Страница 29 от 171 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #421

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    бихте ли ми обяснили каква е разликата между модела дайкин FTX 25 G\ RX 25 G и другия модел дайкин FTX 25 G V1B \ RX 25 G V1B тъй като разликата в цената е около 100 лв. но ги гледах в различни магазини и консултантите не можаха да ми кажат какви са разликите тъй като никой от тях не беше чувал съответно за другата марка
    Става въпрос за един и същ климатик

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    20
    #422

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    здравеите форумници взех си DAIKIN FTXS35G a ми докараха FTXS35G2V1B ,дали е един и същ модел, а и знаете ли каде се произвеждат този модел че в един руски саит пише че се произвеждат в Южна Корея. Благодария ви

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #423

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Това е пълното му означение. Същият е.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    20
    #424

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    а каде се прави DAIKIN FTXS35G

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #425

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    а каде се прави DAIKIN FTXS35G
    Казва ли ти някой?А и смееш ли да питаш?А и какво значение има?Не съм видял някаква разлика в качеството на сглобката на различните модели.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #426

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Зравейте отново, може ли да споделите мнения как е най-удачно да се климатизира зала в София с площ от 42 кв. м., таван висок около 5 м. С пвц дограма, тухла, без външна изолация, първи етаж, две външни стени. Тоест има нужда от хубаво отопление. Май ще е с кредит енергийна ефективност, ако още са останали пари в банките, затова със сигурност ще са Дайкини на 220 волта. А дали има решение с климатици на 100 или на 200 волта принципно? Какъв вид трябва да са? Благодаря предварително за мненията на всеки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #427

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Една корекция - помещението е 72 кв.м., другото е същото.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #428

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    DAIKIN FTXS35G --производство ЧЕХИЯ.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    1
    #429

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте, моля ако има някой, който разбира да ми помогне за следното: ще климатизирам целия апартамент - общо 3 стаи. Категорично съм се спрял на марката DAIKIN, въпреки че в офиса сме с Fujitsu и работи 4-та година безотказно. Рзмерите на стаите за климатизация са следните: 3 стаи са със следната кубатура: хол - 70 куб. м., 1 стая - 23 куб. м., спалня - 36 куб. м. И така мисълта ми следната: кое е по - удачно 3 отделни климатика или едно тяло със 3 духалки. Свързах се с Атаро клима и ми изпратиха следната оферта, моля ако има някой компетентен по въпроса да даде съвет при избора на модел, на размер, както и дали да е с 1 външно тяло или 3 отделни(има ли разлика в цената и разхода на енергия). А ето и офертата:

    1. Доставка и монтаж на климатизатор DAIKIN, модел FVXS25F/RXS25G - за подов монтаж с инверторно управление, Qохл = 2.5 kw, Qот = 3.4 kw, R410A, консумация на охлаждане 0.7 kw, консумация на отопление 0.84 kw, шум вътрешно тяло 23/38 db (A), шум на външно тяло 43/47 db(A), размери на вътрешното тяло 600/700/210 мм.

    2. Доставка и монтаж на климатизатор DAIKIN, модел FTXS25G/RXS25G - за стенен монтаж с инверторно управление, Qохл = 2.5 kw, Qот = 3.4 kw, R410A, консумация на охлаждане 0.55 kw, консумация на отопление 0.75 kw, шум вътрешно тяло 22/39 db (A), шум на външно тяло 43/47 db(A), размери на вътрешното тяло 295/800/215 мм.

    3. Доставка и монтаж на климатизатор DAIKIN, модел FTXS35G/RXS35G - за стенен монтаж с инверторно управление, Qохл = 3.5 kw, Qот = 4 kw, R410A, консумация на охлаждане 0.87 kw, консумация на отопление 0.96 kw, шум вътрешно тяло 23/42 db (A), шум на външно тяло 44/48 db(A), размери на вътрешното тяло 295/800/215 мм.

    P.S. опасявам се, че за подовия няма да се намери място за монтаж, така че отпада, като вариянт.

    БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО


  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #430

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Добри машини са ти оферирали

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    1
    #431

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Реших да се включа и аз в групата на "Климатик-О-Ползващите". Направо се разбих от четене ... И в крайна сметка се спрях на два - DAIKIN FTXS42G или по-малкият DAIKIN FTXS35G ... Кой от двата, Вие ще кажете? ... ТЪЙ
    помещението:
    1. хол, 30кв/м, 10м дължина и 3м ширина, няма външни стени
    2. Остъклен балкон с ПВЦ+К от север-изток и Френски прозорец на мястото на старата дограма и стената
    3. ПВЦ+К от юг-запад ... от тази страна ще да е монтиран климатика
    4. стените са по 40см от тухли единички
    5. целта е отопление, на второ място охлаждане ... не че не пукясахме от жега лятото (вън 25 вътре 35)

    42-ката съм я намерил на 2400 с ДДС и монтаж за 35-цата нямам точен спомен

    Причината да се спра на ДАЙКИН е, че познат произвежда термопомпи с ДайКин-тски компресори и според него са "НАЙ-ДОБРИКС". Но, тъй или иначе съм отворен и за варианти на други производители и други модели ... стига да се вместя в 2500 кинта

    Предварително Ви благодаря за мненията и помощта

    ПП
    Нещо много интересно ми направи впечатление в структурата на подовата замазка. Плоча от бетон, после един междинен (много рехав слой, който е като едра но суха замазка сякаш изградена от гранули и след това е нормалната замазка. Предполагам че и това е фактор дет играе роля

    ППП
    Бе има един на МИТСУ ЕЛЕКТРИК MSZ-FD35VA(S) е тоя също ме кефи ... то в интерес на истината има и други дет ми харесват ... е, еко някой има предложения да ги дава дрде е време

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #432

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    DAIKIN FTXS42G е твоят климатик след като можеш да си го позволиш

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #433

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    След толкова четене, объркването е тотално, а именно: минах през една фирма и гледам уруро-сарара на 220 волта с йероглифи и под йероглифите пише на латински daikin. Питах няколко пъти дали и вътрешното и външното тяло са произведени в Япония и са на 220 волта. Отговорът беше категоричен, че целият климатик е сглобен в Япония и е на 220 волта. Та последно, лъжат и гледат спокойно в очите, или наистина има дайкин на 220, сглобен в Япония за нас, простосмъртните в България?

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    4
    #434

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    При тия условия и двата климатика ще ти вършат отлично работа.Аз лично имам 35-цата,която климатизира 2 помещения с обща площ около 44квадрата (височина на помещенията 2.5м),едното от които е външно със северно изложение (и вътр. изолация).Нямам забележки за отопление (съответно и охлаждане).Климатика НЕ РАБОТИ ПОСТОЯННО НА макс. режим.Все пак ако е поносима разликата в цените те съветвам да купиш по-мощния.Както казах обаче - убеден съм че и с другият няма да имаш грижи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #435

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    На Ururu sarara произведен в Япония на 220 Вт,няма иероглифи,пише само на английски и на него пише Made in Japan

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 171 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1716
    Последно: 18-03-24, 12:36
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 23:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 21:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе