален случай на повреда поради къс тръбен път? (доколкото това може да се установи...)

    tnx

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #30

    Re:Има ли мин. дължина на тръбите между външно и вътрешно тяло на сплит система

    Доколкото аз съм чувал от специалисти, прекомерно късия тръбен път води до компресори извън строя. Нека хората с опит да споделят, това така ли е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-14, 13:42
  2. Отговори: 2
    Последно: 01-11-10, 12:04
  3. Как се управлява външно тяло без да има вътрешно?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 22-03-10, 09:28
  4. Разстояние между вътрешно и външно тяло
    От hristo_123 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-10, 21:10
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе