Страница 325 от 348 ПърваПърва ... 275315323324325326327335 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,861 до 4,875 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #4861

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Май едно покачване няма да им се отрази зле и на тях.
    Напротив. По този начин ще го превърнат в МХИ.
    При Дайкин Ти си шефа. Квото му кажеш това прави.
    Като ти е хладна струята значи си по топлолюбив и няма да го държиш на 20-21 като мен, а на 23-24. Струята вече е друга.
    Кажи ми каква струя харесваш и ще ти покажа как може да духа точно със струя по твой вкус.
    През 0,5 градуса в плюс или в минус, мога да ти наглася струя която да използваш за инкубатор
    Единствено не мога да го накарам да работи като конвенционалка.
    Alexi, popov, gerhar и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,513
    #4862

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Митсубишитата по често ли дефростват?
    Моето MHI 20ZM-S го пуснах да работи снощи, при -3°С и тръгна с контролен дефрост. Не съм го усетил да дефроства през нощта, но температурите не са падали под -5°С.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    HiDefinition одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #4863

    Свободна тема за цепеници...

    [mention]mimojef [/mention] ,имат добро управление на компресора, но не са по моя вкус. Вече писах защо. Не съм свикнал на +2, консумация 450-600W и дебит 6.5м3, да не духа яко топло. Ти споделяш личните си наблюдения, аз също. Нека има няколко гледни точки по въпроса. Може би, ако имаше по-големи загуби, като повечето хора, друга песен щеше да запееш. Пробвал съм ги вече многократно в подообни на моите условия-не ми допадат. Ти си ги хвали колкото искаш. По-добре някоя потенциално тропаща Тошиба.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #4864

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Не го хваля. Казвам как работи моя. Дали на някой му харесва или не, не е мой проблем. Аз си имам достатъчно проблеми с климатиците като цяло.
    А тази машина дето си я гледал вероятно е счупена Не анам как въобще си го накарал да развърти до 600 вата на +2.
    Ще се опитам да снимам сравнение на струите на МХИ и Дайкин при еднаква концумация.
    Правил съм го преди време. Ако не се лъжа при еднаква струя Дайкина беше с 50-60 вата надолу. Вероятно заради двойния топлообменник.
    Сега вече как се получава при струи с еднаква температура тази на МХИ да е по-топла.... ??? Лично за мен е загадка.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4865

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    mimojef , твоя Дайкин не се ли води хиперинвертор ... Zs-s си е обикновен инверторен климатик. На мен ми излезе около 1250 с монтажа.

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4866

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Roos, твоят климатик май беше монтиран да духа по дължината на стаята.....е нема как да не усещаш ветар.
    Ми тези дето се отопляват с парно (радиатори) те как си стоплят стаите като там изобщо не духа.
    Тези прословути минимуми не са първопричината, те са следствие. ( звучи обратно, но е така)
    Значи купува си човек най най най топ климатика за 2,5хилки и в един момент се почва....крррррр клапи, фиуууууу турбини, пууууууук пластмаси, почва да се чуди що така работи - спре и след 5мин пак тръгне.
    И почва да се лута нагоре надолу и в един момент разбира, че на -2° външна почва яко да жули с 1,5kW топлоотдаване, без да има помещението нужда от толкова. И до какво стига....до високият минимум стига.
    Gyokov и Jack Krauser харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #4867

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    mimojef , твоя Дайкин не се ли води хиперинвертор ... Zs-s си е обикновен инверторен климатик. На мен ми излезе около 1250 с монтажа.
    Едните са Хипер инвертор, другите са обикновен инвертор има и още по обикновени инвертори. За мен всичките са маскари.
    Въпроса е, че МХИ не могат да правят климатици за малки стаи. В моя случай ако бях сложил вместо обикновен инвертор за 1300лв. един още по-обикновен за 600лв, ефекта щеше да е същия.
    Иначе, МХИ са си обикновени нелоши климатици. Като всички останали. Няма нищо извънземно в тях, НО за по-големи помещения.
    Вижда се в твоя случай, че в един момент заработва правилно. Въпроса е, дали на някои хора струята от твоя климатик при работа със 170 вата няма да им е хладна?
    Може пък да им е на тамън. Всепак говорим за струя от МХИ !
    Gyokov и Jack Krauser харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #4868

    Свободна тема за цепеници...

    [mention]milanov [/mention] ,да точно така духа, но винаги е приятно, защото е топла.
    Мимоджев, имах няколко пъти възможността да тествам, за по няколко часа като твоята Перфера и един 35FTXC-B. И двата са двуредови. 600W вдигат, когато им вдигна градусите, експериментирах с тях. Струята ми хладнее доста повече, спрямо на МХИ-тата, макар че не искам изобщо темата да отива МХИ срещу Дайкин. Настроени на 23-24гр., на колкото аз обичам, бачкаха в диапазона 230-450W на +2, очевидно и помещенията са по-студени от твоите. Сенсирата ми беше интересно да я видя на какъв стабилен минимум ще бачка - около 170W. Но трябваше да смъквам градусите, до 20-21 някъде.
    С това, че МХИ нямат подходящ климатик за малки, топли стаи, съм напълно съгласен, никога не съм го отричал. За това се услушвам за Сенсири, Перфери, Еджове, Пърформанси, КГТА и т.н. Радвам се, че повечето имах възможността да ги тествам лично, при подходящи температури. Само Едж и изобщо Шорай не мога да набарам. Което е жалко, защото на този етап това ми е фаворитът.
    Гледам да съм максимално обективен, споделям впечатления и какво ми харесва/ не ми харесва, спрямо моите предпочитания. Все за някой може да е полезна информацията, ясно ми е, че не всички ще са съгласни с мен. И аз искам най-доброто за себе си, не ми плащат да рекламирам марки. Което ми допадне най-много, това ще е, независимо от марката.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-02-21 в 11:15.
    mimojef, necata2, Jack Krauser и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #4869

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Миг82. При теб има условия за тестване.
    Можеш ли да накараш твоя ЗС да работи с консумация в диапазона между минимум и номинал? Примерно 280, 350 вата.
    Както работи един час с консумация 170W при 0 градуса, да му вдигнеш заданието с 1 или 2 градуса и в следващият един час да работи с 270 да речем. Защото очевидно е, че ще му трябват повече от 170, но не чак 500.
    Ще съм ти благодарен ако споделиш какво се случва при един такъв експеримент.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4870

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Може ама на 3-та степен.
    На 2-ра духа осезаемо по слабо и ще изключи.

    - - - - - - - - - -

    Може и да го накараш да работи цяла нощ на 270W, 2-ра .....но трябва да си майстор на спорта......и с 27° задание при стайна 23,5°...24°.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #4871

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Росене, не си прави експерименти. Като толкова ти харесват МХИ, си вземи един ЗС със жично дистанционно.(но преди това искай Кондекс да ти гарантират, че няма да върти турбината и няма да мята клапите със жичното) По евтино ще ти излезе от ЕДЖА.
    При 24 задание и повечко топлозагуби може да го докараш на 15-ОН/10-ОФФ което ти е по около 2,5 ОН-а на час или Дефрост на 4 часа ако няма нужда. Не е зле.
    Ама пък пак има проблем. Колкото и да е кратък ОН-а се получава така, че климатика винаги работи с консумация около 500 вата. При което пък дори и при влажност 50-60% все полепва по малко скрежец. При което пък не се знае дали преди тези 4 часа няма да почне да ги прави по нужда.
    Абе и твоята не е лесна.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #4872

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    То мятането на клапата е безшумно ама цъкането от турбината е като на стар будилник

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #4873

    Свободна тема за цепеници...

    При ZS не ми харесва, че винаги след офф отива на 680W и държи около 5мин. При ZMX този проблем го няма, защотото като му дам Сайлънт и над 400W не вдига. Отделно, не качва минимума и под 0гр. не ми офф-ва, следователно няма дефрост на он/офф цикли. ZS ще ми прави контролни дефрости на он/офф цикли. Отделно, ще е за спалнята и ще претопля манджата, а на жената и е добре на 22-23гр. Няма да е подходящ за конкретния случай. Иначе он/офф хич не ми пречи, добре са го пипнали. МЕ-то също бачка нон-стоп он/офф, но и с него нямаме ядове в това отношение. Проблемът е, както вече споменах, прекалено продължителното развъртане след офф и дефростите на он/офф цикли. Всичко друго е ок. Тошиба отдавна ми е интересно да пробвам, имам добри впечатления от работата им. Обичам да пробвам различни неща. И при колите не робувам само на една марка, обичам да експериментирам. Иначе как ще разбереш кое е по-добре?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4874

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    То еджа се приравни на дачия. Ще пробваш ли с нещо румънско, едва ли.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #4875

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    То еджа се приравни на дачия. Ще пробваш ли с нещо румънско, едва ли.
    Като цяло си падам по хубавите неща. И премиум марките имат двигатели, и модели, които са тотал щета още от завода, но хората ги купуват. Падаш си по крайните заключения. Докато стане време да купувам, Еджа ще има наследник. Има и предшественик, който няма проблемите на сегашния, така че алтернативи има.
    justify одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе