Страница 221 от 348 ПърваПърва ... 171211219220221222223231271 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,301 до 3,315 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3301

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    А съм ги оставил. Тук си чешам пръстите само и се забавлявам. Чакаме да ни споделяш впечатления от Дайкина. Може и аз да си взема след време. На марки не робувам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3302

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Така стартира моя от темперирано помещение (графиката).
    Снимките по-късно са направени и стойностите в полетата са когато е минал на минимум. При положение, че температурата на вътрешния топлообменик е 33-34 градуса не знам как може да стане така, че да духа топла струя на 1-2 метра от него. Усеща се хладна, може и да се тълкува от някои за студена. Вентилатора е на минимум и Китайското термометърче отчита струята да излиза около 30-31грдуса.
    Единия сензор във вътрешното тяло "Pipe Mid Temp" отчита някакви много странни стойности, които не мога да си ги обясня. Може би е прецакан .


    - - - - - - - - - -

    п.п това до 1,5мин. не е подготовка преди да тръгне. Тръгва веднага, но се съм засичал, кога почва да духа топлота струя не е много.
    mystikalrs и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3303

    Свободна тема за цепеници...

    Имам спомени, че 60ZSX ми вадеше около 29гр. на минимум.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3304

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    [QUОТЕ=rоѕѕwеn;941387]Caмo нe paзбиpaм, зaщo нe ги вдигaт пoнe пpи дeфpocт. Aĸo e нaд лeглoтo нa ĸoeтo cпиш, cпopeд мeн щe ce yceщa.[/QUОТЕ]
    To пpи дeфpocт и вдигнaтoтe ĸлaпи нe мoгaт дa тe cпacят oт cтyдa. Ocвeн aĸo нe ca c yплътнитeли.
    A няĸoй бeшe cпoмeнaл, чe пpи дeфpocтитe нa "Mepцeдeca" дopи и pъĸaтa cи дa зaбиeш дo тypбинaтa, cтyд нe ce yceщa.
    Щe гo изcлeдвaмe и тoвa твъpдeниe тaзи зимa.

    - - - - - - - - - -

    Сори за поеторението. Бутона "назад" на телефона ми прави чакмаци и се получи дубле.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3305

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Инженерите затова са измислили топъл дефрост.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3306

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    При Национала X405А2, при избрано фиксирано положение на клапите не мърдат при ОФФ. Само при дефрост се вдигат.
    Ако е избрано автоматично положение, клапите се вдигат в горно положение ако струята стане под 30гр., ОФФ или дефрост.
    Дефроста протича по много интересен начин, хем става бърз, хем почти не се стига до студена струя вътре. Празни дефрости за две зими не съм видял.
    Работи примерно на 300-400W и решава че ще прави дефрост, започва плавно покачване на консумацията до към 900W около минута - минута и нещо. Стопля вътр. топлообменник колкото може и превключва 4-пътния без да спира компресора. И продължава с дефроста. Докато изляза да го видя, вече си личи че е почнал да се топи и след минута е почнал да тече. Почти винаги около 1л. изтича.
    Недостатък единствен - шумно влиза в дефрост!
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3307

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Мен точно това ме кефи при Панасониците, че почват веднага дефроста без да спират компресора. Но според някои, това може да е една от причините да чупят пружини на компресора.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3308

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ами има си различни гимнастики за тези дефрости.
    Мен лично не ме бърка дали дефроста ще е на 30 50 150 или 1000 минути. Въобще не ме интересува дали го прави на суха или мокра пита, дали топли улицата, дърветата или врабчетата, дали ще изхаби 2, 3, 5 или 8 лева за дефрости.... Важно е да го прави с финес.
    Ама това вече сум го казвал

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3309

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Значи имаш дълбок сън. Аз не мога да издържа нещо да ми трещи, пука, чатка в 3 през ноща, и да ми бълбука и шурти посред нощ. Нямам такива "железни" нерви. Обичам да спя на пълна тишина.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3310

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Нали това е писал - “с финес”.
    Предполагам, че има впредвид точно обратното - да не пука, бълбука....
    mimojef одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3311

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Новите машини на R32 в общия случай са с доста по-малко количество хладилен агент, следователно би трябвало тези звуци и шумове при тях да са смечени и намалени, но преливането, пукането и трещенето на пластмаси не могат да бъдат избегнати напълно. Вътрешното тяло както е било затоплено изведнъж почва да се охлажда рязко и съответно пластмасите почват да пукат, колкото и да е "мек" дефроста. А при сериозни студове разликите в температурите външно-вътрешно стават още по-големи и неприятните шумове при дефрост се усилват.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3312

    Свободна тема за цепеници...

    mimojef, споделяй как е шума от дефроста на ZS. Мисля, че доста са го барнали. Хващах 1-2 при майка ми и ми се сториха доста тихи. Един потребител беше качил също, поне на клипа нищо не се чуваше. В смисъл, сведени са до минимум шумовете, трудно забележими. Нито пукане, нито на кипене. Например на ZSX и ZMX признавам, че дефростът не е от най-тихите. При ZMX има изпъшкване, бълбукане и звук на преливане. При ZSX изпъшкване няма, но другите две екстри са налице.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3313

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Абе аз имам един (само, за съжаление) дето разбирам, че е дефростнал единствено по локвичката под външното.
    Ни пука, ни шурти, ни клапи мести, даже и не мига.
    А имаше и някакви цепеници с топъл дефрост, дето не би трябвало да имат такива проблеми,
    ама и там една цифромания.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #3314

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Инженерите затова са измислили топъл дефрост.
    Извинявай за тъпия въпрос, но какво имаш в предвид под "топъл дефрост"?

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3315

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    https://www.aircon.panasonic.eu/BG_b...charge-system/

    ама няма да ти хареса цената...
    mimojef и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе