Страница 7 от 20 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 290

Размисли и страсти с hP_Pavilion

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #91

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    щото после може у балкана свините да го ринат.
    Тука вече стана много страшно.

  2.  
     
  3. jdg
    jdg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    19
    #92

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Благодаря на @hP_Pavilion! Не бях се замислял за 3 тампона на краче! Само попитах дали да сложа 2 отзад, на всяко краче по един(не виждам как външните тампони ще попречат на работата на компресора, че от Дайкин да го забранят?!) А и попитах хората, които се занимават с монтажи. В инстукцията за монтаж на външното тяло никъде не е упоменато за нивелация(макар че е логично да се подразбира), а съм виждал на много места климатици монтирани само с предни тампони. А относно пералнята - моята е пълен автомат - като изпере тръгва сама да простира

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #93

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Ето снимки от монтажа на двата Дайкина. Тлябва да спомена, че левият Дайкин само изглежда добре монтиран. Долните винтове съм ги отвивал с голи ръце и после пак съм ги навивал с ръце. Те са декоративни. Не знам горните колко са дълги, защото само изолацията е около 7 см. А ми бяха казали, че май по-дълги винтове от 8 см. нямат. Японецът май се крепи само на стиропора, но е лекичък, а и ветрове не духат - завет е, вътрешен двор, та засега си е на мястото още.

    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...4b2/daikin_001

    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...a8d/daikin_004

    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...57f/daikin_008

    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...964/daikin_009

    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...619/daikin_012

    Само за изгледа на вътрешните тела имах думата: погрижих се да не се виждат кабели и тръби.

    На долния етаж се вижда едно фуджицу, което тази зима, слава богу, не е включено. Всъщност и Осаката отгоре замлъкна от няколко дена. Преди да замлъкне за последно, около половин час така тракаше, сякаш на балкона ми се опитваше да кацне хеликоптер. Монтажниците от Драмакс, когато ми монтираха японеца миналата пролет, ми казаха, че Осаката ще работи най-много година, преди да изгърми. Тези дни тя навърши година...




  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #94

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от jdg
    Благодаря на @hP_Pavilion! Не бях се замислял за 3 тампона на краче! Само попитах дали да сложа 2 отзад, на всяко краче по един(не виждам как външните тампони ще попречат на работата на компресора, че от Дайкин да го забранят?!) А и попитах хората, които се занимават с монтажи. В инстукцията за монтаж на външното тяло никъде не е упоменато за нивелация(макар че е логично да се подразбира), а съм виждал на много места климатици монтирани само с предни тампони. А относно пералнята - моята е пълен автомат - като изпере тръгва сама да простира

    Ами като изучиш акустиката и що е механична вълна ще разбереш защо тампоните пречат, пък като ти е твърд аглавата слагай ако искаш и стириопори ли по добре пяна .

    Това да не се слагат допълнителни тампони и монтажа да е абсолютно неподвижен не го пише по потребителските книжки а се учи на специализирани обучения. Я ми обясни какво пък ти помагат някакви си тампони - че не ги знаеш даже за какво са - тези които са в климатика са с точно определени параметри , а не просто тампони най-общо казано са такива да затихват вибрациите от компресора и да не се образува резонанс и т.н.
    и то за температурен диапазон за който машината е дадена че работи , твоите на каква температура си поддържат еластичността

    Ами да знаеш от мен че един материял за обезшумяване или за ограничаване на вибрации не е подбран според тяхната амплитуда и честота
    т не саамо няма да намялят шума и вибрациите ами има вариант да ги увеличат и даже да накарат някои или всички елементи да резонират а което и да е тяло щом попадне в резонансната си честота се руши.

    Примера с полк където ги карат да маршируват при преминаването по мост - моста се руши защото такта под който маршируват заражда резонансна честото която съвпада с резонансната на моста и всичик барабар с моста падат в реката ,

    ОТ тогава изрично е забранено да се марширува при преминаването на каквито и да било мостове въпреки че на войниците обувките им са с гума т.е. мек материял а не бетонни, който според тебе не вреди на твоя климатик !!!!

    нивелацията също се преподава на обучителни курсове, пък като питаш твоите печени монтажници тогава що ревеш че климатика ти не е в ред ?!

    сложи си климатика под 45 градуса на въздушна възглавница че да можеш да се люлееш вечер пред камината

    Даже ако се наклони външното тяло под не знам си колко градуса маслото което е в картера влиза в тръбите на фреона и познай какво става - затова на кашона има специални знаци как да стои и колко броя могат да се качват един над друт и т.н и това са елементарни правила които спазва всеки хладилен техник !

    А вакумираха ли ти ситемата и според теб в една тръба която ти я носят за монтажа има ли влага или няма и нужно ли е да се предприемат някакви действия да се отстрани ако има такава ???

    питай монтажниците къде са ти го слагали !?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #95

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion
    Примера с полк където ги карат да маршируват при преминаването по мост - моста се руши защото такта под който маршируват заражда резонансна честото която съвпада с резонансната на моста и всичик барабар с моста падат в реката ,

    ОТ тогава изрично е забранено да се марширува при преминаването на каквито и да било мостове въпреки че на войниците обувките им са с гума т.е. мек материял, който според тебе не вреди на твоя климатик !!!!
    това с моста е мит....

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #96

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Това за мостовете не е мит. Изучавал съм пътно-мостово строителство и са ни го казвали много пъти. Друг е въпросът, че мостовете от по-ново време са с конструкции, които трудно биха се повлияли от марш на войници. Мост направен само от нееластични материали, като камък, тухла и керпич може да бъде изключително здрав и дълговечен, но едни малки вибрациййки с определена честота могат да го бутнат като купчина пясък. Но ако се опитвате да развалите въжен мост с маршируване, бая ще трябва да помарширувате, поне докато му остареят и изгният въжетата. Предаването по Дискавари го гледах и се посмях. Изследват проблем с такива мащаби в домашни условия. С някакво моторче задвижват няколко обувки и имитират марш на войска... глупост, която доведе до, разбира се, глупав извод- МИТ РАЗБИТ.

    Сега пак към климатиците. Кажете ми как да различа вътрешното и външното тяло на серията FTXS-G и FTXS-D. Питам ви защото в моя град един симпатяга мисля, че се опитва да ми пробута втория за първия.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #97

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    това с моста е мит....
    пък тези които гледат реалити шоута коментарите да си ги запазят за кандидатстудентски и като го вземат тогава да коментират !!!!


    Дискавъри e науката !!!!
    Добре че пуснаха кабелната в БГ че имаме специалисти !!!!


    и както казах науката не е от вчера, а предаванията днес ги има утре не !!!!

    пък който не му се учи да гледа телевизия ! и да стане кандидат на науките с "МИТ РАЗБИТ"





    цени на вносител на Дайкин FVXS25F/RXS25F цена 1300 лв. с ДДС
    цена при дистрибутор 1800 -2000 лв.без монтаж ????
    за японския
    смятайте колко струват
    да не говорим за чешките и белгийските

    после реват че работели без пари и монтират Дайкин на два болта !
    Пък после били калпави щото разбираш ли стената паднала от калпавия климатик.


    NAKO-BAKO

    ЕТО ЗА МОДЕЛИТЕ http://www.daikin.co.uk/products/for...on/default.jsp
    ОПИТАЙ СЕ ДА НАМЕРИШ ТВОЯ
    ВЪТРЕШНОТО ТЯЛО МОЖЕ ДА Е ЯПОНСКО НО ВЪНШНОТО МОЖЕ ДА Е ЧЕШКО, БЕЛГИЙСКО
    ТАКА ЧЕ ГЛЕДАЙ И ДВЕТЕ

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #98

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Не ми е Дайкин климатика, но миналата зима старото ми LG без тампони тракаше като трактор - влизаше вода и замръзваха болтовете и мястото на контакт на климатика със стойката се обледеняваше и едни малки тампони оправиха нещата от раз!

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #99

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    будката....не си по-умен отколкото си мислиш и определено не можеш да бъдеш последна инстанция....това за моста е пълен шит...мит легенда и т.н....няма такъв документиран случай който да е доказан....това и за колегата дето е изучавал мостове.....а инак всеки може да си казва каквото си иска....за да не е пълен оф....тампони ще помогнат при всички случай....лошото е че може климатика и блока да затрептят с еднаква честота зарад пикливия тампон... да нарастне скокообразно амплитудата и да да вземе да падне блока мамка му....

  12. jdg
    jdg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    19
    #100

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Да-а-а-а-а! Явно може да стане така, особено ако тампоните не са изчислени правилно за целия температурен диапазон и са поставени без "никаква мисъл по определени НАУКИ" - пада ти блока А за мостовете, ако това наистина се е случило някъде в България, ми се иска да уточня, че обувките на войниците в никакъв случай не са били с гумени подметки. Гумените подметки навлизат масово в армията 70-те - 80-те години на миналия век, преди това са били от гьон(по-старите съфорумци може и да помнят "цинтовете"), ама човек трябва да знае, преди да пише псевдонаучни "мъдрости"
    Надценката си е доста голяма, но явно такива са правилата на играта. Пък и климатикът не е хляб - нещо, което си купуваш всеки ден. Не, че при хляба надценката е малка!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #101

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    будката....не си по-умен отколкото си мислиш и определено не можеш да бъдеш последна инстанция....това за моста е пълен шит...мит легенда и т.н....няма такъв документиран случай който да е доказан....това и за колегата дето е изучавал мостове.....а инак всеки може да си казва каквото си иска....за да не е пълен оф....тампони ще помогнат при всички случай....лошото е че може климатика и блока да затрептят с еднаква честота зарад пикливия тампон... да нарастне скокообразно амплитудата и да да вземе да падне блока мамка му....
    а знаеш ли как се казва будка с П ! ПАВИЛИОНи си нямаш напредстава кой с какво се занимава така че за мостовете млъкни случайно брат ми е шеф на отдел пътища и мостове в най-голямата държавна строителна фирма ако се сещаш за коя говоря започва с Г.


    и що не си починеш малко и да прочетеш нещо да понаучиш ама не от форума пък после ще си и никой не иска да е последна инстанция въпреки че СЪМ но всъвсем друга свера !
    А кое е мит и кое не го научихме от тебе - трябва да гледаме ДИСКАВЪРИ !!! БЛАГОДАРНОСТИ

    и никъде не съм казал че съм против тампоните въпроса е да са коректни за случая, а не само тампони по един или по два и т.н.


    jdg

    като говориш за миналия век ставали ти ясно за кои години говориш !!!!

    enkov - как така ще ти трака , явно и болтовете са ти били разхлабени че да трака , нещо мътна работата не мога да разбера. Пък и като замръзнат как така тракат ?


    За цените кой колкото се спазари да се ухарчи !!!

    аз моите съм ги взел по 1657,80 лева с ДДС и монтаж
    и съм ползвал и ДДС -то отделно щото имам фирма регистирана по ДДС. И пак е скъп !!! като сметнеш че са и с чешки компресор май - бая идва.

    Спирам коментара !

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #102

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    цени на вносител на Дайкин FVXS25F/RXS25F цена 1300 лв. с ДДС
    Ako кажеш и при кой вносител са тези цени,цена няма да имаш.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #103

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Ako кажеш и при кой вносител са тези цени,цена няма да имаш.
    е при най-големите ти ги знаеш кои са фирмите нали си дистрибутор ?! няма да им правя реклама !
    И бързай да се запасиш повечко. Че сега много се търсят особено с газовата криза и идващата пролет.

    във варна V-clima ги дават по 1695 лева с ДДС преди доста време съм цитирал и са дистрибутори .
    ти колко ги продаваш ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #104

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Недей да лъжеш хората.Няма такива цени,освен в болния ти мозък.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #105

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Недей да лъжеш хората.Няма такива цени,освен в болния ти мозък.
    аха сега искаш да ме провокираш да ти кажа фирмата , ама много си хитър

    мога да я кажа на човек който ще си купи един два
    пък ти ги препродаваш с огромна надценка и сега търсиш далаверата , ама ще трябва да потърсиш още -и що те мързи да провериш 3 вноситела са В България.

    на тебе лично ще ти ги пратя като свърши далаверата - щото ме обвиняваш че ЛЪЖА !

    на 1600 с ДДС дават 35-цата !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 20 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Размисли и страсти
    От nmdimitrov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-15, 23:09
  2. Размисли за субтитри и звук
    От abv във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-12, 16:54
  3. Наблюдение и размисли относно хладилници
    От compressor във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-07, 15:20
  4. Малко страсти - о/с Р4@5.2 vs. FX55 :)
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 07-08-06, 10:29
  5. Бай Стамат или малко размисли...
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-05, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе