Страница 61 от 171 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #901

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Няма да слагам два климатика (две вътрешни и две външни тела) в една стя със сигурност.До колкото дали работи на 6 този климатик аз не мога да кажа, но посочените по-горе факти са самата истина.Според мен ако работи повече,а не с тези големи почивки може и да качи повече градуси,като се абстрахирам от факта,че този модел не е за тази кубатура (както всъщност се оказва и вие го потвърждавате).Но все пак в денонощието от 24 часа реално издухва топлина не-повече от 14-15 часа.А през другото време от вътрешното тяло няма движение.Това на мен ми е странно и то при положение,че е много далеч от зададената температура (30 градуса) температурата в помещението,което е с правилна форма (4,5 х 7,6 х 2,6 м).От до тук получената информация най-вероятно ще се спра на FTXS 42: струва ми се,че би задоволило изискванията качество/цена/ефективност за този обем.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #902

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    barbolovs, искрено се надявам да успееш да убедиш прятеля си да ти смени климатика.
    За FTXS 42 се съмнявам да те стопли, но като искаш рискувай.
    Знам че предпочиташ DAIKIN, но аз ти препоръчвам AWYZ14LB NOCRIA, почти същите пари е но е по-мощна и с по-добри параметри.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #903

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov
    barbolovs, искрено се надявам да успееш да убедиш прятеля си да ти смени климатика.
    За FTXS 42 се съмнявам да те стопли, но като искаш рискувай.
    Знам че предпочиташ DAIKIN, но аз ти препоръчвам AWYZ14LB NOCRIA, почти същите пари е но е по-мощна и с по-добри параметри.
    е този ако него стопли явно има и включена хладилна камера със забравена отворена врата , аз отоплявам почти същото с 25-ца в подписа са ми подробностите !!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #904

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov

    ... но аз ти препоръчвам AWYZ14LB NOCRIA, почти същите пари е но е по-мощна и с по-добри параметри.

    Аз съм твърдо зад тази идея.

    Поздрави!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #905

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    barbolovs, я първо пробвай - задай му 20-22*(ти направо си го ошашавил с тез 30*) на "heat" режим (ако си на "auto" де) и вентилатора на макс.(не на "auto") и рейките да се веят  - и по възможност поне за един час да не отваряш вратата на стаята - извинявай, че си позволявам съвет(щот и аз съм само един "прост" потребител) , но предполагам, че тази процедура няма да те затрудни.
    А към другите съфорумци една молба ( и най-вече към edi1) - към коя фирма, представител и т.н. в Ямбол да се насоча при евентуална покупка на "мерцедеса" на климатичната техника - и препоръчайте модел за отопление на хол около 53 куб.м, панелка, първи етаж, западно изложение(предстои смяна на дограмата и външна изолация на стената с прозорците - останалите се падат вътрешни, пода е с обикновен дървен паркет) - може и да не е мерцедес де, само не и москвич или трабантче.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #906

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Да споделя впечатленията за моя DAIKIN 22HTNS ( 100 волта ) - стая 13-14 кв.м, тухла, една външна стена;другите стени стаите зад тях неотопляеми;еднофамилна къща - през нощта и до 17.00 часа през деня - 17 градуса по дистанционното - в статя е м/у 19,5 до 20.00 ( незнам нормално ли да държи с около 2-3 градуса над зададената) - вечер след 17.00 - 23 по дистанционно - държи от 23,5 до 24,5 - по доволен от това и да искам не мога и да бъда ( температурите в момента са много ниски, но си държи в същите диапазони. За сметката към енергото - просто е много добре в моя полза Нямам уред с който да отчета точно климатика, но за пример за ноември - 34 лв ток - за 31 дена засечено по фактура - ползва се още хладилник ( клас а+ на либхер), бойлер на нощна,готварска печка ( рядко)
    п.с. климатика не се спира.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #907

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    stan75, Отиди в ИВ сервиз, който е на кръстовището на ТРИТЕ ВЯТЪРА.Те ми монтираха и обслужват климатиците и съм доволен.Отиди и ще те консултират какво точно да избереш.Иначе грубо казано ти трябва машина с номинал около 4 кВ, като ДАЙКИН FTXS35G ще ти свърши работа.Може и 25-цата да ти свърши, ама по-добре по-мощния.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #908

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от digunan
    Да споделя впечатленията за моя DAIKIN 22HTNS ( 100 волта ) - стая 13-14 кв.м, тухла, една външна стена;другите стени стаите зад тях неотопляеми;еднофамилна къща - през нощта и до 17.00 часа през деня - 17 градуса по дистанционното - в статя е м/у 19,5 до 20.00 ( незнам нормално ли да държи с около 2-3 градуса над зададената) - вечер след 17.00 - 23 по дистанционно - държи от 23,5 до 24,5 - по доволен от това и да искам не мога и да бъда ( температурите в момента са много ниски, но си държи в същите диапазони. За сметката към енергото - просто е много добре в моя полза Нямам уред с който да отчета точно климатика, но за пример за ноември - 34 лв ток - за 31 дена засечено по фактура - ползва се още хладилник ( клас а+ на либхер), бойлер на нощна,готварска печка ( рядко)
    п.с. климатика не се спира.
    На моите сметки на единия електромер не ми отчитат реалното и аз плащам по 60 лева ток, но като засякох от фактурата и електромера имам 800 Kwt незнайно от кога.
    Та от сметката за ток не можеш да разбереш - можеш да си засичаш електромера редовно и да смяташ !!!

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #909

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion
    е този ако него стопли явно има и включена хладилна камера със забравена отворена врата , аз отоплявам почти същото с 25-ца в подписа са ми подробностите !!!
    hP_Pavilion от "тухла 32кв.м юг, PVC, паркет" до друго помещение 32кв.м разликата е огромна. Явно при теб загубите са минимални или имаш съседи, които те топлят много. Много малко (да не кажа, че може би си само ти) са хората, които могат да топлят 32кв.м (предполагам с нормална височина) с 3,4kW.
    Трябва много да черпиш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #910

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov
    hP_Pavilion от "тухла 32кв.м юг, PVC, паркет" до друго помещение 32кв.м разликата е огромна. Явно при теб загубите са минимални или имаш съседи, които те топлят много. Много малко (да не кажа, че може би си само ти) са хората, които могат да топлят 32кв.м (предполагам с нормална височина) с 3,4kW.
    Трябва много да черпиш.
    Ябсолютно трябва да черпя, съседите от горе не ме топлят много защото част от горния етаж е тераса, а от долу идват от време на време иначе височината е 2,5 метра и 10 прозореца и една външна стена, но топлинните загуби на сградата наистина са много малко. Но пък и не на последно място климатика ми е подово стенен и ми топли първо пода ,а не само главата - което масово във фирмите за климатици не отчитат тази огромна разлика, може би нарочно. Ако стане - 20 ще се зори най вероятно - 42,5 W за куб.м. но рядко има такива студове в БГ иначе е супер икономичен. Но смятам че 42-ката за колегата е предостатъчна като говорим за качествените компресори на Дайкин а не серията FTX !!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #911

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    От днес съм в този форум . Четох много ,но ми се иска да попитам за стая от 18м2 или около 50м3 какъв климатик да избера . Северна е , преходна което значи ще се отварят често врати , ново строителство с изолации и дограма PVC, пода е ламиниран паркет поднего има 6мм депрон.Спрях се на два модела но някък май са ми маломощни какво ви е мнението-DaikinFTXS 25 G и Мицубиши MSZ FD25 VA . Сега ползвам конвектор АDAX трябва да работи почти на MAX за да е конфортна тампературата

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #912

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Двата са идеални за помещението. Зависи какво разбираш под комфортна температура.
    ПС: Пишете за избор на климатик в съответната тема.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #913

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Избери си един от двата и си готов. И двата са добри. За 21-22* никакъв проблем.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #914

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от kansas13
    От днес съм в този форум . Четох много ,но ми се иска да попитам за стая от 18м2 или около 50м3 какъв климатик да избера . Северна е , преходна което значи ще се отварят често врати , ново строителство с изолации и дограма PVC, пода е ламиниран паркет поднего има 6мм депрон.Спрях се на два модела но някък май са ми маломощни какво ви е мнението-DaikinFTXS 25 G и Мицубиши MSZ FD25 VA . Сега ползвам конвектор АDAX трябва да работи почти на MAX за да е конфортна тампературата
    Сметни си колко киловата отдава ADAX-a и от там си търсиш климатик с такава отдавана мощност, като имаш в предвид че като падне на -10 на климатика му пада и номиналната т.е. трябва и малко запас.
    Разгледай на Deian Таблицата за сравненине на климатиците - според мен си вземи Mitsubishi HEAVY SRK 25ZGX-S, а не Mitsubishi Electric MSZ FD25VA
    тъй като е качествена машина на добра цена и не на последно място доста икономична - минималния и разход е 90 W. D . Твоето помещение не е много голямо и поради това когато е по топло SRK ще работи като инвертор защото харчи 90 W а отдава 500 W при Дайкин при 1,3 отдавана харчи 310 W но под тази необходима мощност за отдаване започва да лаботи като обикновен неинверторен климатик. Т.Е. трябва да отдава 500 W но няма как затова включва и изключва компресора а не намаля оборотите както в инверторен режим. Иначе Дайкин са перфектни и ако вземаш от тях дай още някой лев за подов, проста топлят пода , а не само главата, и са супер тихи.


    http://v-clima.com/products.php?promo=yes ето ти най-добри цени за момента на Дайкин.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #915

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    И по-добри има.
    Като разглеждах сайта на v-clima,забелязвам намаления на цените 100-200-300 лв,а за едно мулти намалението е 1380-ХИЛЯДА ТРИСТА И ОСЕМДЕСЕТ ЛЕВА. Понеже съм наясно с цените при внасяне.мога да коментирам смело,че ние,клиентите,сме балъци да плащаме такива надценки от 46 % на търговците.Дори и при новата цена мултито е с 10-12 % печалба.И затова градската легенда е,че Дайкин са много скъпи и не са за всеки джоб.
    И друго от сайта-защо Нокрията 18 с КОП 4,11 се рекламира за хиперинвертор( как само звучи),а Дайкинчето Престиж с КОП 4,15 е само инвертор,

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе