Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 62

Странно нещо с програмеруемо реле за време

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Просто обърни релето на 180° и ще се оправи. Релето прекъсва само едната фаза и тя в случая е нулата. Когато е включено само радиото тогава се прекъсва веригата от нулата и то спира, но ако е включен и бойлера веригата на нулата се затваря през нулата на бойлера - моста нула-заземяване и „заземяването“ на контакта. Ако обърнеш релето така, че прекъсваната фаза да е фазата проблем няма да има.
    ....
    Ако е така и е вярна хипотезата на p1leto нещата ще се оправят. Но е голяма конструкторска грешка да се прекъсва само единия проводник! Бих казал - престъпна!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #17

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Ще кача снимки след малко

    http://snimki.be//store/1/10042010195.jpg
    http://snimki.be//store/1/10042010196.jpg
    http://snimki.be//store/1/10042010198.jpg

    Сложно стана , но досега не съм го правил.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #18

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    ...... Релето прекъсва само едната фаза и тя в случая е нулата. .....

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Това реле май наистина е еднополюсно! Обърни го в контакта както казва EDU и пише за резултата!

    Цитат Първоначално публикувано от p1leto
    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    ...... Релето прекъсва само едната фаза и тя в случая е нулата. .....
    Лапсус.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #20

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Обърнах релето и ТРЪГНА.Бойлера се изключи след като се изключи и релето в зададения час.Утре ще пробвам и включването.Благодаря на всички за помощта.Но дали е безопасно така?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #21

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Да ти е "гърмял" предпазител при някое от включванията? Ако в бойлера има, (а трябва да има при двупроводен захранващ кабел) връзка за зануляване между "нулата" и корпуса му (разбирай и водопровода) то тогава при обръщане на щепсела на бойлера ще се срещнат "фаза" със "земята" от водопровода и ще стане БУМММ . "Вервай те ми". Предполагам, че по този начин се залепил контакта на релето. Не пипай повече и потърси ел.техник да разгледа свързването на бойлера и му намекни за този "черен" вариат.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22
    Обърнах релето и ТРЪГНА.Бойлера се изключи след като се изключи и релето в зададения час.Утре ще пробвам и включването.Благодаря на всички за помощта.Но дали е безопасно така?
    Точно сега е безопасно, защото релето прекъсва фазата. За тези релета трябва да напишат с големи червени букви: "Да не се ползват с бойлери!"

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #23

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    От снимките съдя, че в релето за време е вложено подобно реле http://tpetrov.com/search.php?prod=RELAY+12V%2F16A+RM85, което има два превключващи контакта и БИ ТРЯБВАЛО производителите на релето за време да са го направили да прекъсва и фаза и нула, ама знаели човек какво са ....

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #24

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    ... EDU ...


    Лапсус.
    Това от къде пък дойде?!? Името ми е Едмонд и ника ми е Еди, там където по една или друга причина не мога да се регистрирам на кирилица използвам латинското Egu, което визуално прилича на Еди.

  12. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #25

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Точно сега е безопасно, защото релето прекъсва фазата. За тези релета трябва да напишат с големи червени букви: "Да не се ползват с бойлери!"
    Ами не е безопасно, понеже релето не е предназначено за такъв товар. Купи си контактор, който да може да носи 3кВт мощност. Аз както казах в предния пост използвам едно реле от акумулираща печка „Изгрев“, което носи товар от 4кВт съвсем спойно (толкова е АК).

    Това е моето бойлерно табло. http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...xs2bwXO4dA.JPG
    ЦК ключето е три позиционно и превключва управлението на релето от сигнала от часовника за нощна тарифа и ръчно включване. Средното положение е изключено. Двете глимки показват съответно дали е подаден управляващ сигнал към релето и съответно релето дали подава напрежение към бойлера.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Ами не е безопасно, понеже релето не е предназначено за такъв товар. Купи си контактор, който да може да носи 3кВт мощност.
    .......
    Извинявай за грешката в името!
    Релето по спецификация е 16А, а 3KW са 13,6А но и аз не считам, че ще издържи дълго. Контактора е най-доброто решение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #27

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    След обед специалист ще види каква е работата.Ще пиша след това.
    В крайна сметка, ако правилно съм разбрал ако остане на това положение релето скоро ще изгори, въпреки че не се натоварва в повече от предвиденото в спецификацията му.
    Други последствия? Все пак релето има две години гаранция и не ми пречи много кога ще изгори.
    П.П.Не видях друга тема във форума за тези програмеруеми релета.Толкова ли малко се използват или никой няма проблеми с тях.Мисля, че са много удобно нещо и май трябва да има повече информация за тях.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #28

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    ssamm22, не си прави опити САМ! Може осезаемо да усетиш тока..
    Пилето, не обяснявай на хора (не знаещи разликата между нула и земя), как да си включват бойлера! с два проводника! с щепсел !
    Мисля, че е по-важно хората да са живи, пред това да им помогнем "теоритично" във форума.
    Lupus, те, релетата са си нормални. Кой си включва бойлера с щепсел(с два проводника) в контакта? Аз бих! Но ако знам какво е в бойлера...
    Лошото с таймерите е ,че не знаем какви са и от къде.. Ако използват реле, само с един превключващ контакт(защо ли?), то това означава прекъсване на нулата!(лошият вариант в половината от случаите). При нашето "защитно зануление" наистина е лошо.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    И слезе Мойсей от планината и рече:

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    ssamm22, не си прави опити САМ! Може осезаемо да усетиш тока..
    Пилето, не обяснявай на хора (не знаещи разликата между нула и земя), как да си включват бойлера! с два проводника! с щепсел !
    Мисля, че е по-важно хората да са живи, пред това да им помогнем "теоритично" във форума.
    Lupus, те, релетата са си нормални. Кой си включва бойлера с щепсел(с два проводника) в контакта? Аз бих! Но ако знам какво е в бойлера...
    Лошото с таймерите е ,че не знаем какви са и от къде.. Ако използват реле, само с един превключващ контакт(защо ли?), то това означава прекъсване на нулата!(лошият вариант в половината от случаите). При нашето "защитно зануление" наистина е лошо.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #30

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Ее, чак толкова Благодаря,благодаря..
    Сериозно! Не видях никъде, да предупреждавате човека, какво може да стане.., а само му давате указания как да "установи" проблема.
    А, ако утре нещо стане, те от "мрежата" така ми казаха..
    После се почва: кой, какво казал, кой, какво разбрал..
    Аз, дето си мисля, че познавам тока(той обаче,явно не знае ..) ме е "удрял" и ще ме "удря" , не препоръчвам на никого да си играе с него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Реле за време
    От Rutsmata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 05-02-24, 07:56
  2. Схема реле време.
    От iwoto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 18-10-17, 00:53
  3. Управление акумулираща печка с реле за време
    От integer във форум Друга битова техника
    Отговори: 48
    Последно: 25-01-11, 09:57
  4. Безжичен звъниц + реле, нещо не се получава!
    От adgj във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 17
    Последно: 17-05-10, 00:34
  5. Търся реле за време Relog 6TZ61 0,1s-10 min
    От ivanivanivan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-09, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе