Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 143
Like Tree71Одобрявам

Конвектори Адакс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #91

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    И какво точно трябва да разбера от този "перфектно направен клип"? Че при достигане на определена температура следват цикли включено и изключено?

    Мисля, че нещата са повече от ясни по отношение разход на енергия от конвекторите спрямо климатиците и също така безшумната им работа по отношение на комфорта.
    Разхода на конвектора е малко повече от на климатика - да. Като прибавим и че лятото охлажда и.....плюсовете свършиха! А минуси - колкото искаш!
    marqn одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #92

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Разхода на конвектора е малко повече от на климатика - да. Като прибавим и че лятото охлажда и.....плюсовете свършиха! А минуси - колкото искаш!
    Какво разбираш под малко повече? Съвременните климатици имат коефициент на полезно действие до 5 пъти повече спрямо всеки един конвектор, който на практика е реотан. Има и един друг вариант, но е свързан с доста повече инвестиции от покупката на климатик и поради липса на средства засега се въздържам да го направя. Става въпрос за термопомпа с водни радиатори.
    ruuni9 одобрява това.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #93

    Отговор: Конвектори Адакс

    Има си отделна тема за климатик vs. конвектор, така че подобни спорове ги водете там.

    А принципно за избор на вида отопление - ами замислете се защо никъде в западна европа и в никоя северна страна не се отопляват с климатици. Нали не си мислите, че ние сме най-големите тарикати.
    boje и ruuni9 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #94

    Отговор: Конвектори Адакс

    Ние не сме северна страна при тия средномесечни температури зимата климатика дава голяма икономия .. виж ако е -20 постоянно файда от него няма да има ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #95

    Отговор: Конвектори Адакс

    В другите страни газта е по-евтин и жилищата са по-добре изолирани. А пък Франция ,която има 60 ядрени реактора.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #96

    Отговор: Конвектори Адакс

    Ами ето.... сами стигнахте до това което и аз казвам. Единствената причина да се ползва климатик за отопление е желанието за икономия. А както всеки знае - "Икономията е майка на мизерията."
    Аз като си купувах климатика го взех с идеята да се охлаждам с него, в последствие разбрах че можел и да топли.

    Температурата през зимата в Англия и Германия е по -висока или такава като нашата.....ама климатик почти не можеш да видиш там.
    boje, ruuni9 и Ventsislav Negentsov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #97

    Отговор: Конвектори Адакс

    ми като почнат да ми плащат като в Германия и при мене няма да видиш .. и Адакси няма да видиш даже
    blue1 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #98

    Отговор: Конвектори Адакс

    Алекси, западняците не са по-малко прагматични от нас, отопляват се с това което им е най-изгодно. Ако газта им беше като при нас, и те щяха да се топлят с климатици.....,но в никакъв случай нямаше да си забият чепа с електрически нагреватели, пък били те наречени и конвектори!
    Alexi одобрява това.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #99

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    ...,но в никакъв случай нямаше да си забият чепа с електрически нагреватели, пък били те наречени и конвектори!
    Точно така!

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #100

    Отговор: Конвектори Адакс

    Въобще не мисля че съм си "забил чепа", както можеш да видиш консумацията ми е съвсем ниска при това с уред който осигурява много по-голям комфорт на отопление (поне за мен) - не понасям нещо да ми шуми и да ми прави течение в стаята. Дори лятото включвам климатика на охлаждане в изключително редки случаи.

    Идеята на показаното от мен е не да доказвам, че конвекторите са по-икономични от климатиците, а че съществуват и такива които осигуряват нужния комфорт при необходимите условия без да работят нон-стоп и да харчат постоянно на максималната си мощност, както много хора тук твърдят.
    VanDan, boje, marqn и 1 други харесват това.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #101

    Отговор: Конвектори Адакс

    Pat, не ги мъчи, няма да те разберат!
    marqn одобрява това.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #102

    Отговор: Конвектори Адакс

    Не, те ме разбират много добре, но им е проблем да го признаят. Някой заради чисто търговски изгоди, други заради собственото си его....

    Но моята цел не са те, а хората които непредубедени търсят информация.
    ruuni9 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #103

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Не, те ме разбират много добре, но им е проблем да го признаят. Някой заради чисто търговски изгоди, други заради собственото си его....

    Но моята цел не са те, а хората които непредубедени търсят информация.
    Наистина те разбирам много добре и не отричам, че с удоволствие бих монтирал конвектори във всяка стая у дома. Не съм го направил все още защото ще ми бъде много трудно да си плащам сметките за ток.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #104

    Отговор: Конвектори Адакс

    И аз това имам предвид, за тези които търсят инфо и се чудят дали конвектор, дали климатик! Някой като пита и се почва - махни ги тия конвектори, те хабят повече ток - 5, 10, 25 пъти повече от климатика??? Питам се, защо заблуждават хората? Комшията до мен има два климатика Fujitsu General, миналата зима ги взе чисто нови 12-ки! Аз съм с два конвектора 3Kw и 2Kw и постоянно ме пита колко ми е сметката! Разликата в най студеното е макс 80-100лв! Обаче за разлика от него аз не си броя дефростите, не ми духа, не ми шуми нищо, не дишам гаден въздух! Поне не обърквайте тези, които търсят информация!
    marqn одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #105

    Отговор: Конвектори Адакс

    Пат, къде в поста си съм обсъждал комфорта?! Или ти по навик винаги да си наобратното.....Написаното от мен в предният пост е насочено към изключително некомпетентното и глупаво твърдение, че конверторите харчели малко повече ток от климатик.... А е и хубаво когато сравняваш два метода за отопление да имаш опит и от нещо различно от китайска имитация на климатик !

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    И аз това имам предвид, за тези които търсят инфо и се чудят дали конвектор, дали климатик! Някой като пита и се почва - махни ги тия конвектори, те хабят повече ток - 5, 10, 25 пъти повече от климатика??? Питам се, защо заблуждават хората? Комшията до мен има два климатика Fujitsu General, миналата зима ги взе чисто нови 12-ки! Аз съм с два конвектора 3Kw и 2Kw и постоянно ме пита колко ми е сметката! Разликата в най студеното е макс 80-100лв! Обаче за разлика от него аз не си броя дефростите, не ми духа, не ми шуми нищо, не дишам гаден въздух! Поне не обърквайте тези, които търсят информация!
    Пич ти източник на каква точно информация си?! Продължаваш с общите приказки и сравнения между несравними неща, почети малко преди да пльосваш глупостите си наляво и надясно! Ако комшията ти си махне новите 12 -ски и си сложи като твоите реотани, ще плати минимум три пъти по-висока сметка -капиш!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Продавам три конвектора Адакс Гламокс
    От vaniosl във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 26-12-14, 11:58
  3. Адакс Гламокс с дигитален термостат
    От irka_us във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-13, 21:05
  4. Отговори: 5
    Последно: 08-02-11, 22:21
  5. Конвектори ползвани в бензиностанции OMV
    От barona75 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-09, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе