Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 290

Размисли и страсти с hP_Pavilion

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #136

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    hP_Pavilion,какви са тези цени 2009 на модели 2007 г.
    точно така къде пише че моделите F се произвеждат само 2007

    но са Японски !!!

    За твое сведение F вътрешни тела продължават да се призвеждат и външни се произвеждат но масово спират да се внасят БГ тъй като има по евтини от Чехия !!!

    zaqza - на едно място писа че си привършил парите и ще събираш за мидея - бъди коректен !

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza
    hP_Pavilion не карам на мидея , имам Дайкин , и ще поръчвам втори - 35-ца за другата стая...
    Чешки е но съм доволен...от цената също, топло и уютно ми е тази зима...и сметката за ток бива..
    Колко струва при вносителя не ме интересува - аз го намерих най-евтино при фирма Х.
    Пазарна икономика.....
    В близките няколко години процентът на хората с климатик ще се увеличи,ще дойде момента в който пазарът ще се пренасити от предлагане, и цените ще паднат до реална надценка.
    Що се отнася до термометъра - НЕ не работи,направих рекламация и ми го замениха с друг по добър + доплащане.
    Администратор и модератор съм в няколко форума и един Торент тракер.Вярно е че всеки има право на мнение,но агресивният тон на изказване не ги толерирам.
    Цените няма да паднат В БГ ако се увеличи потреблениет оне знам защо така си убеден , ако бяхме нормална държава да .
    в българия има три вносителя и 10 000 прекупвачи тарикати и когато те намалеят цените ще паднат

    или когато се изисква от продавача да е задължително и лицензиран сервиз т.е. ще ги внася директно от производителя тогава в БГ ще има нормални надценки !
    и ниски цени другото е мит !
    Защото гледам цените от 2007 на напълно произведени Дайкин в Япония са се продавали доста по евтино от сегашните Чешки и Белгийски - А защо ???


    и големите машиини като 60 и 70 са си серия F и са Японски защото не се правят все още в Чехия и Белгия.

    И ми естранно да знам неща които би трявало да ги знае един търговец - аз съм само ползвател.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    51
    #137

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Пак ви моля, кажете ми има ли разлика между вътрешните тела на FTXS-G и FTXS-D. Аз мога само да сравнявам снимките им в сайтовете, но там не се вижда много добре.
    На FTXS-D вертукалните жлюзи се преместват ръчно,на FTXS-G са автоматични.Провери и дистанционните:G-бутона ON OFF е в средата,докато на D се намира от дясно

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #138

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    външни се произвеждат но масово спират да се внасят
    Те отдавна не се внасят и ти си сменил цените на някой стар файл

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #139

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Те отдавна не се внасят и ти си сменил цените на някой стар файл
    Престани да дрънкаш
    сменил съм ти ушите

    и само ти имаш информация какво се внася - да не си на митницата контрола !!!

    колко такива искаш ще ти ги продам само със 100 лева надценка на тяло - на тебе че и аз да изкарам !!! НАВИТ ЛИ СИ ???

    но ако купиш най малко 10 комплекта иначе не ми се занимава с глупости.
    има и FTX серията

    транспорта е за твоя сметка

    гаранция три години

    Ако искаш мога да ти ги продам и на 1550 лева 25 цата с ДДС тъкмо ще имам повече печалба

    100 процента плащане преди получаване
    срок на доставка 10 работни дни

    ей тов аза развеселяване http://pics.data.bg/categories/1/%d0...758fbd9/record

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #140

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Някои хора поискаха снимки от монтажа, правих се на фотограф, качих такива - кажете две думи за монтажа. Има ли нещо смущаващо? Благодаря предварително!

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #141

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от sicop
    На FTXS-D вертукалните жлюзи се преместват ръчно,на FTXS-G са автоматични.Провери и дистанционните:G-бутона ON OFF е в средата,докато на D се намира от дясно
    Така е за жалюзите на D, но кой може да гарантира, че не са му сменили дистанционното и лепенката?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #142

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от saissais
    Някои хора поискаха снимки от монтажа, правих се на фотограф, качих такива - кажете две думи за монтажа. Има ли нещо смущаващо? Благодаря предварително!
    Ами на мен нем ми харесва - защото не са сложени по три болта на всяка стоика - може да се измисли вариант как да стане


  10. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #143

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Жалузите си ги нагласявам ръчно и са в подходящата позиция постоянно.

    Сега погледнах темата за Тошиба Кариер. Погледнете там какво виене и бучене е било. Нашето тук си е чиста глезотия...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #144

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от saissais
    Жалузите си ги нагласявам ръчно и са в подходящата позиция постоянно.

    Сега погледнах темата за Тошиба Кариер. Погледнете там какво виене и бучене е било. Нашето тук си е чиста глезотия...
    Ами ако еверно което казва sicop

    "На FTXS-D вертукалните жлюзи се преместват ръчно,на FTXS-G са автоматични.Провери и дистанционните:G-бутона ON OFF е в средата,докато на D се намира от дясно"


    значи твоя е D

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #145

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Специално за хората като SSILENT, които не вярват в силата на резонанса.
    Пример за механичен резонанс е люлката. Ако се опитваш да поддържаш честота /или трептение/близка до резонансната честота на люлката, то тя ще се издига все по-високо и ще увеличава амплитудата си. Явлението с люлката може да се опише с една малка формулка, но няма да изпадам в подробности. Ако мост бъде въведен в резонанс с външно тяло и това тяло има достатъчен потенциал да отдава ппродължително време енергия то мостът може да падне, независимо колко е голям, здрав, красив и пр. Само трябва да завибрира с честота равна или близка с тази другото вибриращо тяло. Сега. Ако за едно детенце с тегло 30 кг е лесно да прикляка и да тласка люлката чак до преобръщането и, то за една мравка би било доста трудно. Дори и тя да налучка честотата на вибрацията, енергията и ще бъде твърде малка за да катурне люлката. Просто силиците и ще се погубват дори само от съпротивлението на въздуха. И все пак теоритично мравката има шансове. Един взвод бойци ако минат през дунав мост с марш няма да го помръднат. Но ако по моста минава огромна колона, която вибрира и отдава огромна енергия достатъчно продължително време, ако собствената честота на моста се доближи то дази на колоната, то мостът ще се заклати, постепенно амплитудата му ще се увеличи и ще падне. Същото може да направи и Хаер с къща на теория. Последният вариан е малко вероятен по редица причини, но най- вече заради това, че собствените честоти на големите конструкции са твърде различни с тези на климатиците, за щастие. Климатикът също така е като мравката. Освен това в сградите има прекалено много различни материали, по плътност, еластичност, структура, състав, свойства. От това следва, че външни вибрации много трудно биха могли да съвпаднат до тези на сградите. Външните вибрации, достигнали до сграда, започват да се разсейват в разнородните материали и кухини, служещи като буфери, изпадат в дисонанс и затихват. Пак за щастие.
    Има случаи на мостове и сгради паднали в следствие на резонансно трептене. През 1905 година рухва Египетския мост в Санкт Петербург, през 1940 моста Такома Нероу в САЩ и др.



    Извинявам се на тези , които не ги интересува, но не обичам да ме засягат на тема физика.
    перфектно - благодарности че си имал търпение да го напишеш и аз се засягам много на тема физика

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #146

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Благодаря за инфото....няма да споря...всеки си има мнение по въпроса така както всеки си има задник....(това не е обида ....а опит за шега)....мисля че понамекнах че зная какво резонанс....оттам нататък....колко зная си е за мен...в тази област не е малко....и определено силата на резонанса, температурното разширение....и още някои други явления не са за подценяване...само да вметна че едно питие е било почти 100 години забранено защото са си мислели че води до пристрастяване и зависимост която може да убива....слава богу оказало се е мит...но 100 години заблуда.... ....все пак темата е за климатици....
    благодаря ви за препоръките...но аз нямам дайкини а други клими които съм рискувал да сложа на тампони....и без да са съвършени климите ми работят безпроблемно и адски безшумно харчейки прилично неголяма сума за отопление....
    Любопитно падането на моста Такома Нероу https://www.youtube.com/watch?v=3mclp9QmCGs
    Причината за падането е конструктивна грешка на носещата конструкция на платното....но както казах темата е за климатици... и не мисля да продължавам дискусията...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #147

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    jori


    Аиде бе човек

    къде се изгуби
    офертата не е за изтърване

    ssilent не спори за неща които науката ги е доказала иначе, пък ти не вярваш на тях
    Света нямаше да се е развил до тук ако учените бях с твоите разсъждения по някои въпроси !


  16. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #148

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Благодаря за мненията относно монтажа и за тези, които получих на лични. Само повтарям, че моят Дайкин е от D серията и никога не съм твърдял нещо друго.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #149

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от saissais
    Благодаря за мненията относно монтажа и за тези, които получих на лични. Само повтарям, че моят Дайкин е от D серията и никога не съм твърдял нещо друго.
    май забравяш какво си писал saissais



    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка
    « Отговор #1099 -: Днес в 20:49 »

    --------------------------------------------------------------------------------
    Цитат на: sicop в Днес в 20:11
    На FTXS-D вертукалните жлюзи се преместват ръчно,на FTXS-G са автоматични.Провери и дистанционните:G-бутона ON OFF е в средата,докато на D се намира от дясно


    Така е за жалюзите на D, но кой може да гарантира, че не са му сменили дистанционното и лепенката? "

    може да се познае не по лепенката и дистанционното ами по работата на жалузите

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #150

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Приятели, мисля, че открих един невероятен израз на наглостта! В един магазин в моя град се продава Дайкин FTXS35 D като го представят за FTXS-G. Написали са с огромни букви наименованието на модела и като ги питаш за G-серията, гордо и убедително ти го показват с думите: "това е най доброто на Дайкин". Убеден съм, че много хора са прецакали. За малко и аз да се хвана. Добре, че съм недоверчив. Разгледах мног снимки в нета и забелязах, че има някои разлики в дизайна на двата модела, макар, че доста си приличат. Най-много се набива на око извитата, дъговидна линия над надписите при G-версията, докато при D предният панел е равен. Ще им дам малко време докато, видя вашите коментари и съвети как да ги накажа и после ще им таковам таковата. Най-вероятно ще ги посетя с журналисти. Как мислите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Размисли и страсти
    От nmdimitrov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-15, 00:09
  2. Размисли за субтитри и звук
    От abv във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-12, 17:54
  3. Наблюдение и размисли относно хладилници
    От compressor във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-07, 16:20
  4. Малко страсти - о/с Р4@5.2 vs. FX55 :)
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 07-08-06, 11:29
  5. Бай Стамат или малко размисли...
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-05, 23:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе