Питам, защото:
Имам Дайкин FTXP60K3, преработен на термопомпа. Интересното за мен е, че прави по няколко последователни дефроста ( 2,3 и дори 4), като температурата на фреона не е падала повече от +9/10 градуса. Любопитно ми е това заложено във софта ли е, или има някакъв дефект? Иначе си работи без никакви проблеми, никога (миналата зима ми беше първа с него) не съм виждал заскрежена питата на външното тяло.
Да не си я направил нещо подобно.
https://lamiacasaelettrica.com/daiki...scious-choice/
- - - - - - - - - -
Пак на съшия, а ние се оплакваме от припукваня https://www.youtube.com/watch?v=2zpM6nEnBA0&autoplay=1&w=560&h=315
Нищо не е правено, просто така си работи явно климатика. Дефростът продължава само няколко (1-3) минути. А преработката е правена от човек, който с това се занимава.
Този пост е редактиран от dnedkov; 01-11-19 в 20:27.
Този пост е редактиран от rosswen; 02-11-19 в 11:59.
Преди попаднах на това.
Сега се бъзикаме за Мидея и Тошиба, но ако гледаш картинката от доклада за патенти, майтапа може и да стане истина след 6-7 години.
Представяте ли си как Додо след време обяснява на бъдещите собственици - Щом си решил да взимаш Тошиба по-добре да е висок клас, защото там вече са оборудвани с компресори на Мидея. Ако е от серията Дайсекай не по-стар от 14-ската.
И си мислят, че вдигайки градусите от дистанционното, ще "духат" все по-топло. Точно като степените на калорифер с реотани. И в къщи и на работа всички климатици се пускат от дамите на по 27-28гр. Поне докато пусна у нас котела, а на работа Тец-а
И не, не е до възраст. Има и млади, има и средни, има и по-стари. Има и мъже, не само жени. У нас и жената и дъщерята не обичат "хладно", не обичат климатици. Баща ми, докато беше жив, също на 28гр го пускаше. И аз не ги обичам много, въпреки че не съм студенлив и много лесно се изпотявам. На 22.5-23гр. стайна температура, настроени на стайното управление на газовия котел всички сме предоволни, но не и на същите градуси на климатици. Може би има значение и това, че сме в еднофамилна къща и отоплението е по-трудна задача.
Този пост е редактиран от VanDan; 02-11-19 в 11:14.
Това с любовта към отопление тип калорифер наистина не е до възраст. Моята теза е, че е свързано с навици, които се изграждат в ранна възраст. Например при отопление с архаичните печки на дърва няма средно положение. Там в общия случай или е жега или е студ. Разбира се всеки избира жега и тези навици остават за цял живот, а и се възпроизвеждат в среда на ТЕЦ и други видове отопление много добре. Нашите жени далеч не са първенци в това - рускините са още по-напред с материала. В крайна сметка с по-топло се свиква, но със студено не, тъй че трябва да се съобразяваме. Разбира се с температура 25+ градуса в стаята, която спя не мога да свикна и там вече има отпор.
Представете си го сега това оборудвано с термокамера и леко въоръжено и Терминатор 2 е вече реалност.
https://www.youtube.com/watch?v=QZ1DaQgg3lE
https://www.youtube.com/watch?v=iBt2aTjCNmI
https://www.youtube.com/watch?v=j8vjvtxLMTw
Този пост е редактиран от the inquirer; 03-11-19 в 00:24.
@bobivg тази тема е дъвкана много пъти, честно казано не ми се изпада много в подробности, защото всеки си е със собствени мнение. Точно по същия начин, Тошиба и Фуджицу дават таблиците си по максимал и номинал. Мощностите, при различните натоварвания, се смятат по същите проценти.
Хайде, от мен да мине. Ама ще го запомня! Какъв е тоя тормоз?
Ще дам пример, като сме тръгнали, за 35-ците.
Дайкин Уруру Сарара FTXZ35N:
Тошиба Дайсейкай 13, 8-ма серия:
ME Ln35 вече я споделих, но ще го направя отново:
Всичките таблици са от сервизнирте им ръководства. Показано е как се променя номинала при всички. Като цяло Фуджицу имат навика да си показват максималите, голяма друга част, като тези по-горе, показват в сервизните запазване на номинала. Е, Тошиба дават най-подробна информация, при различни натоварвания, но процентът се запазва еднакъв.
Този пост е редактиран от rosswen; 03-11-19 в 12:05.