Страница 219 от 348 ПърваПърва ... 169209217218219220221229269 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,271 до 3,285 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3271

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Май не е само до климатик. Козито от тръгване до сваляне на клапата - 40 сек, но реално поне 10-15 по-рано вече духа сравнително топло.
    ПС: Струва ми се, че при ME FH25 VEHZ е доста повече, но и тръбния път там е към 6 метра някъде.
    Този пост е редактиран от Vizi; 31-10-19 в 16:56.
    Mig82 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3272

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ами няма смисъл да се чуди на къде да хване 5 мин. когато му зададеш да топли , тръгва от раз и толкова.
    Дайкина 5 мин. мисли и чак тогава пали компресора. А мен ме замисляше понякога дали изобщо ще тръгне докато му треперям.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #3273

    Свободна тема за цепеници...

    Току що се прибрах вкъщи и пуснах 20ZMX в детската. Не е работил от снощи вечерта. От натискането на бутона, до сваляне на клапите и започване на отопление - 1 минута и 45 сек. След натискане на бутона веднага започва да вдига консумацията плавно до 440W. Задържа така може би 40-50 секунди (за да загрее вътрешния топлообменник достатъчно) и тръгва. Това е при външна 6гр., вътре в помещението - 21гр., зададена 24гр.
    Тръбният път е 4.5м, ако това е от някакво значение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3274

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Пиши след 1 час на колко е слязъл. И колко е стайната.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #3275

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Пиши след 1 час на колко е слязъл. И колко е стайната.
    Отговарям ти веднага.

    Вратата към коридора е отворена.
    П.п. Влиза няколко пъти в офф.
    Този пост е редактиран от rosswen; 31-10-19 в 18:54.
    Genadi80 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3276

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Пичове, нещо извън темата.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Pipoko и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3277

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Папагалчето си е по темата (май е мъжки) значи се е нацепило.
    Почвам на база споделеното от Mig82 да си мисля ще моето 09лмца не е слизало на първа, щото е деветката в по-голямо помещение, хардуера е по-слаб от 12-ката.
    На сегашния гледам, че толообменика при тези услови пада под 37 градуса, а при стария сигурно не се е случвало, заради по-слабите характеристики.

    - - - - - - - - - -

    От днес и аз открих отоплителния сезон.

    - - - - - - - - - -

    А и още нещо, което забелязах от мониторинга днес. Работи на минимум, но на 30мин развърта набързо от 10 скача на 30Hz и обратно на 10 в рамките на минута. Може и масалцето да си разкарва - предположение.
    mimojef, rosswen, Rafailiev и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3278

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Тез 10с. -20с. ме озадачиха.
    Пробвах Национала X405A2 след Он, какво прави. Ограничен е на 1,75kW.
    Външна 4-5гр. Вътрешна 15гр. Задание 22.
    Минута и 20с. докато завърти на следене(около 30гр.) - далеч от топла струя.
    На 2мин и 40сек. превключи на следващата степен - вече по-топла се усеща.
    На 3-тата минута е на макс вентилатор вече.
    Около 7-ма минута вече намаля темп. на струята и на 8ма и 40с. е на първа степен на фана и остана така.
    Вътрешната стана 20гр.
    В интерес на истината сефте не влиза в ОФФ. Обикновенно постига за 8-10мин. и влиза в ОФФ.
    mimojef одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #3279

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Сега, това с топлото на десетата секунда е доста пресилено. Пробвах моя 20ZS-W. Та 10 секунди от натискането на бутона ОН не му стигат да си превърти клапите и да ги позиционира в положение на следене. Ето как протича целия процес.
    След включване, веднага завърта компресора и много бързо достига 600W. Клапите са в положение следене, но турбината върти с по високи обороти от тези с които следи и си подухва хлад.
    Точно на 50сек. смъква клапите и вдига още малко оборотите на турбината а компресора кляка на около 500 вата. Струята е леееееко топла.
    Около втората минута вече е на 430-450 вата и струята е прилично топла.
    На 6мин. ОФФ
    Това е при 20ZS-W.
    Mig82 говори за ZS-S. Там нещата може да стоят по друг начин.
    Jack Krauser одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3280

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Броя до 20 мисисипи и сваля клапите , еми няма да го засичам с хронометър Външното и вътрешното са на 1м. с 3,5м тръбен път на едно ниво. То зависи от много работи.
    Ставаше въпрос , че на друга машина и трябват 3-5 минути само за да стартира компресора а този се изстрелва на момента.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #3281

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Като ви чета постовете, реших да го тествам моя убавец 35ZS-W, че не съм се заглеждал какво точно и кога духа. При мен процесът прилича малко повече на този, описан от mimojef. Очаквах да ме издуха гореща циклонна вълна на 10-та секунда, ама трябваше да почакам още малко. Не беше пускан от три-четири дни, напълно студен старт. Повъртя си малко със съвсееем леко отворени клапи /разбирай почти затворени/, но чак някъде на минута и 50 секунди отвори клапите започна да обдухва малко топла струя и вече до 3-тата минута може да се каже, че даваше една прилично топла струя. Първо си вдига до 600W на втора-трета степен на вента, после бързо падна на 230 вата някъде и досега вече половин час така си работи без ОFF на първа степен.

    Условия: Студен старт при начална тампература 20 градуса вътре, 7 градуса външна влажно време и задание 23 градуса. И в момента го гледам на 235 вата гони заданието при 22.2 градуса. Може би скоро ще офне, ама не съм сигурен.

    ПП
    Мда... Влезе си в офф-а след точно 35 минути гонене на 3 градуса вътрешна разлика при 7 външна, стоя така малко и пак запали на до 600.
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 01-11-19 в 02:08.
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #3282
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ми аз питах в темата на Дайкин, ама глас в пустиня. Отговори ми един човечец, ама доста лаконично. После чакай отзиви за машини да ти дават...
    Няма как при по-ниско задание да духа топло (женското разбиране за топло). При Офф както написах спира напълно турбината и като дойде Он, тръгва не много плавно на първа скорост. При дефрост нито затваря клапите, нито ги вдига. Предполагам е влезнал в дълъг минимум за да се усеща хладна струя. При моите също се случва често да изкарват хладна струя преди Офф. Нямам ватметри за да ги засека каква консумация правят, защото са на твърда връзка. При студен старт има известно време изчакване, но не е от порядъка на 3-5 мин. и струята е сравнително топла
    mimojef, bobivg, Phoenix_1 и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #3283

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Като ви чета постовете, реших да го тествам моя убавец 35ZS-W, че не съм се заглеждал какво точно и кога духа. При мен процесът прилича малко повече на този, описан от mimojef. Очаквах да ме издуха гореща циклонна вълна на 10-та секунда, ама трябваше да почакам още малко. Не беше пускан от три-четири дни, напълно студен старт. Повъртя си малко със съвсееем леко отворени клапи /разбирай почти затворени/, но чак някъде на минута и 50 секунди отвори клапите започна да обдухва малко топла струя и вече до 3-тата минута може да се каже, че даваше една прилично топла струя. Първо си вдига до 600W на втора-трета степен на вента, после бързо падна на 230 вата някъде и досега вече половин час така си работи без ОFF на първа степен.

    Условия: Студен старт при начална тампература 20 градуса вътре, 7 градуса външна влажно време и задание 23 градуса. И в момента го гледам на 235 вата гони заданието при 22.2 градуса. Може би скоро ще офне, ама не съм сигурен.

    ПП
    Мда... Влезе си в офф-а след точно 35 минути гонене на 3 градуса вътрешна разлика при 7 външна, стоя така малко и пак запали на до 600.
    При мен духна по-бързо защото всичко е темперирано. Изключих го за да пробвам. За половин час чакане стаята се охлади от 25С до 24,6.Външната беше 6 градуса.
    Ако не е работил цял ден нещата ще са още по-бавни.
    Ами климатици са си дори и МХИ-тата. Колкото и да се превъзнасят тук, в тях няма никакви извънземни текнологии.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #3284

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ами специално аз, не мисля, че ги превъзнасям. Като потребител споделям плюсовете и минусите на машината. Сега пробвах 35 zs-w, който не е работил от снощи и на минута и десет секунди започна да духа. Иначе mimojef е прав, няма нищо извънземно в МХИ, но е една от добрите машини в класа си.
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #3285

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от boyanchav Виж публикацията
    Няма как при по-ниско задание да духа топло (женското разбиране за топло). При Офф както написах спира напълно турбината и като дойде Он, тръгва не много плавно на първа скорост. При дефрост нито затваря клапите, нито ги вдига. Предполагам е влезнал в дълъг минимум за да се усеща хладна струя. При моите също се случва често да изкарват хладна струя преди Офф. Нямам ватметри за да ги засека каква консумация правят, защото са на твърда връзка. При студен старт има известно време изчакване, но не е от порядъка на 3-5 мин. и струята е сравнително топла
    Този отговор чаках. Благодаря! Аз първо и обясних, че климатичните "фенове" пари дават за хладна струя. И аз първоначално и отговорих, че е смъкнал мощността и затова духа леко хладно. Тя обаче ми отговори, че направо студено се усещало и ме вкара в размисли. Може пък и в дефрост да е влизал. Пада се над главите на седящите, няма да се учудя.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-11-19 в 08:07.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе