Страница 61 от 100 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1497
Like Tree551Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #901

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    и смяташ, че Бог във вселенската си мъдрост е преценил, че едни 70-80 години (в миналото по-скоро 40-ина), са достатъчни, за да може душата да се самоопредели като дали заслужава да е възнесена в рая или низвергната в ада?

    бая прибързана оценка, бих казал


    на мен поведението и отрицанието на вярващите с възглед, с който не са съгласни (демек моя), изключително ми напомня случая със скопорлатина отпреди няколко години.
    разработилият го химик категорично доказа, че приемът му унищожава хероина в човешкото тяло за десетина минути и по този начин буквално спасява живота на предозиралия, но поради някакви причини, непонятни за мен, официалните власти го заклеймиха и всичко се потули за нула време

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #902

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Аз пък си мисля, че Бог (в различните му форми и религии) не би ни дарил с разум-ако искаше просто сляпо да вярваме и да не разсъждаваме .
    Много по-лесно е да се каже-Ами Божа работа...Нали уж ни е създал по свой образ и подобие? С единствената разлика, че ние сме смъртни, а той не.
    При мен в личен план вярата изчезна преди няколко години, когато бях на погребение на 9 годишно момче на близки мои приятели тук-мозъчен тумор.
    Тогава се замислих-ние всички си имаме своите прегрешения, пороци и т.н., но какво е направило едно дете на 9 години? Освен това беше изключително добро и весело създание...
    Някой ще каже-наказва родителите, или пък всички се раждаме грешни... Не вярвам да има Бог, който да определя по този начин съдбата..
    Ако на някой вярата дава душевен мир и упование-окей нека си вярва, но няма нужда да ме убеждава, че съм сляп или глух.
    Това, което се шири в България са по-скоро суеверия отколкото истинска вяра в Бог. Както казах и преди-има едни 10 заповеди от дебелата книга-не е лошо да се спазват, но те са станали и общочовешки ценности-понякога защитени и в законите.
    Това в което наистина вярвам е-прави добро , помагай на другите, живей честно и почтено - ще намериш и душевен покой и доброто ще те срещне обратно по пътя
    Wise одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #903

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Tова в което наистина вярвам е-прави добро
    Какво е "прави добро" ?
    И какво е "добро" ?

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #904

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    При мен в личен план вярата изчезна преди няколко години, когато бях на погребение на 9 годишно момче на близки мои приятели тук-мозъчен тумор.
    Тогава се замислих-ние всички си имаме своите прегрешения, пороци и т.н., но какво е направило едно дете на 9 години? Освен това беше изключително добро и весело създание...
    Така е не можем да схванем логиката. Няма обяснение погледнато през нашата призма -нали така?
    Но това е когато съдим по нашите схващания за добро и зло.
    Ако си развихрим въображението малко примерно така: Това дете не е умряло буквално а е пратен дух в тялото да живее на земята 9 години и да бъде освободено от оковите на земното си тяло - духа му е развит (няма нужда да бъде окован за по дълго в тяло) но не и този на родителите му които трябва да изпитат тази болка за да се осъвършенстват... Ако земния живот е просто затвор на душата в тяло, което изпитва всички тези ограничения, то смъртта не е ли просто изход от затвора?

    Това са просто разсъждения извън рамката на битието ни разбира се но са насока за размисъл...

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #905

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    При мен в личен план вярата изчезна преди няколко години, когато бях на погребение на 9 годишно момче на близки мои приятели тук-мозъчен тумор.
    Тогава се замислих-ние всички си имаме своите прегрешения, пороци и т.н., но какво е направило едно дете на 9 години? Освен това беше изключително добро и весело създание...
    Това е просто пример, че дори собственият ни живот не ни принадлежи. Даром ни е даден и идва момент, рано или късно, в който този, който ни го е дал ще си го поиска обратно. Хората се заблуждават, че ще векуват на тази земя...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #906

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ами понякога е достатъчно просто да не правиш лошо
    Дребни неща-помагаш на някой с това, което можеш, отзоваваш се на някой , който иска помощ, казваш добра дума, където има нужда...
    И когато около теб има хора , който правят същото-живота е по-приятен и пълноценен. Но това си е моята "вяра".
    Не мисля, че може да навреди на никого


    П.П. Ами ако няма такъв филм и това дете си е отишло преди да се порадва на живота?
    Дайте по-прагматично-това с мъките земни и после рая е много стара концепция. Хората си живеят живота и подозирам, че в един миг просто се изключва компютъра.
    Представяте ли си колко е претъпкано в рая и ада ако ги има
    Още веднъж -респект към вярващите, но няма как през форума да докажем или отречем дали има или няма Бог.
    Само един се е завърнал и то за много кратко преди 2000 години и не е разказал много...

    - - - - - - - - - -

    За всеки случай-живейте според Неговите заповеди-аз го правя...Просто ми харесва така, пък и човек не знае никога нали?
    Този пост е редактиран от stainway; 31-08-18 в 23:40.
    Wise одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #907

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Съвременната наука допуска възможността да има безкрайно много паралелни светове, в които живеят и извървяват своя път безкрайно много Фиъри, Туморута, Касапи, Джакита...и всеки от тях просто може би трябва да извърви своята нищожна малка крачка....паралелна обработка на извисяването.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #908

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Какво е "прави добро" ?
    И какво е "добро" ?
    "Добро" е субективно понятие, намиращо се от вътрешната страна на граница с околния свят, която сами сме начертали. Не е нещо, от което Бог се вълнува...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #909

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Темата е за църкви и религии. Не, не вярвам на религии , защото те са измислени от хората, църквите са инструмент за упражняване на влияние върху хората.
    Това, че може да има някаква свръхсила, която да ни направлява, също е малко мътна работа, но в крайна сметка се определям по скоро като Агностик , отколкото Атеист.
    Според проучване 93% от топ учените-не вярват в Бог. Но те обикновено са много напред с материала
    https://owlcation.com/humanities/Ste...-God-Heres-Why

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #910

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #911

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Много елементарно. Ако се абстрахираме от темата, защото е ясно, че сме на различни мнения - това предаване е направено нормално, така ли? Не е подвеждащо, не е манипулативно, не е лековато, няма очевадни противоречия...?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #912

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Това предаване показва, че атеистите вярват в небивалици, които някой друг им е втълпил в главите. Някой "умник" е казал по телевизора, че са произлезли от маймуни и наивниците са се вързали.

    На предната страници Фиърчо беше написал: "Ако видя Бог ще повярвам"

    Той обаче не е видял как маймуна се превраща в атеист, но вярва в това, нали?

  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #913

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Това предаване единствено показва измамното чувство, че когато камерата и режисьорския пулт са ти в ръцете можеш да покажеш/докажеш всичко. Щото понякога това се получава нескопосано.
    И в случая тук противопоставянето е на ужасно ниско ниво - или вярваш, че си произлязъл от Господ, или вярваш, че си произлязъл от банан. Обидно е и за вярващите в Господ.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #914

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Добре, хайде ти кажи от какво тогава са произлезли атеистите, според теб, от маймуна ли, от извънземно ли, от що ли?

  18. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #915

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Толкова ли ти е невъзможно да приемеш отговора "Не знам"?
    Невъзможността да се приеме този отговор наистина води до някоя от двете крайности.
    stainway одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 100 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе