Страница 61 от 348 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #901

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Трео и чиго въртят всички клапи АБСОЛЮТНО безшумно. Но на -10 чигото ги затвори и изпадна зимен сън

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    zxc0 и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #902

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Друго което ми направи впечатление е че предния капак е малко гъвкав(спестена пластмаса)понеже се наложи да го свалям че нашата позната му беше сложила ароматизатор който беше залепнал отвътре на капака.Едно единствено нещо ми хареса ,това са металните филтри.Понеже LMCE се конкурира с 35RPC,мога да кажа че втория го превъзхожда отностно тишина и екстри.Хитака убива Фуджака като тишина и екстри
    Този пост е редактиран от Genadi80; 24-10-18 в 13:42.
    Jack Krauser, rosswen, Rafailiev и 1 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #903

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    На чигито капака е като саркофага на Чернобил , до сега не бях обръщал внимание но в момента е над главата ми

    "Гъвкав" не винаги е синоним на "пестене". Капака е извит(профилиран) сигурно неслучайно.
    Genadi80 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #904

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    На мен вътрешното на lmc ми допада. Изглежда добра сглобка. И най-вече двете, немалки клапи. Единичната клапа на kgta не е по мой вкус. За ръчните вертикални клапи, казах, lmc не е климатик, с големи претенции и е бюджетен, че да му намирам кусури за това. Ставаше въпрос за по-скъпите му събратя. Ясно е, че ще топли и без това, но не виждам какво лошо има в това, да се изказват и недостатъците. Пак казвам, все пак са марка с претенции, а моторизирани клапи, не е кой знае какво чудо на техниката, че да го спестяват.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-10-18 в 13:47.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #905

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Недостатък е нещо което спъва работата и справянето със задачата за която е направен. А липсата на моторизирани вертикални клапи е просто решение на производителя. Важното е че има PAM контрол и реално функционираща модулация (пада под минимума на книга-друга марка не знам да го прави може би дайлин боб ), има две тихи и две високи скорости , добро насочване на въздуха (като казвам добро имам впредвид че в двете крайни положния клапите уплътняват и не вее под или над вътрешното , има дефрост при нужда не по таймер и покачването на минимума под 0-та е с малки стъпки от порядъка на 50w. За комфорт разбирам да ми говори cankov73 с неговата нексура , другите сме с духалки по стените които нонстоп се борят с един непреодолим от позицията им физичен закон. Та при тая борба се вдига и малко дискомфорта на наблюдаващите от първия ред! Без лоши чуства , в поста ми не са наранени машини или ползвателите им Просто лично мнение
    bobivg, milanov, Vizi и 1 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #906

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Изглежда ми пристрастно мнение. То и без още много неща може да работи добре машината, по тая логика. Добрите страни, никой не ги оспорва. Разлика в комфорта между различните стенни клими, също има, голяма при това. Казвам го от личен опит, като човек, имал различни машини, монтирани в едни и същи помещения, на едно и също място.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #907

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    И какво толкова, аз вертикалните ги пипам само на чистете веднъж в годината.Перата си стоят настроени и никой не ги закача, не виждам защо ми е автоматика за тях.Аз и хоризонталната не пипам, какво остава за тях.
    Аз дори хоризонталните съм ги разкачил - всичките климатици са настроени веднъж оптимално и край. После само On и Off, това е :-)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #908

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Аз дори хоризонталните съм ги разкачил - всичките климатици са настроени веднъж оптимално и край. После само On и Off, това е :-)
    На дайкина ги бях разкачил(вертикалните по средата) щото исках да пръска струята в двете посоки да прави "метла"
    Този пост е редактиран от Mig82; 24-10-18 в 15:05.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #909

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    На дайкина ги бях разкачил(вертикалните по средата) щото исках да пръска струята в двете посоки да прави "метла"
    Е точно тази "метла", някои клими могат да я правят от дистанционното. В детската стая съм ги настроил така. Готина екстра е. За мен лично, доста по-важна от wi-fi.
    П.п. На Миланов цепеницата също ги умее тези "номера". Не е чак толкова чепата цепеница.
    SPSt одобрява това.

  12. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #910

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    А като ти спре тока пази ли настройките на метлата ?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #911

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    А като ти спре тока пази ли настройките на метлата ?
    Пази, пази.
    Mig82 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #912

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    На milanov цепеницата (25zm-s) изобщо не се разбира, че работи.....като съм в другата стая.

    Иначе помни всичко без седмичният таймер. Някакво wi-fi ще и търся.
    bobivg одобрява това.

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #913

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Е той таймера ако не се пази все едно нямаш таймер.
    То важи за всички настройки де.
    Или всичко или нищо...Едно да не се помни и по-добре да нямаш клапи изобщо, даже е опасно : примерно заспиваш, спира тока за 1минута, след което тръгва и климатика тръгва да духа надолу към теб на 20 градуса в леглото докато спиш.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #914

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    За комфорт разбирам да ми говори cankov73 с неговата нексура , другите сме с духалки по стените които нонстоп се борят с един непреодолим от позицията им физичен закон. Та при тая борба се вдига и малко дискомфорта на наблюдаващите от първия ред!
    И на нексурата са ръчни, но ги нагласих след монтажа, и от тогава не съм ги пипал - няма смисъл.
    А иначе единствения с моторизирани вертикални ми е MHIто,
    и добре, че има защото е на около 4 метра височина в коридор-стълбище.

    п.с. жалко че подовите са доста по-скъпи от стенните им аналози,
    при отопление разликата е комфорта е голяма.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #915

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Моите дървета всичките са така. Помнят само температурата и степента на турбината и режима дали е он или офф. Нищо друго, което е супер тъпо и е нещо като стандарт при цепениците. Това автоматично обезмисля наличието на клапи - хоризонтални, вертикални, плазми, йонизатори, озонатори, фунгициди и т.н., таймери ...(скъпите аукси имат всичко, но от това практическа полза няма). В Банкя тока спира задължително поне 3х на денонощие (за секунди, до 1-2 минути). Затова съм откачил стъпковите моторчета от платката на всички машини и съм доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе