Страница 217 от 348 ПърваПърва ... 167207215216217218219227267 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,241 до 3,255 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3241

    Свободна тема за цепеници...

    Не се притеснявай, вземи си от "истинските" машини на МЕ и ще видиш колко "интелигентно" Ауто на турбина може да съществува. 99.9% от времето е на 2-ра степен и не сменя ни нагоре, ни надолу. Трябва да има да гони над 4-5 гр., че да си даде малко повече зор... Като това поведение е констатирано и във високия им клас - FH. Дори ако се загледаш в клиповете в тубата, при минусови температури, винаги са на ръчна предпоследна или последна степен на турбината и това не е случайно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-10-19 в 20:48.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #3242

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Рос това на мен го каза? Аз си имам тец, карам само на писта.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3243

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Рос това на мен го каза? Аз си имам тец, карам само на писта.
    Просто реших да го вметна като супер недъгаво управление на турбината, от марка с големи претенции и много харесвана в Пловдив, и други южни градове.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #3244

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    В интерес на истината при моя когато е на минимум като му задам 1-ва отихва. Въпреки, че и тази на която работи не е шумна. Не ми се отдава възможност да седя дълго при него, това ми направи впечатление.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #3245

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Мали става страшно. Това не е на добре. Гледам някакви нови собственици от тази година хвалещи много додайсегаяй 9 в началото на година четът темата за избор на климатик редовно, вместо да им се радват.
    Буря ли се задава що ли.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3246

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    В интерес на истината при моя когато е на минимум като му задам 1-ва отихва. Въпреки, че и тази на която работи не е шумна. Не ми се отдава възможност да седя дълго при него, това ми направи впечатление.
    Явно наблюдаваш явлението с междинните скорости. При по-малките машини по-трудно се разбира, защото така или иначе първите им степени са доста тихи. И аз така проверявах преди на коя степен се е закротил, като по този начин сам се убедих за междинките. Само че при 60-ката е много по-лесно различимо.
    П.п. Кажете при тия Дайкини изключва ли турбината или се връцка леко, при офф, че вчера една женица с 35 FTXS ме пита защо и духало направо студено, като му зададе по-ниско задание? Аз и отговорих, че е защото не вдига клапите и продължава да върти турбината, когато изключи. Да не съм се изложил пред женицата, да съм я подвел. [emoji16]
    Първо помислих, че работи на минимум, ама после като каза, че и на други е направило впечатление, стигнах до това заключение. Щом е само след сваляне на заданието, явно по-дълго седи в офф, а той е разположен така, че е възможно да духа в хората.
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-10-19 в 21:32.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3247

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    При моя дайкин си върти. Дори при старт още преди да е стартирал компресора върти и подухва. При дефрост не помня. Така де вече от година е при майка ми. Но се оплаква че създавал хладно течение когато седи на масата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Е да, но при някои на ауто първата е изключена от схемата и тогава за да работят на 1ва трябва да влезе 2-рото правило за температура на толообменика което си описал. При различните модели та и типоразмери това може да настъпи при различна консумация.
    Иначе има и трета логика на ауто.
    Сменяш височко възможно в диапазона на случаен принцип стига да не прецакваш минималната температура на топлообменника.
    Това е само за професионалисти (като при автомобилите), ние от автоматични скорости нямаме нужда. 1-ва 2-ра 3-та и сме 200-ста в завоя.
    В момента 12 LMC работи на 1-ва при ауто вент , задание 22°. Но как да ти покажа
    Този пост е редактиран от Mig82; 30-10-19 в 22:33.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #3248
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    При моя дайкин си върти. Дори при старт още преди да е стартирал компресора върти и подухва. При дефрост не помня.
    И при zs-w започва да върти още докато натисна ОН бутона.
    То на бабите само кюмбетата не им духат студено. Онзи ден и на моята майка и направи впечатление, че ЗС-а в стаята на "унуката" духа хладно. Даже ни направи забележка да го спираме когато "детенцето" е в стаята, че щял да настине.
    В стаята 25 климатика на 200w духа си топличко ама на бабата не и е на таман.
    Този пост е редактиран от mimojef; 31-10-19 в 09:17.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #3249

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Няма нужда да ми показваш. Щом казваш, че е паднал на първа значи е така. Съчетали са се подходящите условия.
    При мен за една година в преходните сезони не успяха да се съчетаят подходящите условия нито веднъж.
    И така си се разделихме, по взаимно съгласие, защото не ме кефи да има ако, ако... и тогава евентуално. В това отношение (управлението на вентилатора) и новата цепеница не покрива очакванията ми, но поне е с по-тихи степени - първа и втора.
    Производителите се изхитриха. Слагат си една в повечето случаи само избираема скорост, колкото да кажат, че имат 19-22дб. И ако падне на нея сам си е някакво събитие.

    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3250

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    И при zs-w започва да върти още докато натисна ОН бутона.
    То на бабите само кюмбетата не им духат студено. Онзи ден и на моята майка и направи впечатление, че ЗС-а в стаята на "унуката" духа хладно. Даже ни направи забележка да го спираме когато "детенцето" е в стаята, че щял да настине.
    В стаята 25 климатика на 200w духа си топличко ама на бабата не и е на таман.
    mimojef , Zs-s на 10-та секунда ... подчератвам секунда от натискането на бутона ON започва да духа топло. Компресора стартира моментално. При дайкина 3 минути изследваше околната среда и чак тогава пали компресора от там насетне докато духне топло стават 5-7мин.
    Освен това ставаше въпрос за въртене при ОТВОРЕНИ клапи , има разлика. Особенно при дефрост на 45мин, когато студа изтичаше върху главата ми докато спя. Ама главата ми дебела и го изтрах цели 2 зими. А и тогава мислих че всички клими работят по идентичен начин.
    Този пост е редактиран от Mig82; 31-10-19 в 11:19.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3251

    Свободна тема за цепеници...

    При дефрост поне не вдигат ли клапите??!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3252

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Бях му залепил широка лента дъктайп тиксо на втората клапа към панела за да намаля студения душ. Щом седя там цяла зима явно не ги е вдигал.
    При новите сигурно е съвсем друго , незнам.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3253

    Свободна тема за цепеници...

    Ми аз питах в темата на Дайкин, ама глас в пустиня. Отговори ми един човечец, ама доста лаконично. После чакай отзиви за машини да ти дават...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3254

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Може да е различно според модела. На новите сигирно е измислено. Но моя имаше фуга ... и да ги вдига кел файда.
    Инак машина с 37 кила външно и 1400гр. фреон т.е. истински но ... де вика Боби разделихме се по общо съгласие.
    Този пост е редактиран от Mig82; 31-10-19 в 11:55.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #3255

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Миг, твоя FTXS ли беше?

    - - - - - - - - - -

    Росс, споко. Отзови ще има.
    Скоро.
    Обаче за друг модел.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе