Страница 52 от 171 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #766

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от nalek
    Здравейте,

    Моля за малко помощ и разаснение:

    В процес сме на инсталация на 3 URURU SARARA ( два FTXR-28E (RXR-28E) и един FTXR42E (RXR-42E))

    Има ли изисквания при монтажа на външните тела за разтоянието от земята до машината (терасата в случея), разтоянието от стената зад тях (между стената и задната част на климатика) и разтоянието между външното и вътрешното тяло.


    Доставката, схемата за поставяне и монтажа са от добра и коректна фирма в София (не искам да правя реклама без да съм ползвал климите и да имам мнение по вапроса)


    Благодаря предварително
    за въпросния модел.... бих те поздравил понеже това е едно от най-добрите изпълнения на Daikin! Лично аз съм монтирал не малко такива.... ако имаш възможност качи го по нависоко да нямаш проблем с конденза,разстоянието между вътре6но -външно за мен е 8 метра понеже такава е дължината на мъркуча който изпалнява функцията за овлажняване-обезвлажняване! 10см до стената са ти достатачни за топлообменика да върши прекрасна работа!при добар монтаж ще осетиш палната ефективност и финансова възвращаемост както за модела така и като цяло за машините на фирмата!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #767

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Нормалната цена при дистрибутори е около 1850,и за монтажа му излиза 320-верно си е скъпичко.
    Не съм гледал ценовата листа на нашата фирма но нещо от сорта на 1750 с ддс без монтаж ми се върти!от днес съм във форума и мисля да се информирам и за цените като цяло ако мога да спася някой от това да бъде обран!Монтаж 320лв да няма трасе 5-6 метра или да е вкопавал?


    Mod.valen1: Не пускай последователни постове. При ползване цитати от други участници ползвай само пасажа, който искаш да коментираш.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #768

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от daikin-a
    за въпросния модел.... бих те поздравил понеже това е едно от най-добрите изпълнения на Daikin! Лично аз съм монтирал не малко такива.... ако имаш възможност качи го по нависоко да нямаш проблем с конденза,разстоянието между вътре6но -външно за мен е 8 метра понеже такава е дължината на мъркуча който изпалнява функцията за овлажняване-обезвлажняване! 10см до стената са ти достатачни за топлообменика да върши прекрасна работа!при добар монтаж ще осетиш палната ефективност и финансова възвращаемост както за модела така и като цяло за машините на фирмата!
    благодаря много

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #769

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от daikin-a
    Цената ти за модела със стандартен монтаж ли е??? понеже работя за Фирма вносител на Daikin... и ми се струва доста скъпичко освен ако монтажа не е мн засукан!
    Монтажа е съвсем елементарен. Тръба 2 метра. Външното тялото ще е под прозорец (понеже им било по - лесно) а вътрешното в ляво от въпросния прозорец. Климатика ми го сметнаха 2028 лв с 5% oтстъпка видиш ли, заради "проблемите" които ми били причинили. Монтажа по последни данни (ако не ми се обадят пак за актуализация) е 218 лв. Абсолютни дебили. Просто не ми е до тях в момента. Да го монтират и повече не искам да ги чувам през живота си.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    21
    #770

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте.
    Харесал съм си този климатик Daikin FTYN50E/RYN50E, и мисля че ще ми свърши работа за помещение от 96 м3.
    Досега не открих коментар за него.
    Ще помоля всеки, който е запознат с марката Дайкин или има преки впечатления от него да пише.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #771

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Климатика е хубав,но помещението ти не е малко и ако не е много добре изолирано няма да ти стигне.
    На http://v-clima.com/download_tech.php ги има техническите данни за новия Дайкин-FTXL/RXL-G.Прави впечатление двойния топлообменник отвън и при 20,25,35-ци.35-ца с доста по голямо външно тяло/като на 50-ка FTXS/RXS/.Всички с нагревател на тавата за конденза.Мин.топлоотдаване1,7кВ,мин.конс.0,4.39кг външно тяло на 25-ца,48кг на 35-ца.
    През март евентуално може да се появят и в Б-я тези модели.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    21
    #772

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Климатика е хубав,но помещението ти не е малко и ако не е много добре изолирано няма да ти стигне.
    На http://v-clima.com/download_tech.php ги има техническите данни за новия Дайкин-FTXL/RXL-G.Прави впечатление двойния топлообменник отвън и при 20,25,35-ци.35-ца с доста по голямо външно тяло/като на 50-ка FTXS/RXS/.Всички с нагревател на тавата за конденза.
    През март евентуално може да се появят и в Б-я тези модели.
    Помещението е с южно изложение от тухла с 50 см. дебелина на стената - измазано.
    Няма изолация.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #773

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    За мен този климатик ще ти е малък

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #774

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Страхотна машина си избрал като модел!Не знам за помещението специалистите във форума ще ти кажат!Моят е 60 и работи страхотно,нямам време да му направя клип как работи,но другият понеделник се надявам да го покажа във форума!Много тих и страшно мощен!

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #775

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от joroiliev
    Здравейте.
    Харесал съм си този климатик Daikin FTYN50E/RYN50E, и мисля че ще ми свърши работа за помещение от 96 м3.
    Досега не открих коментар за него.
    Ще помоля всеки, който е запознат с марката Дайкин или има преки впечатления от него да пише.
    при по ниска температура на тази квадратура... няма да имаш кой знае каква ефективност! все пак 96 кв от каде си решил да го взимаш... може да се консултираш за цена преди да го вземеш

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #776

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    96 кубика!
    Мисля, че ще му стигат 5,8 kW отопление. Не знам, зависи колко е студена стаята.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    21
    #777

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    96 кубика!
    Мисля, че ще му стигат 5,8 kW отопление. Не знам, зависи колко е студена стаята.
    Не е много студена стаята.
    От всички страни ме топлят комшиите и без да се пуска нищо е топло.
    Мился и в най скоро време да скъся тавана и да сведа кубатурата до 80м3.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #778

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    96 кубика!
    Мисля, че ще му стигат 5,8 kW отопление. Не знам, зависи колко е студена стаята.
    ...

    мойто мнение е че идеалната му отдателна мошност за отопление е 7.2 кв...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #779

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    питанка:
    стаята е 12 м2 х 3.2м, вътрешна,нова дограма, ползва се само вечер за спане.тоест 12 от 24 часа там няма никой.
    как мислите FTYN25 GX - ще свърши ли работа?

    просто се чудя при положение, че там се живее от 6 вечрта до 6 сутринта и повечето време е сън, живее един човек, дали си заслужава един инвертор?

    или този модел ще свърши работа?

    другото, което ми направи впечатление е, че този модел е клас А?

    мерси.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #780

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    На балдъзата сложих такъв в панелна спалня 16 м2,с две външни стени без изолация.От година се ползва за детска и до момента нямам никакви оплаквания.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе