Страница 48 от 171 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #706

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Спокойно, нормално топли. Климатикът е конструиран да е икономичен, а не да е калорифер. Затова ако си задал 23, той е на 20-21, няма да се бъхти на максимум за да ги достигне веднага, а ще ги вдига плавно. Затова и инверторът не се изключва, защото като ти изстине всичко и започваш цялата гимнастика наново. А веднъж като си достигне температурата и не го изключваш, после си я поддържа с лекота и малко енергия.
    За случаи, когато искаш бързо да затопли, някои имат HI Power или подобни функции, при твоя не знам как е. Или градусите нагоре от желаното както вече казаха.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #707

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Мен като ми прави майстора шпакловката и боята есента, въпреки че беше топло - просто пуснах 2 духалки Делонги цял ден бръмчаха и беше сауна в хола. Климатика не бих пускал - да се натъпче с изпарения и фин гипсов прах вътрешното тяло, въпреки филтрите, не мога да рискувам - по време на ремонта си беше опаковано с 10 найлона вътрешното тяло!

    Или просто 30*С и вентилатор на High.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #708

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Май наистина е по-добре да сушиш, с духалка. Да не му стане нещо на климатика... Ама и ти!, ремонт през зимата.., поне майстор си намерил, щото аз лятото си обръщах прозореца сам,.. две съботи и недели..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #709

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Имам познат техник от голяма фирма,който се бори да изчисти Уруру Сарара на 2-3 месеца,монтирана в нов офис,прясно ремонтиран и боядисан.Голям зор е било,така че по-добре не ползвай климата за сушилня.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #710

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Мнението ми за моя Уруру сарара е, че ако сега 12 месеца след като го ползвам трябва пак да избирам климатик, бих взел мицубиши. Уруруто Шуми от въздушната струя, и сякаш не топли осезаемо като японски панасоник. Може моята белгийска бройка да се е паднала смотана не знам...

    пояснения за по долу.
    Тръбата осигуряваща въздух внесен отвън е с малък дебит и струята шуми до степен в която дразни. В другата стая имам климатик панасоник 12 около 2250 лв давах за него и като пусна 25 градуса и застана пред него усещам яка топлина а пред уруруто само лека топлина и такъв е от самото поставяне. Идваха техници от MMC за монтажа и при тях японски няма имат само европейски на 220 волта . Ако ще купувам следващ климатик, той трябва да има два пъти по дебела тръба за въздух за да има смисъл от идеята .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #711

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Няма Уруру от Белгия,само Японски са.За сефте тук чуваме,че шуми и не топли.Какво значи "осезаемо" ? Точно това е идеята при суперклиматиците-да топлят НЕОСЕЗАЕМО.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #712

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    [quote=enkov ]
    Мен като ми прави майстора шпакловката и боята есента, въпреки че беше топло - просто пуснах 2 духалки Делонги цял ден бръмчаха и беше сауна в хола. Климатика не бих пускал - да се натъпче с изпарения и фин гипсов прах вътрешното тяло, въпреки филтрите, не мога да рискувам - по време на ремонта си беше опаковано с 10 найлона вътрешното тяло!
    Правилно защото дори да не е включен климатика филтрите имат своиството да събират всичкия прах.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #713

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    А, филтрите бяха дори извадени и прибрани в шкафа в стаята, която не се ремонтираше! Климатика яко овързан с найлони и тиксо вътрешното.

    Леле, тоя гипсов прах - по коридора в две стаи надолу и пак ми натъпка вентилаторите на РС-то, побеляваха решетките (със Soprano кутия съм), а представям си да е работел климатика, кво ще е вътре в него!

    Той, комшията, дето ми даде и монтира климатика, ги знае тия неща, той ме накара да извадя и филтрите, въпреки найлоните и опаковането.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #714

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    И, после... Дадох три бона за климатик..., а той, взе, че се скапа... Виновен е: Производителя, Вносителя, Монтажника, но не и аз! И, егати сервизите, нищо не могат да оправят и все "потребителя им е виновен"... Кой крив, кой прав...

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #715

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте,

    Преди два дена се обадих на фирма Жега-София със съответното запитване:

    Трябва ми климатик за 23м2. Спрял съм се на Дайкин. Какъв модел ще ми препоръчате като изискванията ми са:
    COP: над 4
    отоплителна мошност над/или 4 кв.

    Отговорът им беше, че няма проблеми уговорихме се за ден и час. Оставих приятелката ми да движи нещата от тук нататък и изрично и казах, да запише модела на климатика, като отиде да го плаща. Въпреки това, когато го е платила не са и дали точния модел или по - скоро са и написали 12БТУ (което е все едно кола 120 коня) тя се е подлъгала и платила при което и издават ордер за внесена сума без нищо друго. В деня на монтажа носят климатик FTX35GV1B който не отговаря по никакъв начин на изискванията , които имах. След скандал по телефона собственика се пробва 10 пъти да ме убеди, че този климатик е 5кв отопление и 4 на охлаждане. Абсурд. Обадих се на официалния вносител (или поне този , от който въпросната фирма купува) за да се оплача от некоректния им дилър.

    Въпроса ми е, дали мога да взема примерно:

    FTXS25G и дали ще е достатъчен за помещението. Също така не знам дали ще имам проблеми с захранването ако взема японски модел.

    Моля препоръчайте нещо ?

    Изолацията е 9см.Тухла. Дограмата е стъклопакет. Би трябвало да е доста добра.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #716

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    grizmin, Отдаваната мощност на отопление от модела 12-ка FTX35GV1B се равнява на тази от модела 9-ка FTXS25G2V1B, така че дали ще е единия или другия от гледна точка на отоплението няма разлика.

    Моето мнение е, че дори модела FTXS35G2V1B може да дойде слаб за това помещение, но си зависи от стаята, може да е топла.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #717

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    За 23м2 и 9 см изолация FTXS/RXS35G няма проблеми.FTX/RX35G е едно недоразумение.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #718

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здрасти.Работил съм в Русенския клон на Жега и избягах поради това,че не са коректни и си пробутват стоката по всякакъв начин.
    От години работя в София с марките Електра(само по големи обекти) и Дайкин,като имам официални и приятелски взаимоотношения с вносителите на Дайкин- Тери груп и Атаро клима.
    Моето мнение за FTXS25 e че това е прекрасен модел,но номиналната(която може да развива за дълго време) му мощност е 3,4 Квт,което е достатъчно за стаята ти,но с уговорката,че не се гарантира при много ниски темп. дали ще топли нормално.Имаш около 60 м3 и се падат по 55-56 Вт/м3,което при тази изолация е на ръба.
    Ако ти кажа,че цената ми на 25ца е 1450 лв,а за 35ца е 1700 лв,а мощността му е вече 4,0 Квт,аз бих заложил на по-големия.Предимства:Ще работи по-ненатоварено,главно около номинала,където КОПа е най-висок,ще влиза по-лесно и бързо в режим,оттам и ще е малко по-икономичен.Заради облекчената му работа компресора ще е по-дълговечен от малкия 25. И най-важното-ще топли и при ниски температури.
    Между другото от известно време се налага т.нар. бивалентна система за отопление,т.е. от два топлинни източника.Единият(климатика) се проектира до -5,-7 гр,за да е евтин и икономичен,а при по-ниски темп. се добавя друг източник(най -лесно с духалка или радиатор),които да добави липсващата мощност.За това време цялата система ще харчи повече ток,но само за 1-2 месеца,но като инвестиция ще е доста по-изгодна.
    При теб за разликата от 250 лв ще си купя духалка за 25 лв и за 225 лв ще работи на 1 ва степен около 10 години.
    Пиши,ако имаш интерес.Иван,0899 139 408

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #719

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    ..... Между другото от известно време се налага т.нар. бивалентна система за отопление,т.е. от два топлинни източника.Единият(климатика) се проектира до -5,-7 гр,за да е евтин и икономичен,а при по-ниски темп. се добавя друг източник(най -лесно с духалка или радиатор),които да добави липсващата мощност.За това време цялата система ще харчи повече ток,но само за 1-2 месеца,но като инвестиция ще е доста по-изгодна.
    При теб за разликата от 250 лв ще си купя духалка за 25 лв и за 225 лв ще работи на 1 ва степен около 10 години.
    Това е нещо ново, тази нова тактика за първи път я чувам.

    Тъй като повечето клиенти са ниско-платежоспособни, този нов подход при продажбата на климатик убеждава клиента, че от един климатик не може да се очаква да топли до -15 градуса, затова и не е необходимо да взема скъп и мощен. Достатъчно е да купи този модел климатик, за който му стигат парите, а пък ако мощността не достига да си купи и духалка да му помага. Ако пък само с една духалка не става да сложи и радиатор.

    Браво!!!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #720

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Между другото от известно време се налага т.нар. бивалентна система за отопление,т.е. от два топлинни източника.Единият(климатика) се проектира до -5,-7 гр,за да е евтин и икономичен,а при по-ниски темп. се добавя друг източник(най -лесно с духалка или радиатор),които да добави липсващата мощност.За това време цялата система ще харчи повече ток,но само за 1-2 месеца,но като инвестиция ще е доста по-изгодна.
    Трябва да го патентоваш този подход..Явно прекалено дълго си работил в Жега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 171 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе