Страница 39 от 171 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #571

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте! От около 2 месеца съм собственик на климатик Дайкин японски. Прочетох всичко изписано до тук в тази тема. Честно казано има много противоречиви неща и много неяснотии по въпроса. Външното тяло е R28HRS, а вътрешното има два надписа и кое е не знам. F28HTRS-W и S28HTRS-W. Климатика е купуван от Термо клима Варна от каталога им за S28HTRS URURU SARARA. Гледам сега го няма в каталога им, има само 25-та. Сега не знам как ще се държи на зима и на лято - те първа ще го наблюдавам. Климатизираното помещение е един преходен апартамент сустоящ се от спалня 10 м² и хол+кухненски бокс ~ 22м². Общо прави ~ 32м². Височината е 2,60м. Грубо казано 83м³ климатизирано помещение. Место полужението на вътрешното тяло е на възможно най-доброто място както от към посоката на въздушния поток, така и от към близост до външното тяло. А то е на балкона от вън. Тръбния път е 6 метра. Краен апартамент отопляван от всички страни с изключение на тази на която съм на калкан със сйседната сграда, но малко под ъгъл - т.е не са по цялото протеже на калкана слепени двте сгради. Без термо изолация съм понеже съм от всякъде обраден с изключение на страната която гледа към улицата, която е малка. Там съм с PVC дограма 5 камерна на Kommerling. Врато прозореца и Балкона са единичен стъклопакет (2 стъкла), а този на спалнята е с 3 стъкла. Климатика е оразмерен (според сайта на Термо клима) за 35-45м². По обясними причини нямам достатъчно впечатления понеже го ползвам дефакто от седница. За сега си е добре. Но големия ми проблем е липсата на ръководство за управление. То си има книжка, но е на японски. Намерих от сайта на Варна клима за сваляне на ръководства, но там няма за моя модел. Има само за европейския пазар. Има и на български, но модела който май-най отговаря (най-близък) до моя е на английски. От въпросния pdf документ се вижда че оригиналната книжка съдържа и превод на руски. Ако някой има разполужение такава книжка (за моделите FTXR??V1B9 на мястото на ? 28, 42 или 50) ще го помоля да я песнеме. Ако има и директен линк към такова ръководство ще е още по-добре.

    П.П. По назад в темата се отвори въпрос за заземяването и начина на свързване на захранващите кабели. Оригиналния контакт за 100В е така конструиран, че не може да се завърти на обратно както е при нашите тип „Шуко“. Поради тази причина при нашия стандарт не се спазва подредбата на двата кабела (фаза и нула) от ляво или от дясно да са, понеже нямам никакво значение. Когато защитата се осъществява чрез ЗАНУЛЯВАНЕ се свързва нулевия проводник към защитния (двете щипки). Вече при захранването на потребителя се налага да бъде трипроводен, като третия (защитен) проводник е свързан към „щипките“ и както ида завъртиш щепсела в контакта защитния кабел е свързан само с нулевия и по този начин се защитава уреда чрез ЗАНУЛЯВАНЕ. Защитата може да стане и чрез ЗАЗЕМЯВАНЕ на защитната клема на контакта. Ако тя е свързана с допълнителен (трети) кабел кън земя тогава се осъществява защита чрез ЗАЗЕМЯВАНЕ! При японския (и не само там) стандарт това не се прави по този начин. При тях конструкцията на контакта и щепсела са така направени, че не могат да се вкарат на „обратно“ т.е само един възможен начин и точно за това захранването на тяхните електро уреди се осъществява само с двупроводен кабел. Още в контакта се спазва правилната подредба на кабелите и после същата се съблюдава и при консуматорите. Така се избягва (отпада от необходимост) третия защитен проводник. В нашия стандарт така или иначе винаги защетния проводник се свързва (дублира) с един от другите два (в зависимост как е обърнат щепсела в контакта), но при японците не може да се обръща щепсела и там винаги се знае кой кабел е нула и кой фаза.

    П.П. 2 Сега почвам да чета темата за 100В.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #572

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Какви са параметрите на машината, защото имам съмнения да ти върши работа в посочените помещения?
    P.S. Прегледах данните за 25.цата.Определено ще имаш проблеми дзимата с 28-цата.Надали има топлоотдаване повече от 3,2 КВ номинално, а това е малко за сочените от теб помещения.С тези 83 кубика ти трябват най-малко 4,9 КВ при 60 вата на кубик.То според сайта на ТЕРМОКЛИМА с една клечка се топли цял хангар, ама.............

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #573

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Egu, моля те, върни се тук на зима и пиши пак. Дано си позитивно настроен отново.
    Иначе за климатика:
    http://www.daikinaircon.com/catalog/..._02/index.html
    3.2(0.6~7.7)kW на отопление при консумация 525(95~1,970)W.
    COP 6,1.
    Не искам да ти убивам мечтите, но трудно ще стопли 32 м2.

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #574

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Ако нещо зимата се узори, слагаш в спалнята още един и работата заспива.

  6. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #575

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    В момента не е под ръка книжката за да кажа кое колко е. Според Термо клима на сайта им по мой спомен отдаваната енергия беше над 4 кВ. Сега в момента ме мъчи по-скоро превода на инструкцията.

    П.П.Ника ми е Еди, но не приема кирилица и затова на латиница изглежда: Egu

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #576

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Адаш, не са 4 кв номинал на машината, доста по-малко са, но и 4 Кв за помещенията ти са малко.Та ако те са ти дали съвет да го вземеш, метнали са те.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #577

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    ЕДИ какви книжки, какви термоклими сайтове?!? ДЕЯН ти го е написал и ти е дал сайта оригиналния японския, да ти го донесе във вас на вратата японец ли трябва, за да повярваш?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    http://www.daikinaircon.com/catalog/..._02/index.html
    3.2(0.6~7.7)kW на отопление при консумация 525(95~1,970)W.
    COP 6,1.
    Превода ще те мъчи дълго време(климатик произведен за Япония, плюс това от толкова висок клас(сигурно само ти имаш такъв в България - 3 бона за 3,2 киловата е абсурдно, може би само за тия с Поршетата е оправдано)). Много ти е хубав климатика(няма лошо, имал си пари купил си го) но е малко слабичък просто, да ме извиняваш ако нещо съм те засегнал.
    Тъй като спориш, допускам че може да не сме прави. Докажи колко му е номинала на мощноста и как сметна че ще отоплява 83м3 - явно си имал нещо впредвид, което сега на нас ни убягва?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    20
    #578

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    спокойно не си само ти с такъв климатик в България.моя e DAIKIN S 25FTRS(на вътрешното тяло пише F 25FTRS а на външното R 25FRS) и също е с номинал 3.2 kw,но аз ще отоплявам 20 кв.м.Някой може ли да ми коже каква е разликата между DAIKIN S 25 FTRS и DAIKIN S 25 HTRS

  11. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #579

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    kojchev,разликата е в годината на производство.F да речем е 2006г.а H-2008г.М/у тях би трябвало да има G-2007г.Японците ги карат по азбучен ред!ПримерноFTRS=2006;GTRS=2007;HTRS=2008.

  12. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #580

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov

    Тъй като спориш, допускам че може да не сме прави. Докажи колко му е номинала на мощноста и как сметна че ще отоплява 83м3 - явно си имал нещо впредвид, което сега на нас ни убягва?
    Нещо май наистина не сме се разбрали. Аз не споря. За първи път ще ползвам такъв вид техника. До сега съм отоплявъл въпросния апартамент с АП „Изгрев“ която е 4 кВ и при това с дървена дограма. Само в най-студените дни съм включвал допълнително духалка. А даните за избора са от сайта на термо клима. Това по въпроса за покупката на този климатик. Тук във форума разбирам за какво става дума - така, че аз не споря с никого от вас!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    20
    #581

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    да но на кутията е дадено че S 25 FTRS e произведен 2007г.месец април,а като се порових из нета виждам че S 25HTRS е с номинал 2.8kw,а S 25 FTRS е с номинал 3.2kw (при отопление),значи има някакви разлики

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #582

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    kojchev,разликата е в годината на производство.F да речем е 2006г.а H-2008г.М/у тях би трябвало да има G-2007г.Японците ги карат по азбучен ред!ПримерноFTRS=2006;GTRS=2007;HTRS=2008.
    Така е но с една година по назад F - 2005, G - 2006. Този новия наистина е с намалено топлоотдаване - явно им става тенденция при новите модели на японците.
    http://search-asp.fresheye.com/?ord=...FTRS&x=26&y=13

  16. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #583

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Това с буквичките и годините го дадох само като пример.А това с топлоотдаването явно е нова тенденция и е разисквано и в други теми.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #584

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Мнение за FTYN 50F има ли някой?Какво помещение може да отопли?30-35кв.,топлоизолация и ПВЦ дограма.Къща,стандартна височина на стаите!
    Благодаря!И ако знаете каква консумация прави горе-долу,разбира се!Искам да го ползвам като основно отоплително тяло!

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    8
    #585

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    dimodd Здравей. От известно време се занимавам с климатиците с марката DAIKIN. И не само със сплит системите, а и с по- големите климатични инсталации , като VRV II и VRV III Super inverter. Незнам кой ти е казал, че можеш да използваш моделите FTYN за отопление , но имай предвид , че FTYN са конвекционални. Инверторите на Daikin са FTX ( S ; G ; R). FTX са най- обикновените инвертори от марката, обаче по нищо не отстъпват на големите марки като Carrier и York. Можеш да ползваш FTX ( Модела се казва Comfort) за основно отопление през зимата, дори и при доста ниски температури. По каталог ги дават до -15 градуса БЕЗ ПРОМЯНА НА КПД. Между другото в момента в нашата фирма този модел е на добра цена - около 1500 лв. с монтажа.
    А ако имаш възможност може да се поинтересуваш и за другите ни модели. FTXS ( Модела се казва Professional) и е с малко повече екстри , една от които е сензор за движение. Когато има човек в стаята , сензора го засича и променя посоката на въздушния поток , за да не духа директно в човека. Мисля , че всички знаят , че при режим на охлаждане е опасно да се стои на климатик. за това е и този сензор. Мога да Ви дам още доста информация за тази марка , ако някои има желание може и да ми пише на пощата. Еми това е. Мисля да не ви занимавам вече с общи неща. Лек ден.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 171 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе