Страница 272 от 348 ПърваПърва ... 222262270271272273274282322 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,066 до 4,080 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4066

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Като гледам доста сте замръзнали напоследък в тези мъгли.Двете RPC-та си заскрежават доволно вечер след като падне мъглата в Пазарджик,
    Едното което е в кухнята днес направи много интересен дефрост този следобед,работеше он/офф със доволно заскрежена пита и в един момент направи дефрост като че ли от необходимост,външата беше окол 1.5 градуса и лека мъгла,след дефроста си бачка он/офф.
    Интересно беше тази сутрин като тръгвах за работа в 5:00 хванах япончето в хола да дефроства за първи път тази зима,беше нагласен на 25 градуса и минимален вентилатор,външната беше около -3 и мъгла.Нямах време да изляза на терасата да видя дали е заскрежен но погледах ватметъра ,беше вдигнал 2700 вата след дефроста.
    Иначе япончето в повечето време бачка на минимален вент и 25 градуса задание и 330-340 вата.
    rosswen и Mig82 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4067

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Цанков, само за влажности да не ми приказваш повече! Като искаш влага, ми ела на гости. Тук от 5 дни мъглата не се е вдигала, като последните 3, над -2 гр. не се е качвало. На 12Lmc отворът ф30 вече е почти запушен... Писна ми от тия мъгли. Климите масово са със запушени отвори и течат отвсякъде. Голяма мъка.
    Поне от моите дупчения файда има!
    Ще взема да патентовам. [emoji1787]
    20ZMX-S:

    Fujitsu 12Lmc (за справка)

    25ZS-S:

    60ZSX-S:
    Рос аз доста те критикувах за тези интервенции по тавата, но сега виждам, че има ефект от тях. Условията при теб са наистина екстремални. Не знам как издържате там на тези мъгли, които тотално скапват капацитета и комфорта на климатиците.
    Аз вече почнах да си мечтая за климатик с "топъл дефрост".
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4068

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    А на SF-а тавата как е?
    Добре е. Той, пустинята, освен 2-ра степен в режим ауто на турбината не знае. Следващата степен вече ми е шумна, за да го държа на нея. Бачка он/офф дори и до -5гр., защото духа на себе си. Държи с около 2гр. под заданието в другия край на стаята. Отсреща има едно AP35, в 18м2, с вътрешна изолация и работи почти без да спира. Неговият отвор почти се е запушил..
    П.п. @Jack Krauser , всичко е точно. Няма проблем с комфорта, както казах в тези брутално гадно условия, машината под която спя дефроства на 3-5 часа, като го прави тихо. Голямата също не го прави много често-на 2 часа. Нейният също е тих и го приключва двойно по-бързо от малкия, защото развърта до 1300-1500W. Няма развихряния на турбини и т.н. Консумациите не са много завишени. Интересно, този път не се усещат хладни струи пред клапите, по време на дефрост. Явно, когато външните са по-ниски и циклят по-дълго врвме или се развъртат повече, тогава духа повече хладно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4069

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4070

    Свободна тема за цепеници...

    Красота, @milanov !
    ZMX:

    ZSX:

    И двете са от днес или вчера. Побеляват си така доста пъти на ден. [emoji23] Добре че има вино.
    Jack Krauser одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4071

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Красота, я. Хевито 25zm-s по-добре се чисти при дефрост.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4072

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Красота, я. Хевито 25zm-s по-добре се чисти при дефрост.
    Може би, защото има да чисти по-малко скреж. Аз забелязвям, че ZMX трупа много дебел слой, вижда се на снимката. По-дебел от този на ZSX, а са им еднакви условията. Може би, защото работи около минимума, докато ZSX е по-натоварен.
    Сподели как е положението, какво имаш в предвид, че се чисти по-хибаво? Остава някаква киша ли?

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4073

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    ross, беше споменал, че би сложил още един ZMX но нямало вече.
    На доста места го виждам,че и аз се оглеждам за нещо "малко" за нов апартамент на мама.
    Звънял ли си на всякъде?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4074

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ross, 25zm-s след дефрост е стопил всичко и понеже е на силент не се развърта много много като приключи размръзяването.
    Дайсейкая от вчера го гледам, че се е завил, ама си викам през деня са плюсови температурите ще се отвърне. Прибирам се, на балкона мокро значи е пускал дефрост, ама топлообменника целия в скреж. Дадох му 26° и след малко обърна, после се форсира и квото беше между ламелките пак замръзна.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4075

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ross, беше споменал, че би сложил още един ZMX но нямало вече.
    На доста места го виждам,че и аз се оглеждам за нещо "малко" за нов апартамент на мама.
    Звънял ли си на всякъде?
    За съжаление, мисля че вече няма никъде. И на един приятел много му се искаше да вземе, но не намери. Примири се и поръча ZS. Ако все още имаше, пръв да съм взел за в спалнята. За мен това е перфектния климатик за малка стая, а и не само. За съжаление, все още не виждам коя машина би се доближила като цялостно представяне. Особено на цената, на която беше последно - 1670лв. Ще почакам, може в близките 2-3 години да се появи моята машина, като нямам никакви претенции към марката. Мисля, че има останали бройки от големите - 50ZMX.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4076

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Не ви знам комфорта с тези климатици, но аз като ходих до апартамента, в който вече живее жена ми отделно, за да и инсталирам един принтер, за да печата без компютър само от Айпод и Айфон и като се включи точно до прозореца на хола една фуражомелка външно тяло на някаква цепеница на комшиите отгоре и щях да пощурея за малкото време, в което бях там. За постоянно не ми се мисли. Най-вероятно бих го "боцнал" без да искам с нещо някоя нощ.
    Phoenix_1 и Jack Krauser харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4077

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Докторе, всякакви машини има.И тихи, все едно ги няма на дувара, и шумни, дето не се траят.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4078

    Свободна тема за цепеници...

    На хубавите машини, в големия студ им се чуват само вентилаторите.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-01-20 в 22:29.

  17. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #4079

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    1-2 дефроста на ден... повече от доволен от дърт Дайкин


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4080

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Обледената малка питка блокира дебита на 1/3-та от големия топлообменник. Забрави за ефективност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе