Страница 23 от 48 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 715
Like Tree45Одобрявам

Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    5
    #331

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте и от мен, имам един въпрос. Имам изградено локално парно отопление с панелни радиатори и котле на твърдо гориво и искам да монтирам слънчеви колектори с бойлер с две серпентини но да не е по-голям от 200литра, като идеята е да го свържа с отоплението и зимата като сме на работа слънцето да топли водата в локалното парно и помпата да я върти. ако се загрее 20-30 градуса ще супер и вечер като се приберем хем ще е по-топло от обикновено хем и по-малко дърва ще ходят за затопляне на котела. Въпроса ми е възможно ли е да стане това? Допълнителна инфо е тричленно семейство и 75кв метра отопляема площ в Къща.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #332

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Става но трябва да намериш някой съсед на който да даваш топла вода лятото. Ако си оразмериш системата така че зимата да ти топли водата в бойлера и да топлиш къщата после лятото ще ти трябва басейн или няколко съседа на който ще им даваш неограничено количество вода. Зимата слънцегреенето е около 4 пъти по малко. Само вакумно тръбните колектори топлят доволно вода зимата и градуса(наклона) трябва да е около 60 за да улавяш по добре зимното слънце.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    5
    #333

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Имаш в предвид , че ще трябва да монтирам много колектори на покрива ли ? Защото аз не искам зимата да ми грее изцяло къщата, а само през деня докато е слънцето да върти из радиаторите някаква топла вода и така ще затопля малко помещенията , пък и нали първоначалното затопляне излиза винаги най-скъпо като се прибера вечер водата в отоплителната система ще е затоплена. Не става ли с един два панела с примерно 20тина тръби ?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #334

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Един - два панела ще топлят бойлера през лятото за цял ден

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    5
    #335

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Ясно, значи няма да стане. Не бих искал да осея покрива с безброй панели и после лятото да се чудя какво да правя.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #336

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    лятото или ги покриваш , или копаеш басейн.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    5
    #337

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    абе то аз наистина мисля да копая басейн ама няма да е много голям, ще бъде с капацитет около 10 куб вода. но това ще бъде най вероятно по-догодина така че май за сега да взема и да си направя за бойлерчето само с едно панелче пък като изкопая басейна лесно ще се добави още някой панел.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #338

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Сложи си сега лятото 20 тръбен колектор да ти топли водата , а зимата ще видиш колко ще може да топли. Хубавото е , че винаги можеш да добавяш още панели.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #339

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Сложи си сега лятото 20 тръбен колектор да ти топли водата , а зимата ще видиш колко ще може да топли. Хубавото е , че винаги можеш да добавяш още панели.
    +1
    и аз си мисля че без тестове няма да стане - предполагам има и софруер с който да можеш да си сметнеш , но нямам идея кой.
    както казаха по-горе ако са 20 тръбите , зимата имай имай предвид че ще топлят пъти по-малко - ако 4 пъти все едно си вързал само 5 тръби , но пък и ти няма да гониш температури като за бгв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #340

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    С 40 тръби и 120 литра бойлер зимата винаги имам вода за лятото не ме питайте какво правя от 6 години ги ползвам така опит имам. С голям наклон съм ги сложил 55 градуса а още по добре е да е малко над 60. При баща ми пак с 120 литра бойлер но с 10 тръби лятото имат бол вода , но там наклона е 30 градуса основно за лятото е направено.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    5
    #341

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    Благодаря ви . Смятам за сега да сложа 20 тръби и 150 литров бойлер, като мисля все пак да го вържа към отоплението с опция лятото за спиране, пък то ще си покаже.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    1
    #342

    Re:Слънчеви панели за подгряване на вода

    различни слънчеви колектори
    http://energetskaefikasnost.info/son...istem/?lang=bg

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    116
    #343

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Имам един много досаден проблем който продължава да ме дразни и немога да намеря решение.Имам соларна система с панел на сънсистем СЛЪНЧЕВИ ПАНЕЛ-КОЛЕКТОРИ SUNSYSTEM | sunsystem.bg Бойлера е 100л. с две серпентини-едната е към парното.От известно време панела започна да прави конденз който периодично увеличава или намалява площа си -средно около 1/4 от панела.Подмених един клапан / не зная дали е точно клапан и как се казва / на маркуча който идва от панела и влиза в бойлера.Не позволява на топлата вода да се върне горе в панела през ноща.Друго нищо не съм предприемал и не зная какво да правя.Иначе огледах панела и поне външно изглежда добре.Няма загуба на соларна течност което означава че не би трябвало да има проблем вътре -като спукване например.Ще съм благодарен на някъкъв съвет как да се отърва от неприятния конденз

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #344

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Ако можеш да го отвориш да изсъхне на слънце, ще се отървеш за известно време от конденза. Просто в него се е събрала влага, която ту се изпарява, ту кондензира. Не е нещо ненормално.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    23
    #345

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте, правя ремонт на банята и смятам да слагам сл.колекторна система, защото съм на 7 ми последен етаж , ожно изложение и е удобно да се монтира на покрива.
    Също така смятам да се възползвам от кредит за енергийна ефективност.
    Моля за съвет относно избор на:
    колектор-вакумно-тръбен или селективен плосък ,защото вече съвсем се обърках ,много мнения,много съвети от "специалисти"..........:-);
    И
    Бойлер, 120 или 150 литра.
    Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 48 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. финален избор на ТП, конвертори, бойлер и слънчеви панели
    От Dimitar Nikolov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-22, 06:39
  2. Предварително подгряване на вода
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-22, 21:05
  3. Слънчеви панели за ток за къща.
    От krasimir77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 23-11-20, 12:25
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе