Страница 102 от 171 ПърваПърва ... 5292100101102103104112152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1516

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Старите хора са свикнали с кюмбетата и ще гонят бая високи градуси.Ако твоите родители са от тези хора по добре ги презапаси с 12LD.Ако гонят 22-23 градуса може да минеш и с 12LGC.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #1517

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Варна,час 07:10,температура 5 градуса,вътре 23,3.Каква изолация,какъв апартамент....................

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #1518

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатик за стая 14кв 2.50 височина. Северозападна с ПВЦ и без изолации. Спрях се на конвенционален Дайкин FTYN 25 G / RYN 25 G заради цена и марка /825лв, с монтажа към 1000лв/. Притеснява ме че доста хора пишат че конвенционалните са зле за отопление? Някой тук ползва ли такъв и как се справя със студа. Живея на юг от Бургас и температурите не се задържат дълго под 0...дали е подходящ този модел?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1519

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    до морето може и да нямаш проблеми ама защо не вземеш 35 вместо 25, тогава ще си сигурен че няма да има проблеми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1520

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    kaloianf, всеки климатик, независимо дали е инверторен или конвенционален, ще си върши работата (отопление/охлаждане) ако е правилно оразмерен за дадено помещение. Цената и марката не топлят, ами се гледат характеристиките
    В твоя случай - да, този ще ти върши добра работа.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1521

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    kaloianf - Никакъв проблем нямаш - ще те топли Дайкин FTYN 25 G / RYN 25 G . стаята е доста малка за него и дори да паднат температурите ще се справи. Дайкин FTYN 35 G е много голям за стаята няма смисъл...Монтирай го - УСПЕХ...ще чакаме зимата да пишеш как топли...Гледай тръбният път да не е по малък от 1.5 метра и да го вакуумират.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #1522

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    благодаря за отговорите, явно това ще е климатика

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #1523

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Здравейте , Надявам се да ми помогнете в избора на климатици . Избрал сам да бъдат Дайкин . Апартамента ми е 3 стаи 14 , 16 и 8 квадрата . Малката и най-голямата стая са северни без изолация с нова дограма . Моля да ми препоръчате подходящи модели за трите стаи . Решил сам да бъдат инверторни , но как е по-добре от европейските заводи или да търся машини от Япония . Благодаря предварително на всички !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    16
    #1524

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    След следването на вашите съвети преди около месец се сдобих с FTX25 и сега, в тези студове, мога да кажа, че съм много доволен от климатика. Вярно - помещението от 30 м2 не го затопля много бързо, но работата му е много тиха и стабилна. Много благодаря на всички, които помогнаха!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1525

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    gastarbaiter- с тези помещения климатиците ще работят в по голямата си част като конвенционални освен ако не държиш над 25-26 градуса.Ако искаш да работят като инвертори ще трябва да погледнеш климатици с ниско топлоотдаване в минимума си. Повечето климатици за европа са с висок минимум Тошиба само слизат доста на ниско.
    Ти си лесен малки са ти помещенията и няма да трепериш зимата в това можеш да си спокоен ако вземеш Дайкин или други японски марки също.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1526

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от roshav ohluv
    От 2 дена имам FTX35GV, засега с тези температури не мога да го тествам като хората, но съм доволен от монтажа, работи тихо и стабилно. Дано и след година решението ми да взема този вместо FTYN35GX ми изглежда правилно
    Последно FTX25 ИЛИ FTX35 са ти монтирали.Защото 25 ще види доста зор с 30 кв.м.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #1527

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    FTX35 също ще види зор с 30м2

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1528

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от roshav ohluv
    След следването на вашите съвети преди около месец се сдобих с FTX25 и сега, в тези студове, мога да кажа, че съм много доволен от климатика. Вярно - помещението от 30 м2 не го затопля много бързо, но работата му е много тиха и стабилна. Много благодаря на всички, които помогнаха!
    Че кой ти "помогна" на такава голяма стая да сложиш такъв малък климатик? Или си объркал квадратури, модели или този климатик ще се пържи горкият като стане студено. Естествено винаги я има възможността да си много добре изолиран, но това климатик за малка спалня отколкото за нещо друго.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1529

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Това попита охлюв:

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,25817.1060.html

    айде да не спамим излишно всеки сам да си прочете с линка който сън дал.

    А всъщност става въпрос за София( къща на рошав ох.)

    Изглежда предвиждам бъдещите желания на някои ползватели на климатици...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #1530

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    kaloianf - Никакъв проблем нямаш - ще те топли Дайкин FTYN 25 G / RYN 25 G . стаята е доста малка за него и дори да паднат температурите ще се справи. Дайкин FTYN 35 G е много голям за стаята няма смисъл...Монтирай го - УСПЕХ...ще чакаме зимата да пишеш как топли...Гледай тръбният път да не е по малък от 1.5 метра и да го вакуумират.
    Днес във фирмата от която мисля да поръчвам казаха че малките - FTYN 25G и 35G вече ги правят в Китай и почнали да правят проблеми и не ми го препоръчват, дори не го подържали на склад. Китайските имали G след цифрите. Бях чел че Дайкин държат на качествена сглобка но явно и те са се подали на евтината работна ръка. Предложиха ми друг конвенционален - Mitsubishi MSC-GA25 VB...със 100лв по скъп идва но бил по-добре. Някой знае ли за тези китайски Дайкини нещо, да не е някакъв трик ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе