Страница 13 от 16 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 232
Like Tree67Одобрявам

Животът ми няма никак смисъл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #181

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    Истинските самоубийци не дават публична информация, че обмислят самоубийство. Става въпрос за хората изпаднали в депресия. Това са хора които не изпитват никакви емоции и всичко им е безразлично.
    Истинските самоубийци най-много две неща да ги вълнуват и то за много кратко:
    - как най-малко да наранят близките си - ако вкъщи има деца, то не е добре да си режат вените там, щото не се знае кой ще открие трупа сред локвата кръв
    - как да го направят самоубийството, така че хем да се получи, хем да не ги боли - например да попитат някой близък приятел дали може да им осигури по-голямо количество тревичка за пушене (да я изпушат преди да литнат от 12-тия етаж), при това без да споменават на приятеля защо им е нужно по-голямото количество

    Четох първите страници и със сигурност не видях симптоми на депресия. Самата депресия не идва от днес за утре, а те завладява доста по-продължително.
    Видях обаче симптомите на тъй наречените "мними самоубийци" - това са хора, които по-скоро търсят внимание, афиширайки че може да посегнат на живота си. Някои дори го правят, но по начин по който да не се стигне до фатален край.


    Пиша го всичко това по две причини:
    1. На момичето очевидно и е тежко и търси внимание. На който му е досадно, може просто да не обръща внимание на темата - видя се, че има достатъчно други съфорумци, на които не им е досадно. Аз лично имам навика да давам подкрепа на нуждаещи се, но в началото толкова интензивно тръгна темата, че някак си не можах да се вредя. И освен това бързо се убедих за себе си, че няма да има реално самоубийство.
    По-горе VanDan е дал доста точна оценка и съвети, но мисля, че в случая няма нужда от психиатър (няма психиатрично заболяване). По-скоро консултация с психолог.
    2. Като че ли по-назад в постовете Лупус ме подкани да се включа. Включих се, но честно казано това ще ми е единствения пост в тази тема ... темата не е от моите.


    Уточнение:
    Всичко което съм написал, е с презумпцията че не става въпрос за дипломна работа с примерно заглавие "Обществото не е състрадателно към самоубийците и не ги разпознава" (например).
    Оценявам вероятността да е дипломна работа на около 20%, но числото си е мое лично мнение.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 04-12-19 в 15:55.
    VanDan одобрява това.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #182

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    и ти си изверг и хищник като останалите!

    вместо да даваш оценки, състрадавай!

    --------------------

    тук и за депресия не може да се говори, камо ли за клинична

    аз първи писах за дипломна тема/реферат, защото преди петнадесетина години се случи същото в mIRC-ата, така че "питай патило, а не старило" (прочее, моя милост също е <50, така че....)

    картинката ми е 0,95/1 с тогавашната, само дето тогава лиглите не бяха от съвременния тип "attention whore", а заиграващи се jailbait, така че оставям 5% вероятност да имаме насреща си зарязана милениалка тип "врещяща коза"

    без извинение

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #183

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    mod.edit. (какъвто не съм ползвал от години) FearMe

    темата няма да бъде изтрита по няколко причини:

    1. теми в SetCom не се трият, а заключват, за да бъдат доказателство за:
    а) отсъствие на цензура
    б) архив

    2. когато след време някой иска да види как се е изложил/изтъкнал, да може да види

    3. защото така реших

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    69
    #184

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    Вместо да ми даваш определения като "врещяща коза", направи нещо мъжко в живота си и заключи тази тема, но иначе после къде ще я доказваш тази мъжественост, ако го направиш ?

    - - - - - - - - - -

    Браво на теб. Така си решил. Знаех, че си гадняр, но чак толкова ли ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Истинските самоубийци не дават публична информация, че обмислят самоубийство. Става въпрос за хората изпаднали в депресия. Това са хора които не изпитват никакви емоции и всичко им е безразлично.
    Истинските самоубийци най-много две неща да ги вълнуват и то за много кратко:
    - как най-малко да наранят близките си - ако вкъщи има деца, то не е добре да си режат вените там, щото не се знае кой ще открие трупа сред локвата кръв
    - как да го направят самоубийството, така че хем да се получи, хем да не ги боли - например да попитат някой близък приятел дали може да им осигури по-голямо количество тревичка за пушене (да я изпушат преди да литнат от 12-тия етаж), при това без да споменават на приятеля защо им е нужно по-голямото количество

    Четох първите страници и със сигурност не видях симптоми на депресия. Самата депресия не идва от днес за утре, а те завладява доста по-продължително.
    Видях обаче симптомите на тъй наречените "мними самоубийци" - това са хора, които по-скоро търсят внимание, афиширайки че може да посегнат на живота си. Някои дори го правят, но по начин по който да не се стигне до фатален край.


    Пиша го всичко това по две причини:
    1. На момичето очевидно и е тежко и търси внимание. На който му е досадно, може просто да не обръща внимание на темата - видя се, че има достатъчно други съфорумци, на които не им е досадно. Аз лично имам навика да давам подкрепа на нуждаещи се, но в началото толкова интензивно тръгна темата, че някак си не можах да се вредя. И освен това бързо се убедих за себе си, че няма да има реално самоубийство.
    По-горе VanDan е дал доста точна оценка и съвети, но мисля, че в случая няма нужда от психиатър (няма психиатрично заболяване). По-скоро консултация с психолог.
    2. Като че ли по-назад в постовете Лупус ме подкани да се включа. Включих се, но честно казано това ще ми е единствения пост в тази тема ... темата не е от моите.


    Уточнение:
    Всичко което съм написал, е с презумпцията че не става въпрос за дипломна работа с примерно заглавие "Обществото не е състрадателно към самоубийците и не ги разпознава" (например).
    Оценявам вероятността да е дипломна работа на около 20%, но числото си е мое лично мнение.

    Постоянно мисля за това как биха реагирали хората около мен, имам ли шанс да продължа напред или няма ли да е по-зле, или пък сега е момента да приключа с тоя нищожен живот. И стига с тая дипломна работа, уча финанси и не съм последна година

  6. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #185

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #186

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    Цитат Първоначално публикувано от ImNothing Виж публикацията
    Вместо да ми даваш определения като "врещяща коза", направи нещо мъжко в живота си и заключи тази тема, но иначе после къде ще я доказваш тази мъжественост, ако го направиш ?

    - - - - - - - - - -

    Браво на теб. Така си решил. Знаех, че си гадняр, но чак толкова ли ?
    Де БАН за обида на модератор де!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    69
    #187

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    А врещяща коза не е обида сигурно ?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #188

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    по филмите нали си гледала как истеричките си осеферват с шамар?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    69
    #189

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    О, знаем, че ти с удоволствие би ударил жена

    - - - - - - - - - -

    Поне си изпълнете модераторските задължтения като заключите тази тема. Помолих 100 пъти

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #190

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    по филмите нали си гледала как истеричките си осеферват с шамар?
    И после - жалба до Хелзингския комитет с позоваване на Истанбулската конвенция!

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #191

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    по желание на отворилия темата, тя ще бъде заключена

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #192

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    по моя преценка темата е отворена отново, защото:

    https://www.bg-mamma.com/?topic=1161200;all



    проучванията продължават, променени са тестовите субекти...
    много моля, ако някой има регистрация при мамите или познат с такава, да НЕ им пише, че ние бяхме първият аквариум, в който беше пусната кукичката

    любопитно ми е кога ще я подпалят и там

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #193

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    Тези ще се закачат до посиняване.Тук стигна 1 миг, само докато изчета сълзите и сополите.
    Този пост е редактиран от edi1; 08-12-19 в 21:36.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #194

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    любопитно ми е кога ще я подпалят и там
    Издъниха ни
    Което не пречи на мамите да продължат де...

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #195

    Отговор: Животът ми няма никак смисъл

    The show must go on...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 16 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Животът на OLED телевизорите
    От ilian1966 във форум LG телевизори
    Отговори: 105
    Последно: 05-12-19, 16:52
  2. Външна изолация или няма смисъл?
    От valentyno във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 13-05-15, 08:04
  3. Колко струва животът ?
    От hristoslav2 във форум Анкети
    Отговори: 98
    Последно: 16-06-11, 14:49
  4. Няма смисъл?!
    От etg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 02-10-03, 01:44
  5. Asus 8420 - не е никак зле!
    От medunski във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 18
    Последно: 29-12-02, 12:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе