Страница 24 от 48 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 715
Like Tree45Одобрявам

Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #346

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Ами изборът си е твой, това е все едно да питаш каква кола да си купиш. Аз съм за плоските панели с 200л бойлер и ел. нагревател над соларната серпентина

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #347

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    и аз да се вклуча в по темата, имам следния въпрос, искам да си сложа вакуумна батерия за 80л боилер , и да вклуча и една лира за отопление на банята,възможно ли е това,може да задавам глупав въпрос,но незнам и бих бил благодарен на вашите съвети, мерси...

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #348

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Възможно е ... през лятото:rolleyes:

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #349

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    значи,с две думи няма смисъл от тази лира ? а, нямали в слънчевите дни зимата поне малко да пречупва въздуха в банята, как мислите, някои дали изобщо е правил подобен опит ? мерси...

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #350

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    А бойлера ще го грееш на ток ли?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #351

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте, в момента загрявам два бойлера по 500 литра със 6 стари колектора (2004 г.) и с 6 нови селективни колектора Сънсистем . През лятото водата в бойлерите се загрява до 50-60 градуса, но повече не могат, днес водата беше стигнала 59 градуса в единия бойлер и 48 в другия. Дали е заради вида на колекторите или заради начина на свързване? Двата бойлера са свързани последователно, топлата вода от първия бойлер захранва втория бойлер (влиза там, където трябва да влиза студената) и оттам към чешмите. А слънчевта система минава първо през единия бойлер и после през втория и се качва обратно на покрива. Дали това свързване е ефективно и има ли по-добър начин за загряване на бойлерите?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #352

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Не че разбирам толкова, но като брой колектори ясно, но вид и площ - боба не показа . Елементарното е - водата за ползване трябва да излиза от бойлера с по-високата температура, а той трябва да е този, в който първо влиза загрятата вода от колекторите, а следващия да обира пропуснатата топлина от предходния. За повече - дай повече инфо за системата си!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #353

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Да ти кажа честно не знам точно параметрите, но един колектор е с размери около 1*2 метра (селективните) и 1*1,5 м. (стандартните от 2004г.). Виждам, че може би неправилно са подредени при мен свръзките. Бойлера от който излиза водата за чешмите и баните сега ми е вързан като втори бойлер по слънчевата система. Тоест топлата вода от слънчевата ми система влиза първо в бойлера, в който влиза студената вода от външния водопровод и продължава към втория бойлер където подгрява, но недостатъчно - явно трябва да обърна подредбата. В момента ми се налага един от бойлерите (втория) да го пускам да работи на ток, за да не падне температурата през нощта и сутринта да съм без топла вода.
    Мисля да сложа трети бойлер 500 литра и да сменя 6 стари панела с нови по-мощни и така да имам 1500 литра топла вода, която би трябвало да ми е достатъчна. Според твойта логика би трябвало да ги вържа както следва - топлата вода от панелите минава първо през серпентината на бойлера, от който излиза топлата вода за чешмите и после през другите два последователно отзад напред и пак се качва на покрива?
    Благодаря за отговора!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #354

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    топлата вода от панелите трябва да влиза първо в най-топлия бойлер - този от когото черпиш топла вода, и последно от най-студения бойлер - този дето се пълни от водопровода да отива в панелите като първо влиза в простите панели и след това в селективните.
    pap1918 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #355

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Благодаря за отговора, ще трябва да се правят промени по системата. Усещам как майсторите ще мрънкат

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #356

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от tapo12 Виж публикацията
    Благодаря за отговора, ще трябва да се правят промени по системата. Усещам как майсторите ще мрънкат
    Нека мрънкат, ама то срамота да включваш на ел.енергия, при толкова панели
    С толкова закачени бойлери - КПД-то на системата ти ще е още по-високо, при правилното свързване, иначе досега си подгрявал първо най-студената вода, и после квато температура остане в нея /като махнеш загубите/, това си ползвал.
    Щом мислиш, че 1000 л не са ти достатъчни, може да си добавиш още един водосъдържател, но за смяната на панелите изчакай поне 1-2 седмици, да видиш как ще е при новото свързване. Че може да се окаже че няма нужда да сменяш и хвърляш пари на вятъра.
    pap1918 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #357

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Ясно, аз и така мислех да направя, щото 6 нови панела са доста пари, а бойлера го имам готов, само трябва да се свърши малко ВИК работа.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    3
    #358

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    здр,на всички. трябва ми малко помощ в избора на соларна система.За 150л боилер колко панела ще ми трябват,и турските колектори с добро ка4ество ли са???

    - - - - - - - - - -

    здр,на всички. трябва ми малко помощ в избора на соларна система.За 150л боилер колко панела ще ми трябват,и турските колектори с добро ка4ество ли са???

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #359

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    За 150л - 1-2 панела в зависимост от големината, потреблението, дължината на тръбния път, изложението. Кои турски панели?

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    3
    #360

    Post Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    За 150л - 1-2 панела в зависимост от големината, потреблението, дължината на тръбния път, изложението. Кои турски панели?
    не запомних марката,селективен колектор за 2,8м2 цената е около 500лв

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 48 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. финален избор на ТП, конвертори, бойлер и слънчеви панели
    От Dimitar Nikolov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-22, 06:39
  2. Предварително подгряване на вода
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-22, 21:05
  3. Слънчеви панели за ток за къща.
    От krasimir77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 23-11-20, 12:25
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе