Страница 40 от 171 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #586

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    А на тебе кой ти е казал,че конвенционален климатик не може да се използва за отопление?
    Ако можеш да ни постнеш тази документация на която се вижда че FTX-моделите държат КПД/??/
    до минус 15 без промяна.
    За мене FTX моделите са едно недуразумение и определено не вдигат имиджа на Дайкин.Но това е бюджетна серия,която най-вероятно е правена за Испания и Италия.Не зная на друга марка да има 12-ка инв. с толкова ниска отоплителна мощност/3,4/-колкото на инв.9-ка.
    Мисля че си объркала форума с този на бг мама

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #587

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Vilioka
    По каталог ги дават до -15 градуса БЕЗ ПРОМЯНА НА КПД.
    Убеден ли си в това, което пишеш? COP (+7) = COP (-15) за въпросния модел Дайкин?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #588

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Мнение за FTYN 50F има ли някой?Какво помещение може да отопли?30-35кв.,топлоизолация и ПВЦ дограма.Къща,стандартна височина на стаите!
    Благодаря!И ако знаете каква консумация прави горе-долу,разбира се!Искам да го ползвам като основно отоплително тяло!

    До 30 м2 няма да имаш проблеми

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    8
    #589

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Jori ако искасш дай email да ти дам документа , където съм чел за КПД -то при -15 градуса.
    А и бях на един семинар в боровец. Идваха представители на daikin от Австрия. Там също споменаха за това.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    8
    #590

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Само искам да вметна , че това , което дават DAIKIN като показатели са РЕАЛНИ.
    Виждал съм Midea , в Manual - а пишеше COP - 8

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #591

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Daikin AN25JRS е японски модел и има СОР 6,29 при 7*С и СОР 3,46 при 2*С това е според независимият източник http://www.eccj.or.jp/index.html
    Това, че европейските модели си запазвали СОР без промяна при 7*С и при -15*С си е меко казано смешно.
    Само за сравнение ще кажа, че европейският модел на Daikin FTXS-25 е едва с СОР -3,64 при 7*С.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #592

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Нямам работа в този форум, ама ми стана смешно...
    Vilioka, мой съвет: попрочети малко из форумите за климатици(не само за Дайкин или още един,два). При това чети от началото, а не само последното написано! По това което чета, виждам, че ти отговарят хора, които наистина разбират от климатици, а не такива като мен! Което означава, че си губят времето да ти пишат отговори, от които няма смисъл! Съжалявам, ако те засегна, но мисля,че съм прав. От прочетеното в този сайт и аз вече се чувствам "спец по климите", но не давам съвети на другите, просто чета и споделям впечатления. А това, че се чувствам "спец" го дължа на хората, които ти отговарят. И не само на тях, разбира се. Няма да изброявам имена, защото мога да пропусна някого...
    Към blue1, jori, deian и други - не му се сърдете.. Ще почете, ще разбере...
    Това е мое мнение. Ако някой ще се обижда - на лични...
    Vilioka, извинявай. Трябваше да ти го пусна, на лични.., ама така поне ако има други, дано да го прочетат...
    Така и така не пиша по темата, поне да продължа. Май, че тук прочетох, че имената не можело да бъдат на кирилица... Моето е точно на кирилица: Очо, а не О4о

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #593

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Само за сравнение ще кажа, че европейският модел на Daikin FTXS-25 е едва с СОР -3,64 при 7*С.

    FTXS/RXS25G е с СОР 4,53

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #594

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте! От 4 дни съм собственик на FTXS 25 G на който се спрях след доста четене из форума ,но съм малко разочарован - чува се едно пропукване от пластмасите което ме дразни, не е толкова силно но нощем се чува по отчетливо при пълна тишина Това нормално ли е? Една от причините да се спра на Daikin са коментарите за тихата им работа! Иначе се бях насочил към GENERAL ,но именно многото оплаквания за тъкмо такова "пукане" и "шум" от движението на фреона ме отказаха! И много често се изключва-работи 10мин спира за 3-4мин и като спре да духа се чува това "пукане" . Не знам защо спира или е по-мощен за моето помещение (17,5м2),или е още топло.Очаквах че просто ще си намалява оборотите и ще духа савсем слабичко ама той спира и после пак почва.
    П.С.- Може би задавам глупави въпроси ,но за пръв път ползвам климатик и се притеснявам дали си е ок !(че паричките не са малко ).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #595

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Спира,защото още е топло.А пукането е от температурните разлики при спиране и тръгване

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #596

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Да разбирам ли 4е като застудее още малко вече ще се изключва много рядко и това пукане ще изчезне!Малко тъпо май съм единствения в тоя форум който има някакви оплаквания от Daikin !?! Ама се бях замислил за ония 400лв които щях да спестя ако бях взел Fujitsu и пак щях да си "пукам" !

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #597

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    По-рядко ще изключва и по-малко ще пука.Повярвай ми,300-те лева не си ги дал на вятъра

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #598

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Дано,само времето ще покаже!Явно съм имал прекалено големи очаквания. Благодаря Jori !

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #599

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Понеже има високо минимално топлоодаване - 1,3 КВ, а загубите ти все още са ниски, затова включва и изключва.Повишат ли се над 1,3 кв, ще си влезе в режим и ще си работи като хората.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #600

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Трябва да има доста загуби обаче за да стигнат до 1,3 кВ в режим поддържане според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 171 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе