Страница 17 от 23 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 336
Like Tree79Одобрявам

Термопомпа за подово

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #241

    Отговор: Термопомпа за подово

    Всичко е наред, не се притеснявай. Явно колегата си помисли, че като дадох пример с рулон с дължина над 1км ще мотая 1 кръг от него...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #242

    Отговор: Термопомпа за подово

    Така и продължавам да не разбирам каква е причината да не се полага медна тръба. По-добро топлоотдаване, по-дълъг живот, ВиК инсталации се правят с медни тръби от десетилетия. Единственото за което се сещам като минус е може би цената спрямо пластмасата.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #243

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Аз имам километър подово в плочите! Кое е несъвместимо? 15 кръга
    Предполагам, че не е медна тръба?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #244

    Термопомпа за подово

    Най-вероятната причина е ,че не могат да се правят остри завои с медта ,особено с размер 16-17 мм диаметър без заварки. Друг довод е голямото температурно разширение на медта . Хубава PEX-a тръба е 2лв/м , каквато е моята.
    ivan74 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #245

    Отговор: Термопомпа за подово

    Топлоотдаването в случая не е плюс, а минус. Вместо да редиш със стъпка 10 или 15 ще трябва да го правиш приблизително с 50, ако не и повече, за да компенсираш по-голямото топлоотдаване на медта. Това от своя страна ще доведе до неравномерно загряване на пода. Друг недостатък е, че мястото около колекторната кутия където минават всички кръгове ще е душегубка.

    Завои като за подово с ф16 няма проблем, но е трудоемко. То реално, ако се прави подово с мед би следвало да се ползва по-малък размер тръба, за да се компенсира голямото топлоотдаване.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #246

    Отговор: Термопомпа за подово

    В такъв случай не може ли просто да се подава вода с по-ниска температура, а от там и по-висок COP на термопомпата. След известно търсене се оказа, че все пак се изпълняват такива инсталации с медни тръби, но явно е по-трудоемко и малко хора се наемат да го правят.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #247

    Отговор: Термопомпа за подово

    Може, аз не съм сядал да смятам реално точно как би следвало да се изпълни. Ще видя този уикенд дали няма да се получи нещо интресно от тази задача.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #248

    Отговор: Термопомпа за подово

    Ще се получи неизгодна цена. От по-добрата топлопроводимост няма какво да се спечели, защото масата наоколо е пак същата,бетон, а тя е 99% от общата. Времето за нагряване няма да се промени забележимо.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #249

    Отговор: Термопомпа за подово

    Според мен електрохимичната корозия би била проблем ... и то докато замазката е още мокра, следкато изсъхне вероятнио няма да има проблем, но виждали ли сте какво се случва с алуминиево фолио при съхненето на бетона?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #250

    Отговор: Термопомпа за подово

    Не претендирам да съм специалист, но от това което прочетох до момента медта я водят един от най-добрите материали що се отнася до корозията (не се споменава нищо за електромеханичната) Тръбни системи за отоплителни инсталации - Технологичен дом А до колкото знам в бетона се слагат доста агресивни добавки, които изгарят човешката кожа. В случая тръбите не се заливат с бетон а предполагам с някакви циментови разтвори.
    Понякога, за подобряване на свойствата им, медните тръби се покриват с външно полимерно покритие (от полиетилен или поливинилхлорид)
    Медните тръби не понасят добре твърде кисели и твърде основни води, също както и много меки или много твърди води.
    Обаче виждам, че се правят инсталации за подово с медни тръби

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #251

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Всичко е наред, не се притеснявай. Явно колегата си помисли, че като дадох пример с рулон с дължина над 1км ще мотая 1 кръг от него...
    Какъв беше смисълът, да даваш пример с километров рулон, след като е неприложим в подовото?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #252

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Какъв беше смисълът, да даваш пример с километров рулон, след като е неприложим в подовото?
    Направо питай Овентроп, които произвеждат 600м рулони PE-RT тръба, които явно са неприложими в подовото...

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #253

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Направо питай Овентроп, които произвеждат 600м рулони PE-RT тръба, които явно са неприложими в подовото...
    Малко се отклонихме от темата!
    Нали се сещаш, че аналогичният 600 метров меден рулон, тежащ поне 200+ килограма, няма монтажник в България, който да навие 100 метровата серпентина, за по-малко от 2 дни!
    И аз ползвам Овентропските 400 метрови полиетиленови тръби за подово, но не мисля, да ги заменя с медни!

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #254

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Според мен електрохимичната корозия би била проблем ... и то докато замазката е още мокра, следкато изсъхне вероятнио няма да има проблем, но виждали ли сте какво се случва с алуминиево фолио при съхненето на бетона?
    Това може да се случи само при високо съдържание на сяра, иначе няма грижи. Единственият начин да унищожиш медна тръба в бетон (освен сярата) е абразивния от термичното разширение на медта в комбинация с умората от хилядите цикли.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Малко се отклонихме от темата!
    Нали се сещаш, че аналогичният 600 метров меден рулон, тежащ поне 200+ килограма, няма монтажник в България, който да навие 100 метровата серпентина, за по-малко от 2 дни!
    И аз ползвам Овентропските 400 метрови полиетиленови тръби за подово, но не мисля, да ги заменя с медни!
    Абе човек дадох просто пример, че не можеш да използваш дължината на рулона като довод. Колко пъти трябва да повторя едно и също нещо...

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #255

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Това може да се случи само при високо съдържание на сяра, иначе няма грижи. Единственият начин да унищожиш медна тръба в бетон (освен сярата) е абразивния от термичното разширение на медта в комбинация с умората от хилядите цикли.

    - - - - - - - - - -



    Абе човек дадох просто пример, че не можеш да използваш дължината на рулона като довод. Колко пъти трябва да повторя едно и също нещо...
    Твойто магаре по- мъжко...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 23 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 22:03
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  4. питане за подово Oтопление
    От jordan110 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 10:55
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе