Страница 89 от 171 ПърваПърва ... 3979878889909199139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1321

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Темата е изместена доста ,направо е разводнена ...и какви изводи правиш при външна 12 градуса когато допреди няколко дни беше 32 градуса следобяд ...смешно е наистина.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    16
    #1322

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Сладичкият въобще няма нужда от климатик - колкото и да е навън, у тях все си е 25 С .
    Ако питаш мен, при тухла въобще не трябва да слагаш вътрешна изолация, защото само губиш от акумулиращия ефект на тухлите, но това е за съвсем друг форум. И при мен при 10 Ц навън у нас е 25 градуса, но имам силното съмнение, че това ще се промени само след 1-2 седмици есенен студ. Затова - Дайкин, слагам го следващата седмица. Само не съм решил още FTX35GV/RX35GV или FTYN35GX/RYN35GX.....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1323

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    FTX.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1324

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Ванко, отдавна се каня да те питам как се държи този FTX-G/RX-G зимата? Телата му ми изглеждат прекалено малки. Външният топлообменник едноредов ли е? Веднъж бях видял такъв отвън в студа (няма как да го сбъркаш, дизайна на външното е различен) и бая се пънеше, жужеше... де да знам, според мен не е много за отопление точно тази серия.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1325

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Нищо й няма зимата на тази серия.Работи си добре за тези цифри,които й дават като отопление.То и LGC-то си жужи и се пъне,но работи.Най-важното е добрия дефрост.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    16
    #1326

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Аз само да кажа, че FTX е доста орязан и откъм екстри, и откъм материали спрямо FTXS. Външното му тяло е например десетина кг по-леко, което означава по-малък топлообменник, същото важи и за вътрешното. Щом FTX е по-близо като цена до FTYN, отколкото до FTXS, то е ясно, че не е толкова добър климатик. Но когато разликата до FTXS е 600 лв, оставям финикииците да говорят вместо мен. FTX ще е моят избор.
    А колкото до цифрите - въобще не им вярвам, кой знае как са напънали компресорите за да ги стигнат - това е моето мнение за абсолютно всички фирми и модели.
    Разбира се, нямам достатъчно опит и познания да налагам мнението си на никого, просто от 2 седмици се интересувам и до това достигнах

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #1327

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Някой знае ли нещо за серията FTXL-G ? Има ли я в България вече? Никъде не намерих по нашите сайтове да я имат в наличност.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #1328

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Daikin FTXL-G
    http://dox.bg/files/dw?a=7b3c9393c4
    Като видях параметрите и се засмях искрено.... Моят климатик модел 98 има по добър COP от изброените модели от тази серия...

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1329

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Разбира се че има информация-FTXL-G..в наличност още не сме я видяли...
    http://v-clima.com/faq.php?id=novata...kin-ftxl-rxl-g
    Каква е тая машина от 98 г. дето е толкова добра...?при -20C дали е толкова добра...?
    Относно FTX -Не работи добре при ниски температури,roshav ohluv e е прав орязан е доста и неслучайно е с по малко тегло...ако аз избирам бих взел FTYN вместо FTX...FTXS e най добре но е скъп... FTX -има доста рекламации при температури под -10..12 С зависи от помещението все пак.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #1330

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    От цялата гама на Дайкин единствено този модел не е на нивото на марката, просто защото според мен е правен за малко по- южните страни, затова и миналата година някой фирми изобщо не го работеха, но тази година кризата им промени гледната точка. иначе са тихи и най важното е да се размерява според мощноста на машината, а не според това дали е 9-ка , 12-ка и т.н, както е практиката при някой фирми. Външното тяло при температурите, които спомена РКК става чувствително по- шумно, което е разбираемо при този малък топлообменник.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1331

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Да на семинара споменаха нещо че са за по топлите страни .Много е важно да не се подвеждат клиентите защото зимата ще дойде и рекламациите ще зачестят пак...

  14.  
     
  15. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #1332

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Незная как вьпросния климатик е предвиден за топьл климат когато виждам че (25-цата например) има такава огромна минимална топлопроизводителност-1.7кв. Моля някои да коментира това.Ако си спомняте имахме подобен дебат за ME-FD .

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #1333

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    1,3 кш е мин. топлоотдаване, колкокото е на всички Дайкин FTXS, FVXS 25 и 35

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    16
    #1334

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Аз имам и парно - така че ако подпомагам FTX при - 10-15С с парното, ще имам ли проблем? Ще работи ли по-шумно и затруднено? Силно подозирам, че ще имам проблем, защото проблемът е във външната ниска температура, не въттрешната, но да попитам....

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #1335

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Вземи си едно 12 LGC на Fujitsu за същите пари

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе