Страница 11 от 23 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 336
Like Tree79Одобрявам

Термопомпа за подово

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #151

    Отговор: Термопомпа за подово

    Ако ще го правиш с гипсфазер, тогава защо ще слагаш замазка. Над фолиото и тръбите ти трябват суха посипка и полагаш гипсфазера. Правиш или едното или другото. Не намерих данни за топлопроводимостта на гипсфазера, но съм почти сигурен, че ще намали топлотдаването.
    Всъщност намерих нещо. Топлопроводимоста на гипсфазера е съотносима на гипсокартона и 4 пъти по "лоша" от тази на бетона/замазката/. Според мен ще създаде проблем на подовото, най малкото ще се наложи да повишиш температурата на топлоносителя за да поддържаш нормална температура в помещението.
    Този пост е редактиран от tony34al; 28-04-14 в 09:14.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #152

    Отговор: Термопомпа за подово

    За сухата посипка ме отказаха именно топлоизолационните й данни. Как да обвия и покрия тръбите именно с топлоизолация?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #153

    Отговор: Термопомпа за подово

    Имаш изходните данни, имаш и вариантите за изпълнение. Оттук нататък ти решаваш. Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #154

    Отговор: Термопомпа за подово

    Махни го тоя фазер! Намери читави майстори за замазката или я направи с готови, сухи смеси....
    Армирай сериозно, не с оградна мрежа!
    Ползвай доказани марки лепила, гранитогрес ако не калиброван, поне да не е КАИ - в смисъл здрав.
    Фугата също.
    Няма да имаш ядове с подовото. По-скоро обмисли дали този гредоред ще понесе натоварването. Подпри го отдолу, ако е мазе или етажа позволява колони.
    Консултирай се с конструктор за цялата галимация по допълнителното натоварване на гредореда, подовото си е подово!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #155

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cacho Виж публикацията
    Махни го тоя фазер! Намери читави майстори за замазката или я направи с готови, сухи смеси....
    Армирай сериозно, не с оградна мрежа!
    Край, няма махане. Замазка с фибри на тръбите, два пласта гипсфазер залепен отгоре и след това гранито грес. Това вече е факт.

    Не мога да разчитам на никаква армировка в 5-сантиметрова замазка, защото те играят заедно - и 20-мм. железа да сложа, без достатъчно бетон пак си е просто мрежа и се огъва.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #156

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Край, няма махане. Замазка с фибри на тръбите, два пласта гипсфазер залепен отгоре и след това гранито грес. Това вече е факт.

    Не мога да разчитам на никаква армировка в 5-сантиметрова замазка, защото те играят заедно - и 20-мм. железа да сложа, без достатъчно бетон пак си е просто мрежа и се огъва.
    Идеята на арматурата е да се огъва... Бетонът и замаската използват точно еластичните й качества, за да станат те самите еластични...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #157

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Идеята на арматурата е да се огъва... Бетонът и замаската използват точно еластичните й качества, за да станат те самите еластични...
    Taka e, но се огъват в зоната на еластичност на бетона, после се пука. Ако на пукнатината отгоре има плоча гранитогрес никакво лепило няма да я задържи.
    Върху дюшеме, както в случая или ще има сериозни огъвания, или трябва да се направи дебела плоча с арматура, за да ги няма.
    Аз разчитам на двата залепени пласта гипсфазер, за да увеличат радиуса на това огъване толкова, че лепилото на гранитогреса да го понесе.
    Такава е идеята поне, пък ще видим...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #158

    Отговор: Термопомпа за подово

    Какъв е тоя гредоред, който ще допусне огъване на 5см армирана замазка в такива размери, че чак да се разлепи плочка?
    Страх ме хваща! Обърни внимание на по-горния ми пост!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #159

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cacho Виж публикацията
    Обърни внимание на по-горния ми пост!
    Винаги чета внимателно съветите. Разбира се, че укрепих гредореда с допълнителни греди до старите без да ги вадя.
    Вече започнах "топли проби" с леко подгряване до 35 гр. засега.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #160

    Отговор: Термопомпа за подово

    Аз пък започнах с мокри проби преди 2 -3 дена ама вчерашния дъжд ги спря...
    Положих тръбите под армировката в плочите и се притеснявам да няма спукана тръба та затова въртя вода през системата за видя дали някъде няма да избие ама от вчера всичко е подгизнало
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #161

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Аз пък започнах с мокри проби преди 2 -3 дена ама вчерашния дъжд ги спря...
    Положих тръбите под армировката в плочите и се притеснявам да няма спукана тръба та затова въртя вода през системата за видя дали някъде няма да избие ама от вчера всичко е подгизнало
    Честно казано, въобще не ми е ясно защо си вкарваш тоя таралеж в гащите. :rolleyes:

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #162

    Отговор: Термопомпа за подово

    Много просто. В плочата освен подовото вкарах и голяма част от окабеляването и сега няма да правя подова замазка и с това редуцирам мокрите процеси и ускорявам довършителните работи - ел. готов на 30% и отопление готово на 60% и редуцирам разходите, целта е септември -октомври да се нанеса
    julian7981 одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #163

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Винаги чета внимателно съветите. Разбира се, че укрепих гредореда с допълнителни греди до старите без да ги вадя.
    Вече започнах "топли проби" с леко подгряване до 35 гр. засега.
    Защо на 35С му викаш леко? До колко смяташ да подгряваш?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Много просто. В плочата освен подовото вкарах и голяма част от окабеляването и сега няма да правя подова замазка и с това редуцирам мокрите процеси и ускорявам довършителните работи - ел. готов на 30% и отопление готово на 60% и редуцирам разходите, целта е септември -октомври да се нанеса
    Дано да ти се получи, ама все си мисля, че решавайки един, общо взето. маловажен проблем, си отваряш няколко други. Дано не съм прав.
    Този пост е редактиран от tony34al; 15-05-14 в 07:44.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #164

    Отговор: Термопомпа за подово

    Времето ще покаже...

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #165

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Аз пък започнах с мокри проби преди 2 -3 дена ама вчерашния дъжд ги спря...
    Положих тръбите под армировката в плочите и се притеснявам да няма спукана тръба та затова въртя вода през системата за видя дали някъде няма да избие ама от вчера всичко е подгизнало
    По мое мнение много малко и малка тръба за вграждане в плочата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 23 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 22:03
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  4. питане за подово Oтопление
    От jordan110 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 10:55
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе