Страница 103 от 171 ПърваПърва ... 5393101102103104105113153 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1531

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Рошав охлюв не се отоплява с климатици, а само за преходните дни е с тях...не го мислете...

    калоянф - не се притеснявай от това къде се прави този модел на Дайкин...аз го монтирам лично повече от 1 година и нямам спомен да е имало рекламация за него по какъвто и да е повод ,а дали се прави в Китай - не знам и не ме вълнува - знам че е един от най добрите конвенционални климатици .Няма проблем с качеството...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #1532

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Рошав охлюв не се отоплява с климатици, а само за преходните дни е с тях...не го мислете...

    калоянф - не се притеснявай от това къде се прави този модел на Дайкин...аз го монтирам лично повече от 1 година и нямам спомен да е имало рекламация за него по какъвто и да е повод ,а дали се прави в Китай - не знам и не ме вълнува - знам че е един от най добрите конвенционални климатици .
    до скоро са били от Чехия но последните партиди идвали от Китай, преди са били ОК, но китайските правели проблеми...

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1533

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от kaloianf
    до скоро са били от Чехия но последните партиди идвали от Китай, преди са били ОК, но китайските правели проблеми...
    Тая фирма или няма договор за доставка с вносителя или нямат в момента и те будалкат, от страх да не те изпуснат като клиент и да ти вземат париците.В крайна сметка колко градуса искаш да е в стаята ти зимата и с какви пари разполагаш?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    24
    #1534

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    justify, значи няма такова нещо като китайски Дайкин така ли да разбирам? за около 1000лв/с монтажа/ искам да ми е 20 градуса в около 38 куб м. и да не ми се налага ремонт по никое време

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1535

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Наговорили са ти куп простотии..няма такова нещо...и пак ти казвам- няма значение къде е правен Дайкин - НЯМА ПРОБЛЕМ С КАЧЕСТВОТО...Има разбира се...има Дайкин китайско производство..колонните са китайски..добре де а Фуджитсу да не ги правят в Япония..

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #1536

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    FTYN25,35 работят страхотно като за конвенционален климатик, нямат никакви проблеми

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1537

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    20 градуса не е нищо.Моите критерии за топло през зимата са 26 градуса. За двадесет градуса dajkin FTYN25 ще държи, ама да не се припнеш н а 25-26 при минусови температури, че ще го мъчиш.На мен 20 градуса ми се струва хладно, особено ако през деня съм "брал" студ.Има и фуджитсо 12UB с 4кв(за около 900-1000лева) отоплителна мощност произведен в Китай или можеш да вземеш dajkin FTYN 35D с 3.68 kw (около 1050лева)-отоплителна мощност за зимата.Проблема е да не ти духа хладък вятър зимата, другото е ала -бала.
    Освен на тези двете аз на други марки конвенционални, ако купувах за себе си не бих се спрял.мицубиши имат по малко мощност и по-високи цени-не си струва.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #1538

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    буквата G отзад значи съвсем друго, а като са от скоро как разбраха че правят проблеми - да не би лятото да не са охлаждали? що не вземеш да смениш фирмата доставчик, май там има проблеми с много компетентни специалисти... Взимай и не се чуди, това ще те удовлетвори напълно, а и бъди сигурен, че на -10 ще е доста по-тих отвън от Mitsubishi

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    1
    #1539

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Вчера ми монтираха Daikin FTX25GV1B в стая 15кв.м.Та:топли за страх,но при работа на турбината се чува свирене все едно ,че става течение.Казаха ми ,че е нормално понеже такъв бил вентилатора.Някои със същия модел да сподели как е при него. п.с.Имам Osaka DC Invertor 12 -ка от 3 год. ниво но шум 42дб не се чува как работи ,а този 33дб и.....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #1540

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    кажете вашите препоръки за какъв климатик да се вземе за стая (13.5 кв) с югоизточно изложение (2 прозореца единият южно другият източно като и двата са с тройни стъкла + К) , та 2 стени са външни с прозорците а другите 2 са вътрешни но не се отопляват, изолация ще има поне 5 може би 6 см, бих искал обаче да е 110 волта климатик японски с нисък минимум на топлоотдаване мислех си за нещо подобно:

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=244
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=159
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=167

    или дайте други предложения ... японски искам заради високият КОП и заради ниският минимум на топлоотдаване.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #1541

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    имат сега едни корони виж тях

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=320

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #1542

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    мерси но предпочитам дайкин или тошиба та ... какво да е?

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1543

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    @anangell "Мона лиза" ли ти харесва повече или "Джоконда"?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #1544

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    касап пиша понеже не знам характеристиките им, четох насам натам из форумите че някои модели не се държали добре през зимата че еди кои си имали 1 или 2 топлообменика, и ред такива подробности, има хора като деян където знаят кой модел какви преимущества има и заради това пиша ама деян никакъв го няма ...


    затова и постнах 3 модела примерно който разбира да каже кой е най-подходящ и по какво се отличава от другите, нещо такова очаквах

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1545

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Имах предвид, че корона и тушиба е едно и също. Заложи на короната и няма да сбъркаш! Мнооого добра машина е.

    П.С. Това за топлообменниците е недоказана теория - Това, което не става с кубатура, става с обороти!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе