Страница 22 от 48 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 715
Like Tree45Одобрявам

Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #316

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Абе като се замисли човек има поне 10 читави български производители на бойлери не е ли по-разумно когато купувеме даден продукт да изберем такъв който се прави у нас... не са много нещата които си правим сами в България и според мен трябва да ги подкрепяме до колкото имаме възможност....

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #317

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Абе като се замисли човек има поне 10 читави български производители на бойлери не е ли по-разумно когато купувеме даден продукт да изберем такъв който се прави у нас... не са много нещата които си правим сами в България и според мен трябва да ги подкрепяме до колкото имаме възможност....
    Подкрепям абсолютно! Тези Атлантици се правят не във Франция, а в Египет. Пък и гледам, че цената е по-висока от българските. Ето ти един линк за сравнение, сигурен съм, че са по-добри:
    http://www.tesy.com/bg/products/viso...uferni_sydove/

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    3
    #318

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от gumichka
    , аз съм убеден че са отживелица, но това което получавам у нас долу е това което ми от цената на тока, не се занимавам с нищо, не гледам датчици, помпи и такива работи. Иначе ще го имам из предвид за вертикалния бойлер, аз го знаех това (чувал съм го), и все пак доста въпроси са неразрешени. Искам 120 л бойлер, знам че ми стигат перфектно литрите, спрямо района - югозападен Гоце Делчев. Кажете все пак нещо друго, за тия нашите зимни условия, бойлера с панелите на едно място на покрива , или панели на покрива, боилер със серпентина долу около мен? Ако е горе, колко дебела вата трябва да има за да не изчезне топлата вода без да съм я ползвал за 20 мин. Мерси на всички, то въпроси все ще има
    Колкото и да е юг Гоцето най добре си е колектора горе, бойлера долу. Доста народ от града се подлъга да слага термосифонки на покрива, но не ги ли източиш зимата, каквата и изолация да слагаш на тръбите-не помага-замръзват

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #319

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Абе като се замисли човек има поне 10 читави български производители на бойлери не е ли по-разумно когато купувеме даден продукт да изберем такъв който се прави у нас... не са много нещата които си правим сами в България и според мен трябва да ги подкрепяме до колкото имаме възможност....
    Започвам да произвеждам климатици в бг като съм взел лиценз от Чунлан (Китай) и ЛГ(Корея). Очаквам подкрепа...

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #320

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Започвам да произвеждам климатици в бг като съм взел лиценз от Чунлан (Китай) и ЛГ(Корея). Очаквам подкрепа...
    Желая успех.И много продажби.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    6
    #321

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Абе като се замисли човек има поне 10 читави български производители .... не са много нещата които си правим сами в България и според мен трябва да ги подкрепяме до колкото имаме възможност....
    Аз искам абсолютно всичко да си копуваме от нашите производители, без значение какво ще е то! Иначе съм чувал какви ли не негативи за Дипломат и Теси, но в случия се надявам че тези бойлери са в по- висок клас. Ако има и други предложения за бойлер , дайте линк, ще разгледам. Харесах си този http://www.tesy.com/bg/products/viso...200_60_f40_tp/ . Да поясня нещо, така или иначе искам соларна система , със сигурност ще трябва да отделям пари и за утопление - няква печка с водна риза, която да топли бойлера. Идват няколко въпроса, тези вече 200 литра, трябва ли да ги съобразявам и с печката? Чувал съм че бойлер с една серпентина е по- добро решение от такъв с 2 серпентини( винаги мога да си връткам помпите сезонно, дайте съвет ако греша, но парите са определящи, а те на са много

    Цитат Първоначално публикувано от naskov
    Колкото и да е юг Гоцето най добре си е колектора горе, бойлера долу. Доста народ от градЪЪ се подлъга да слага термосифонки на покрива, но не ги ли източиш зимата, каквата и изолация да слагаш на тръбите-не помага-замръзват
    - хаха ето за това ме кефят форумите, тук винаги има хора които гледат да помогнат и дадат добри съвети.
    Инче по рано бях писал за бързото загряване на водта от тока, така тези 3кВ на бойлера колко бързо могат да загреят 200л на бойлера през облачни дни на лятото или в случай, че една зима нямам печка с риза? Хора мерси!!!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #322

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Ако ще правиш парно, по-добре е с 2 серпентини, като долната е соларна, а горната се връзва към камината. Соларната система ще я напълниш с пропилен гликол и ще работи и зимата, без да си пречат двете. Ел.нагревател трябва да сложиш по средата на бойлера и при нужда да доподгряваш само горната половина на бойлера. Профи серията на Теси е на високо ниво - Щом и Бош си поръчват при тях бойлери, значи струват

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #323

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    все още се намират немски бойлери на "българска" или малко по-ниска цена

    http://www.climamarket.bg/wp-content...h_clearens.pdf


  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #324

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    climamarket от какъв материал е тази серия бойлери 300:400:500 и колко гаранция имат?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #325

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Започвам да произвеждам климатици в бг като съм взел лиценз от Чунлан (Китай) и ЛГ(Корея). Очаквам подкрепа...
    Давай, давай, юруш, само така, браво, машала, зад тебе сме .... да не кажеш че не съм те подкрепил.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    6
    #326

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ако ще правиш парно, по-добре е с 2 серпентини, като долната е соларна, а горната се връзва към камината. Соларната система ще я напълниш с пропилен гликол и ще работи и зимата, без да си пречат двете. Ел.нагревател трябва да сложиш по средата на бойлера и при нужда да доподгряваш само горната половина на бойлера. Профи серията на Теси е на високо ниво - Щом и Бош си поръчват при тях бойлери, значи струват
    А колко допълнително ще излезне монтирането на ел. нагревател в бойлера на теси с тези две серпентини и кой ще го прави, че ми е интересно ,защо ги няма фабрично монтирани. Отделно, да кажем че всичко върви по план с този бойлер -2 серпентини Теси, кой тип колектор ще предложите към него, ако може няправо един линк, че вървим към копуване...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #327

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Нагревателите не се монтират фабрично, защото така имаш по-голям избор от модел, мощност, напрежение, място на монтиране. Цените почват от 69лв за най-компактния ел.пакет. Монтажът се извършва от оторизиран сервиз. Предлагат готови соларни пакети:
    http://www.tesy.com/bg/products/cqlo..._200_sp06_asl/. Аз ти предлагам първо да си избереш фирма чрез оферти, която ще ти направи монтажа на цялата система и тя да ти достави и монтира всичко, щото иначе става мазало и ще ти излезе по-скъпо

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    6
    #328

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Нагревателите не се монтират фабрично, защото така имаш по-голям избор от модел, мощност, напрежение, място на монтиране. Цените почват от 69лв за най-компактния ел.пакет. Монтажът се извършва от оторизиран сервиз. Предлагат готови соларни пакети:
    http://www.tesy.com/bg/products/cqlo..._200_sp06_asl/. Аз ти предлагам първо да си избереш фирма чрез оферти, която ще ти направи монтажа на цялата система и тя да ти достави и монтира всичко, щото иначе става мазало и ще ти излезе по-скъпо
    То добре ще искам фирма да се занимава, но в момета понеже не съм си у нас ( в България) искам да съм купил тези най-скъпи атрибути и да знам че не съм си похарчил парите, някой ще каже пази ги докато се върнеш- ще има оферти, ама дали ше има пари след 1 година ?

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #329

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    climamarket от какъв материал е тази серия бойлери 300:400:500 и колко гаранция имат?
    не е указан типа на стоманата,но е указан вида на емайла, нямам преведен проспект
    гаранцията е две години

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #330

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Според мен повечето от българското производство обемни бойлери са боклуци.Имам един обемен в банята за 3 години д а съм го пъскал 2 пъти да загрее водата, то взе че от парата му опада боята ...

    Имам и 2 проточни на теси -гейзер универсалните, те пък на 3 години им се прецаква совалката която се задвижва от определен дебит на водата и включва тока.Поправянето струва 15 лева совалката+ 2 лева за труда по смяната.Бойлера се носи на място-оторизирания сервиз на Теси за съответният град.

    Засега няма да ги сменявам проточните докато не се появи нещо революционно ново или поне докато се скапят непоправимо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 48 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. финален избор на ТП, конвертори, бойлер и слънчеви панели
    От Dimitar Nikolov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-22, 06:39
  2. Предварително подгряване на вода
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-22, 21:05
  3. Слънчеви панели за ток за къща.
    От krasimir77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 23-11-20, 12:25
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе