Страница 38 от 100 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 1497
Like Tree551Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #556

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    А маймуноподобните, ще се редим на опашки пред лекарските кабинети.
    За какво са ви лекарски кабинети? Можете да докажете естественият отбор на Дарвин, ако атеистите се откажете от всякакви лекарства и лечение. Слабите ще измрат, а останалите хем ще (де)еволюират по-бързо неизвестно в какво.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #557

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    За некадърника не схванал иронията ми е ясно но, за теб си мислих, че си по-широко скроен и с чувство за хумор.
    Смешно ти е защото не си се сблъсквал с идиотията и вредността на "вярата". Дали ще е в бог, хомеопатията или някоя друга идиотия, няма никакво значение.

    И шегата изисква поне някакъв намек за нея, когато се предава в писмен вид. Няма лице което да проверя или интонация която да ми подскаже.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #558

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Смешно ти е защото не си се сблъсквал с идиотията и вредността на "вярата". Дали ще е в бог, хомеопатията или някоя друга идиотия, няма никакво значение.

    И шегата изисква поне някакъв намек за нея, когато се предава в писмен вид. Няма лице което да проверя или интонация която да ми подскаже.
    Ясен, сблъсквал съм се с религиозна простотия, за теб предполагах, че четеш постовете ми, както и останалите активни в темата и за това прецених, че не е нужно да "уточнявам" с емотикони. Както и да е, аз уважавам мнението и на двете страни в спора и освен "неразбран" майтап не бих си позволил друго- например, просташки нападки

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #559

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Смешно ти е защото не си се сблъсквал с идиотията и вредността на "вярата".
    .
    Защо не споделиш с какво толкова си се сблъсквал, че е оставило траен отпечатък в наранената ти душа?
    Всички казвате, сблъсквали сме се, а не давате примери. Да вадя кристалната топка ли, боб ли да хвърлям, на врачка ли да ходя...

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #560

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Достатъчно е да имаш тези добродетели - Вяра, Надежда и Любов за да оцениш,
    Хе-хе-хе, вярата било добродетел, уф ша са разхълцах.
    ... пък и надеждата ...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #561

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    само ще помоля без лични нападки, за да не се налага да влизам в роля, която гледам да избягвам... ОК?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #562

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Майката на мъртвото бебе, родено у дома: Повиках Христос - България | Vesti.bg
    Просто избрали кофти момент за раждане, баш на Възкресение Христово....
    Проблема е в ограничените права на психиатричните клиники !

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #563

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Хе-хе-хе, вярата било добродетел, уф ша са разхълцах.
    ... пък и надеждата ...
    В съответствие с добре известния израз "Знанието е сила", по-голямата част от безсилието е резултат от невежеството относно това, как да се държим по различен начин.
    Може да става въпрос за липса на осъзнаване или на внимание.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #564

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    само ще помоля без лични нападки, за да не се налага да влизам в роля, която гледам да избягвам... ОК?
    Ами вземе си влез в ролята, ама не с двойният аршин! Нито приемам музикалният поздрав за добър тон, нито предполагаемите случки с "понцинкованата" ми кофа!
    Momchil одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #565

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Разбери най-накрая, всяко добро е от Бог(нищо, че ти отказваш да вярваш в него), всяко зло е от Сатаната !
    Не си схванал основното - Бог не е някакво материално същество и да се редят на опашка при него- той е светлина. любов, хармония и т.н. Навсякъде около нас е но той дава и свобода на решенията ни но до някъде! Целта е да се усъвършенстват душите ни! Злото не е от Сатаната или поне не от такъв какъвто най-вероятно го мислиш! По скоро е наречие... Злото е липса на добро или е от нас живите същества които не следваме разума а се поддаваме и избираме лесния път на живот ощетявайки, наранявайки другите себеподобни. Лъжем, крадем, убиваме за да ни е добре на нас - това е човешкото Зло не е от Бог и после ще си плащаме за всяка грешна стъпка и пропуска да усъвършенстваме душата си...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    чакам някой да изкоментира по какъв начин отсъствието на вяра в мен е довело до появата на добър човек?

    бидейки добър човек, но не и добър християнин, каква съдба ме чака?

    ако съм по-скоро добър християнин, вършещ грехове, покайващ се и получаващ прошка, с привилегии ли ще съм пред нехристиянин, който е правил многократно по-малко грехове от мен, но не са му опростени свише?
    Предполагам няма значение религията ти - важно е доброто което се върши визирайки спасението на душата ти! Самите религии принципно би трябвало да насочват хората към добро да им показват пътя - но всеки знае, че не винаги е било за добро...
    За разкаянието може и да има смисъл но само ако е искрено и го осъзнаваш... Това си най-яркото доказателство за усъвършенстване...
    blue1 и Momchil харесват това.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #566

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Ами вземе си влез в ролята, ама не с двойният аршин! Нито приемам музикалният поздрав за добър тон, нито предполагаемите случки с "понцинкованата" ми кофа!
    Мдаа, странно е немодерирането и ненаказването на постове с конкретна агресия и обида, а мен ме наказаха за далеч по-малко.

    Не се оплаквам, просто констатирам.
    blue1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #567

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Иво, казано е - „Не хвърляй бисери на свине!“, а си имаме и поговорка : „Глупаво е да поиш свине с кладенчова вода!“.
    Този пост е редактиран от blue1; 18-05-16 в 09:22.

  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #568

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ей, хора, мен ме хваща срам да ви чета, пък вие как ги и пишете тия неща - не знам...

    P.S. Разумът ми все още се бунтува и отказва да повярва, че тая тема е истинска.

    P.P.S. И не, нямам намерение да участвам в дискусията. Достатъчно смислени бяха изписани и въобще не бяха взети под внимание, така че няма смисъл.
    Karata одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #569

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    За да има нормален дебат, за да има полезност от темите, не трябва да се разчита само на самосъзнанието на участниците, нужно е да има и качествен водещ, който да пресича абсолютно всички изяви на груб тон. Уви, тук такъв водещ липсва.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #570

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    etg поста ти е двусмислен! Искаш или не искаш току що се включи. Не разбирам срама ти. Но се сещам за едно парче на Марио

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 100 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе