Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 290

Размисли и страсти с hP_Pavilion

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #211

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Истината е че решихме да работим прозрачно и всеки да знае за какво точно е платил но не срешнахме разбиране. Българина когато си коректен с него мисли че го лъжеш когато го удряш по кесията като стандарт смята че е нормално. Та ще работим на 150лв до 3 метра и това е. Вместо да плати малко този който е с метър тъбен път ще плаща наравно с този за 3 метра.
    чакай чакай , как така слагаш климатик с 1 метър тръбен път
    после не трещи ли фреона не правиш ли маслен трап от 2-3 метра при висок ковпресор ????????

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #212

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Така до сега не съм имал проблеми с шум от фреона.Маслен трап се прави при външно тяло по високо от вътрешното.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #213

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Така до сега не съм имал проблеми с шум от фреона.Маслен трап се прави при външно тяло по високо от вътрешното.
    тъй де , и при един метър не ти фучи фреона много странно ???
    една фирма винаги слагат 3 - вече 4 метра мининум и то е вносител на Дайкин ! и не са променяли цената от 180 лева

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #214

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Е да слагат щом машините им са капризини и финансите не ги бъркат да слагат. Наистина нямам проблеми макар че такива монтажи по метър са едиинци в града повечето монтажи са с около 2.5 - 3метра единствено с остъклените тераси е по 4 до 5 метра.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #215

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    hP_Pavilion-при Дайкин няма изискване за минимална дължина на тръбите.В модела FTXS например има 6 ( шест) заглушителя по трасето на фреона.За какво му е удължаване на трасето?.Стига с тия митове за шума на фреона.Един тук се скъсва да доказва,че му намалял шума при удължаване,ама то си е от некадърна стара заварка със стеснение,която са оправили при удължаването. И масления трап(ако изобщо знаеш какво означава това) се прави с две извивки по 10на см,не се изказвай неподготвен,че трапа бил 2-3 м за удължаване на тръбите.
    И освен цената от 180 лв нали се сещаш още колко пъти по 180 плащаш като надценка след внасянето? Ако аз си ги внасям и без пари ще ги правя монтажите.
    Скоро видях една фактура за внос на конвенционалки от Китай.Вътрешно за 12ка беше 55 евро !!! Външното за 90. А до 700 лв,на колкото ги продава вносителя?

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #216

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Навремето имах един дърт климатик първия ми беше с дистанционо с кабел точно този в спалнята беше и се чуваше се едно вода тече при тръгване при размразяване и беше гадно но се свиква.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #217

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Ванко, не знам защо така се изразяваш спрямо Павилиона. Той очевидно е компетентен и знае какво е маслен трап. Що се отнася до цените, той отдавна на няколко пъти е казвал, че климатиците влизат на много по-ниски цени от предлаганите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #218

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Това,че Павилиона казва нещо не означава че е вярно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #219

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Мале мале аман от капризни клиенти вие още малко ше искате и невидими да станат тея климатици
    Преди няколко дена ми звъняха че един general 12LD шумял вътре като звук от ламарина.Отивам днеска да видя какв ое положението слагам си главата до него нищо не се чува сменям оборотите на вентилатора на всии възможни степени нищо не се чува.Клиента вика ми то само вечер като легнем със жената го чуваме.Викам ми да дойда довечера да се шмугна между двамата да го чуя.Та мисълта ми беше че искате хем душата в рая хем т.н.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #220

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    nako-bako- Той очевидно е компетентен и знае какво е маслен трап.
    Ако не си го казал в кавички ,за майтап, значи може би аз не знам какво е. Само в новия шоурум на БМВ до Казичане съм направил 45 такива.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #221

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Ако тръбите са ти скрити е хубаво освен на външното да се правят и на вътрешното примерно при касети, канални е възможно дори и тръбите да не са пускани предварително.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #222

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Там е с 15 канални машини ,външните са горе на покрива и на всяка линия имам по 3 трапа.Тръбите са пускани предварително и са затворени в куфари в гипскартона заедно с други комуникации.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #223

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    ШШШШтт, ТИХО,! като говорим за Павилиона. То, не е "Б У Д К А" ами е : "_ У Т К А" . Или пак съм в грешка... БУТКА, кефиш ме, и знаеш много, но пак да ти кажа, тук не си мерим пишките... просто помагаме, ако можем..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #224

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Аде бре,Очо,къде се изгуби ? Знаех си ,че кат се върнеш и ша ръснеш нещо яко,хахаха.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #225

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    ШШШШтт, ТИХО,! като говорим за Павилиона. То, не е "Б У Д К А" ами е : "_ У Т К А" . Или пак съм в грешка... БУТКА, кефиш ме, и знаеш много, но пак да ти кажа, тук не си мерим пишките... просто помагаме, ако можем..
    оооо кьорчо къде одиш бре тарикат ))
    омръзна ми да си говоря сам

    vanko_68 кой ти е казал че има изискване за минимално разстоянието от компресора до вътрешното тяло , аз пия ти се напиваш !!!! )

    Ванко като станеш вносител на дайкин тогава ще коментирам с тебе

    "За какво му е удължаване на трасето?."

    "hP_Pavilion-при Дайкин няма изискване за минимална дължина на тръбите.В модела FTXS например има 6 ( шест) заглушителя по трасето на фреона.Стига с тия митове за шума на фреона."
    И масления трап(ако изобщо знаеш какво означава това) се прави с две извивки по 10на см,не се изказвай неподготвен,че трапа бил 2-3 м за удължаване на тръбите." и кой ти каза че трапа е 2-3 метра я чети пак !

    гледам и магарето се е събудило от зимен сън

    jori - събра ли пари за евтините машини или още смяташ !!! аман от тарикати без подметка казваше баба ми Вечна и памет !

    и както казах по -горе нека модераторите да поканят от големите фирми които са и вносители че ми омръзна да чета едни изказвания на хора които са сложили "1000" климатика на ден и се мислят за велики !



    ванката измисли ли как няма да стане ситемата един компресор две вътрешни тела и два четирипътника и някое друго реле - май- ще ти трябват и още неща ама те виждам колко си наясно !!!


    и тука сега може да развиете една тема аджаба какво е маслен трап

    ама първо преди да коментира всеки как го прави да си каже името на фирмата и да си публикува телефоните че да има ефект от размислите !!!!

    че jori бая боледува като не можа да намери FVXS25F2G1VB на 1300 лева

    Я доа видим сега ванкаата какви бисери ми е пратил ))
    [color=green]vanko68

    Активен

    Публикации: 720



    Re: (Без заглавие)
    « Sent to: hP_Pavilion -: 5.01.2009, 22:33 »

    --------------------------------------------------------------------------------
    Ще трябва да се допълва малко,ще ти сметна колко ако знам колко са дълги общо двата тръбни пътя.Не е проблем,че фреона е многокомпонентен.Когато работи климатика,съставките му са "разбъркани" в хомогенна смес ,която ще се запази такава в изолирания неработещ обем.



    vanko68

    Активен

    Публикации: 720



    Re: (Без заглавие)
    « Sent to: hP_Pavilion -: 5.01.2009, 22:06 »
    « You have forwarded or responded to this message. »

    --------------------------------------------------------------------------------
    Няма нужда да се събира,просто като превключи 4пътника и това,което е в изкл.част си остава затворено .Сега ще нахвърлям скиците,но не ми работи скенера в нас и ще мога да ги пратя утре от офиса,заедно с цени за вътр.тела.

    vanko68

    Активен

    Публикации: 720



    Re: (Без заглавие)
    « Sent to: hP_Pavilion -: 26.12.2008, 18:21 »
    « You have forwarded or responded to this message. »

    --------------------------------------------------------------------------------
    ОК,ако имаш познати техници ,е лесно.С два четирипътни вентила ще управляваш дали да работи тяло 1 или тяли 2.На ЦК ключ с едно средно и две крайни положения захранваш средното с фаза,отам ако цъкнеш вляво-подаваш фаза на четирипътник 1 и заработва тяло 1,а ако цъкнеш вдясно ,отпада захранването на 1 и се включва 2.Във тези вериги закачаш и две релета за 220 В с по 4 или повече управляеми вериги,които ще вкл.оперативните кабели на 1 тяло,съответно ше изключат тези на тяло 2,към външното.Ako не ти стана ясно,пиши.Мога да нахвърлям работни скици,да ги скенирам и да ти ги пратя по мейла като снимки.
    А за доставката е лесно,ще е на по-нормални цени от на ММЦ,само че офиса не работи и не мога сега да ти кажа точна цена.На око около 550 лв без ДДС за FTXS 25.


    Предлагам някой компетентен да напише официялно писмо и да запита ка стават тези номера ??? и особено за маслените трапове че има бая разбирачи тука

    а пък аз съм обикновен потребител и не разбирам чак толкова !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Размисли и страсти
    От nmdimitrov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-15, 23:09
  2. Размисли за субтитри и звук
    От abv във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-12, 16:54
  3. Наблюдение и размисли относно хладилници
    От compressor във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-07, 15:20
  4. Малко страсти - о/с Р4@5.2 vs. FX55 :)
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 07-08-06, 10:29
  5. Бай Стамат или малко размисли...
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-05, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе