Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 290

Размисли и страсти с hP_Pavilion

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #61

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Saissais, нали става въпрос за FTXS-G серията. Моделът от коя година е?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #62

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Тази серия е 2008г.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #63

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Тази серия е 2008г.
    Цитат Първоначално публикувано от saissais
    zagza,
    Шумове от съседски климатици, естествено, има. Но вкъщи най-силен е шумът от моя. Ако говорехме за китайски климатик без претенции, изобщо нямаше да го правя на въпрос. Ако пък нямаше китайски климатик при нашите, работещ по-добре от моя Дайкин, пак щях да си помисля дали да правя проблем от това. Но когато една фирма твърди, че продава марката климатици номер 1 в света, че предлага най-голям комфорт по отношение на топлина и тишина, няма как да се отмине. Защото много хора търсят рекламираното, което може да доведе до разочарование. И както казах, вече има трима, имащи проблеми с въпросния модел. Съвсем не съм единствен. И преполагам има повече хора...

    Понеже имам още почти 5 години гаранция, малко по малко ще се опитвам да разбера проблема и да досаждам на въпросната фирма, по културен и законен начин. Ще трябва да се поразтърся за тези заводски изисквания за нивата на вибрации и шум. Или по-скоро направо ще ги поискам от Тери.

    А иначе и аз имам някакво усещане, че причината може да се окаже съвсем елементарна.

    Между другото, пробвах да го пусна на макс: няма вибрация. Сега през 10-15 минути леко се обажда компресорът за около минута, минавайки през определени обороти. Зададена температура 23 градуса, на ауто вентилатор.

    Чакам с интерес следващото застудяване и ще накарам от Тери да го отворят.


    п.п. Извинявам се за една грешка: когато съм писал чешко недоразумение, съм имал предвид белгийско такова. Не че съм напълно сигурен кое в климатика ми къде точно е произведено, но се води белгийски.
    можеш ли да снимаш табелката на твоя компресора -белгийския и аз ще снимам табелката на моя чешкия да видим каква е разликата все има някоя буква или цифра

    това с вибрацитие и шума провери дали наистина идва от твоя защото аз една вечер спах букваллно при климатика - хем го слушах и пипах дали вибрира и шуми без да го измервам ама какво ме хвана и като чувам едно бучене - чак щях да падна през прозореца, но след дълго будуване усетих че един климатик създава това бучене от 4 етажа под мен и то точно под моя климатик и ме заблуди абсолютно но когато слязох да го чуя от вън - чух че трака климатика на съседа и то е дин притъпен и бучащ звук, направо ми олекна но наистина се заблудих в началото и запалих чергата.

    Та машината като се разтропа и като не е укачен както трябва може да го усетиш и в другия вход - така че провери многократно дали наистинна тези вибрации и шумове идват от твоята машина - примерно сложи една чаша с вода върху компресора и гледай дали водата трепти, дали се образуват кръгове във водата когат го усетиш на стълбището. Ако има образуване на кръгове и усешташ трептенето пред вас както казваш машината ти има най-вероятно някъкав проблем.Ще пробвам на моя какво ще се случи не е изключено да има и проблем в самото окачване на компресора в кутията - от Дайкин абсолютно отричат допълнително слагане на каквито и да било тампони и други "меки"връзки, защото си има специално изчислени и сложени в кутията му !!!! може да вибрира и от перката , може и някой гайка или болтче да е липсва !
    При перфектна машина и като монтаж и производство трябва при допир с пръсти да се усеща съвсем леко трептене но с допир, а не с натискане с цяла ръка - въпрос е и колко са ти чувствителни пръстите това е за всяка машина с въртящи се елементи. Органо-лептично измерване друго не мога да измисля.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #64

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Не, става въпрос за FTXS 35 D от 2007 г. От ноември 2007 г. го имам. Така изглежда

    http://www.skn.ru/daikin/ftxs35_d_d.html


    Шумовете на съседските климатици съм ги изследвал прецизно и ги разпознавам отлично. От тази зима вече сме топлофицирани и остана един единствен климатик да работи (осака), като изключим моите. Фуджицото отдолу замлъкна - за него ще черпя. А Осаката над мен по някакви странни причини започна да работи много тихо, доста по-тихо от моя Дайкин. А и нейният шум, ако изобщо може да се чуе, е твърде специфичен и не може да се сбърка. Освен това си спомням, че бях първият човек, поставил си климатик в блока. Та вибрациите си ги имах от първия ден, съвсем същите като днешните. А като стопирам внезапно климатика, веднага изчезват и вибрациите. Няма как да се сбърка.
    Обявих война на Топлофикация с оръжието Дайкин и я спечелих без проблем, няма да плащам и стотинка за нищо, но живея в топъл блок. Но войната срещу самия Дайкин засега я губя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #65

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от saissais
    Не, става въпрос за FTXS 35 D от 2007 г. От ноември 2007 г. го имам. Така изглежда

    http://www.skn.ru/daikin/ftxs35_d_d.html


    Шумовете на съседските климатици съм ги изследвал прецизно и ги разпознавам отлично. От тази зима вече сме топлофицирани и остана един единствен климатик да работи (осака), като изключим моите. Фуджицото отдолу замлъкна - за него ще черпя. А Осаката над мен по някакви странни причини започна да работи много тихо, доста по-тихо от моя Дайкин. А и нейният шум, ако изобщо може да се чуе, е твърде специфичен и не може да се сбърка. Освен това си спомням, че бях първият човек, поставил си климатик в блока. Та вибрациите си ги имах от първия ден, съвсем същите като днешните. А като стопирам внезапно климатика, веднага изчезват и вибрациите. Няма как да се сбърка.
    Обявих война на Топлофикация с оръжието Дайкин и я спечелих без проблем, няма да плащам и стотинка за нищо, но живея в топъл блок. Но войната срещу самия Дайкин засега я губя.
    Ами ако е това което казваш на картинката и FTXS35D/RXS35F както пише би трябвало да е японската серия за компресора поне аз това знам - какво ти пише на табелката къде е произведен .

    Сега тествах моя - на външна +4 и вътрешна 20 го слагам на 22 и ззапочва да духа топло чашата с вода от 250 грама пълна на един сантиметър по горен ръб трепти съвсем леко и не се образуват кръгове като го сложа на power max пак няма проблем. Светя с светодиодно фенерче върху чашата и трептенето се забелязва много ефектно.

    моя е http://www.daikin.co.uk/products/for...ng/default.jsp и е чешки поне така пише на табелката.


    http://www.daikin-ce.com/products/fo.../fvxs-fv1b.jsp а тези с японски компресори F

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #66

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    На гаранционната карта пише: FTXS35DAVMW, RXS35E2V1B. Просто посочих линка заради снимката, защото вътрешното и външното тяло изглеждат точно като на снимката.

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #67

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    FTXS35DAVMW-Този модел се произвежда в Тайланд.
    Според мен става въпрос за некачествен монтаж,обаждай се във фирмата...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #68

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Ето един FTXS42 монтиран на 22 кв.м.Клиентите ходят по гащи!!!
    Може помещението да е на Сибирския полюс или пък снимат голи мадами )) че да не им е.... студено


    За saissais

    Ето и табелка на Чешкия ми Дайкин
    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...cn2456__tabela

    ето и изолацията около компресора
    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...73a53/dscn2497

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #69

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от jdg
    Здравейте!
    И аз съм щастлив собственик на Daikin FVXS-25 - подовият вариант (с чешко външно тяло RXS -G) от 1 месец. И при мен се появава странна вибрация от време на време. При монтажа ми сложиха тампони само отпред на външното тяло( с наклон към компресора), с идеята водата от дефроста да се отича към отвора на тавата. Лошото е, че тези вибрации се чуват само нощно време и ме будят javascript:void(0); И май когато е по-студено. През деня се чува леко звънтене от ламелита на външното тяло, но като го побутна с ръка спира. Виках човек от монтажа, но той не направи много, защото през деня този нощен шум го няма, а и аз си мислех, че този от ламелите се чува по-силно през нощта, когато е по-тихо. Но онзи ден имах късмет и "хванах" шума и през деня. При някакъв режим на работа компресорът изпадаше в някакъв резонанс и "ужасният" шум излизаше от лицевата декоративна решетка на външното тяло. Като я натиснах с пръст откъм страната на компресора, шумът спря. Проверих видиите, с които е пикрепена, но си бяха много добре стегнати. Иначе през останалото време си работи много културно, почти не се чуваjavascript:void(0);.
    Та си мисля дали не е от тези тампони отпред, които повдигат предната част на външното тяло с около сантиметър(тук срещнах мнение, че Daikin не препоръчват да се монтират гумени тампони)? Не мисля, че се събира лед под компресора, досега не съм го "хващал" в режим на дефрост и си мисля, че не му се налага - сложил съм му една кофичка отдолу, но в нея не изтича нищо. Като беше студено пускаше по малко вода, но от 3-4 седмици не съм вижадал да изтича вода. Понякога, когато работи се появява една тънка(около 3-4 см. заскрежена хоризонтална ивица точно по средата на изпарителя.Температурите, на които работи са през деня 20°, през нощта - 18°, вентилатор на "auto" за стая около 24кв.м с южно изложение.
    И още нещо, днес си играх с дистанционното и проверявах кодовете за грешки(задържане на бутона "Timer cancel" за около 5 сек.) и се изненадах, когато ми "свирна" дълго на код за грешка "U2"(ниско или високо напрежение). Според описанието трябваше да свирне на "00" - нормална работа. След замерване се оказа, че напрежението е 227В(мерих го с уред с висок клас на точност), т.е. напълно нормално. Иначе климатикът си работи нормално, не е спрял поради някаква неизправност. Ако някой е проверявал тези кодове за грешки при нормална работа, нека пише.
    Иначе форумът е много "зарибяващ"(както би се изразил моят син)! И много полезен! Браво!

    Не знам кой ти го е монтирал но от Дайкин абсолютно не разрешават да се монтират каквито и да било тампони и т.н. - на компресора вътре са сложени специални , някъде по горе из темата съм писал защо !!!! така че кажи на твоя майстор да ги махне и да си направи монтажа правилно, също така компресора не е добре да работи под наклон трява да е нивелиран във всички посоки аман от "майстори" както и вътрешното тяло да се нивелира !


    и нека да кажат другите какво мислят това е от мен !

    Ами напрежението от 220 до 240 е в нормата но може през времето когато не си го измервал с уреда да е било високо или ниско както казваш, с тези грешки не съм имал проблеми до сега.

    да кажат по опитните.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #70

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Hp Pavilion, съжалявам, ама не можах да се сдържа. ТИ, дето калибрираш уреди, проверяваш вибрации с чашка с вода? Остана да кажеш и честотите на въпросните вибрации, по кръговете във водата.. Иначе, идеята ти е добра, ако падне чашката от климатика - викай сервиза.. Лошото е , че вибрациите(нискочестотните трептения) се предават много добре, от всичко, по-плътно от въздуха и някои от тях, стават и звук.Ако има и резонатор.., не е за приказване...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #71

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Hp Pavilion, съжалявам, ама не можах да се сдържа. ТИ, дето калибрираш уреди, проверяваш вибрации с чашка с вода? Остана да кажеш и честотите на въпросните вибрации, по кръговете във водата.. Иначе, идеята ти е добра, ако падне чашката от климатика - викай сервиза.. Лошото е , че вибрациите(нискочестотните трептения) се предават много добре, от всичко, по-плътно от въздуха и някои от тях, стават и звук.Ако има и резонатор.., не е за приказване...
    е измисли ти нещо органо лептично как да подходиш към проблема

    един виброметър струва от порядъка на 22 000 евро шумомера е към 12 000 евро и отделно калибраторите по 2 -3 000 евро да не говорим за датчиците

    в БГ има само три машини за вибрации !!!

    пък тези вибрации колкото и да се превръщат в звук пак си ги има не затихват току така.

    по кръговете може да познаеш дали ги има или няма не става въпрос въобще за измерване. И по това дали има кръгове т.е. осцилации може да се разбере дали са от двигателя или перката се удря някъде и т.н.


    физиката не е от вчера и старите изследвания са правени по подобен начин само да не се объркаш къде ги прилагаш че става мазало както с термометрите - хладилника и топящ се лед и дрън дрън ама основната грешка там е че датчика един път го проверяваш с топящ се лед т.е. контактно пък после ползваш уреда безконтактно което е недопустимо особенно за термометпите и не случайно има температура на сухия и влажния термометър и контактни и безконтактни но това е друга тема.

    Нещо весело : имам един приятел рали шампион и то извън БГ, баща му е механик и стар рали състезател и двигателите ги слуша с докторски слушалки ) и никога не гледа стендовете какво показват ! и си тги прави той не дава други да пипат .


    И една забележка без да се заяждам вибрациите не само ниско честотни има и високо честотни и и т.н.




    Измерването на скоростта на звука в дадено вещество е чувствителен метод за определяне на примеси във веществото.

    Ушите на човека и другите животни засичат тези вибрации на въздуха и ги разпознават като звуци. а всеки неприятен ЗВУК СЕ НАРИЧА ШУМ това за развеселяване какво сме учили като ученици

  14.  
     
  15. jdg
    jdg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    19
    #72

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    @hP_Pavilion, ти опитвал ли си кодовете с дистанционното? При "00" ли ти свирка дълго?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #73

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от jdg
    @hP_Pavilion, ти опитвал ли си кодовете с дистанционното? При "00" ли ти свирка дълго?
    да свирка ми само там дълго , а като превъртам другите кодове ми свирка кратко - за да чуеш дали дистанционното е направило връзка с тялото

  17. jdg
    jdg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    19
    #74

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    ...с изключение на няколко, където "свирка" по 2 пъти. Благодаря ти!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #75

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от jdg
    ...с изключение на няколко, където "свирка" по 2 пъти. Благодаря ти!
    ами не съм чувал как свирка като има грешка, но това че не свирка също не е гаранция за изправен климатик, щото някой датчик като не работи правилно може да послъгва, но си работи и то неправилно - тогава няма да чуеш грешка - поне аз така знам

    и не съм много сигурен дали наистина датчика като е дефектирал не дава грешка. Да кажат по опитните аз съм само ползвател.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Размисли и страсти
    От nmdimitrov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-15, 00:09
  2. Размисли за субтитри и звук
    От abv във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-12, 17:54
  3. Наблюдение и размисли относно хладилници
    От compressor във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-07, 16:20
  4. Малко страсти - о/с Р4@5.2 vs. FX55 :)
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 07-08-06, 11:29
  5. Бай Стамат или малко размисли...
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-05, 23:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе