Страница 26 от 48 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 715
Like Tree45Одобрявам

Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    11
    #376

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    300л за трима?
    Не е ли много!?!
    Сега хабим около 120-150л топла вода на ден. Тези системи има ли начин да се надграждат? Ако има какъв е?
    Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #377

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Не е много. Като казвам 300л, ще ги имате безплатни през лятото. Пролет и есен температурата на водата ще е 40-50*С, през зимата - може 20-30-40, в зависимост от времето. В някои дни ще има нужда от доподгряване на ток или с втора серпентина. Конструкцията на бойлера е такава, че се доподгрява само горната половина, а не целия бойлер. Така че при 300л бойлер имаш сигурни едни 120л вода с температура за къпане. Надграждането става чрез добавяне на още един бойлер (200л или 300л) и още панели 1 или 2. Останалите компоненти на системата остават същите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    11
    #378

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Благодаря за бързите отговори.
    Но най-малко очаквах да ми кажете да почна с 300л, което породи в мен още въпроси. За да преценя дали има смисъл от надграждането и кога, ме интересува следното:
    Втория бойлер как се включва към първия и има ли нужда да е със серпентина?
    Следващите панели как се включват към съществуващите? То и тези двата как се включват? (последователно, успоредно или някакъв друг начин)
    Благодаря

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #379

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Втория бойлер може да бъде вързан по различни схеми, като всяка си има своите предимства и недостатъци. По-добре да е със серпентина. Ако не е пак става, но трябва да се прави циркулация между двата със втора помпа. Панелите се връзват според указанията на производителя - обикновено успоредно

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    11
    #380

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Последен въпрос: Каква е разликата между Viesmann Vitosol 100-F i Sunsystem Select PK2.7? Интересуват ме техническите им данни. Тъй-като не можах да намеря никъде колко им е мощността и на двата!
    Благодаря

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #381

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Разлика в цената почти няма, а разликата в качествата е от земята до небето:rolleyes:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    11
    #382

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    някакви количествени данни има ли за тази разлика в качеството?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #383

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Данните са едно, практиката за мене е най-важна. За последната седмица съм пуснал в експлоатация 3 системи:
    1. Бойлер 200л Елдом с 2 серпентини, 2 панела Сънсистем по 2м2 (толкова е и по предписание на производителя). Системата е с медни тръби ф12, които бяха заварено положение, а панелите също бяха купени - ние само добавихме Интиелски термостат ДТ3.1 и направихме монтажа. Повече от 60*С не вдига в бойлера и след 16ч панелите отказват да работят като магаре на мост. Всъщност системата работи от един месец на вода, сега я заредихме с пропиленгликол.
    2. Бойлер 200л Елдом с 2 серпентини, 20бр вакуумни сухи тръби (също това е по препоръка), тръба неръждаема гофра ф16. Всичко беше купено от клиента предварително, само добавихме управление на Теси и монтирахме системата. Температурата в бойлера не може да достигне 50*С
    3. Бойлер 300л Теси с 2 серпентини, 2 панела Бош Солар 5000, управление Бош, тръба неръждаема гофра ф16. Пуснахме системата вчера към 16ч, водата в бойлера беше 26*С, за 3 часа стана 46*С, като помпата изключи чак в 19ч при стойности 46* в бойлера, 51* в панела. След като изключи температурата в панела продължи да се качва (наблюдавах до 53*, но трябваше да тръгвам - сигурен съм обаче, че към 19.15ч пак е включила. Тази вечер се обадих на клиента и каза че днес водата в бойлера е стигнала до 70*С, утре ще е повече.
    Та това е количествените данни за разликата в качеството - едните спират да работят в 16ч, другите продължават и след 19ч. А пък Висмана е много по-близо до Боша и далече, далече от Сънсистем
    pap1918 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    11
    #384

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Реших да взема Vitosol 100-F сега са на промоция -595лв без ДДС. В брошурата има още едно нещо -"присъединителен се за едно колекторно поле". Питах това представлява:
    1.Две тапи
    2.Две колена, като едното е било с място за термо-датчик
    3. Две бързи връзки
    Всичкото това за 92,4лв без ДДС.
    Въпроса ми е да взема ли и това от тях или мога да си го набавя от магазините за отопление?
    Благодаря предварително

    п.п.
    моя инсталатор ме пита на какво ф са връзките на тези панели!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #385

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Прати поздрави на твоя инсталатор и си вземи присъединителния сет.:rolleyes:

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    3
    #386

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте,
    от доста време се чудя какво да си купя за къщата, дали по-скъпо или по-евтино. Попаднах на тези две евтини системи, има ли смисъл да ги слагам или како е общо вашето мнение NIPPON.BG - климатици и домофонни системи

    SC-HE и SS-HE серпентина | Sunstar

    Благодаря !!!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    2
    #387

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте,
    Имам въпрос за слънчева система за топла битова вода на A.S.T. Solar Industry model Compact 100,120 и 160л.
    Advanced Solar Technology - Слънчев колектор и бойлер в едно цяло
    Ако някой използва някой от тези модели или е монтирал такива, моля да сподели за ефективноста им.
    Ще ми спести терзанията от рода на "ДАЛИ Е....", АМИ АКО....." и т.н.
    Благодаря

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #388

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    малко литри, много пари.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    2
    #389

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравей estqwerty,
    Би ли ме посъветвал какво да си взема за по малко пари и по много литри т.е. по ефективно.
    Този пост е редактиран от sasho41; 19-11-13 в 15:55.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #390

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    искам да попитам за панела и минусовите температури . Системата е заредена с "антифриз" за -30 Управлението е на Елдом и при -1 пуска да се върти антифриза за да топли панела и да изстудява водата, като също така при -30 ако регистрира го приема като нещо критично и следва спец. намеса
    та въпроса е пуска ли се по някакъв начин да върти течност през панела при ( - ) или е излишно?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 48 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. финален избор на ТП, конвертори, бойлер и слънчеви панели
    От Dimitar Nikolov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-22, 06:39
  2. Предварително подгряване на вода
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-22, 21:05
  3. Слънчеви панели за ток за къща.
    От krasimir77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 23-11-20, 12:25
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе