Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 388
Like Tree1Одобрявам

Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #16

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Redasi, не търси тампони няма смисъл. Аз съм с ATXS25, тампони, монтиран на стена от итонг. Е НЕМА такива вибрации просто. Всичко се тресе, през 2 стаи в третата се чува. Този климатик беше монтиран преди в спалнята външното тяло беше закрепено на панел без тампони, махнах го от там защото беше ненормално шумен за спалня. Сега същия този шум е в кухнята, вече има тампони - доста меки, но ефект от тях няма. Паднат ли температурите под 0 земетресението започва. В хола имам подов, външното му тяло нито се чува нито се осеща - работи незабележимо. Започвам да си мисля че има някакъв проблем с тези новите дайкини.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #17

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Redasi, не търси тампони няма смисъл. Аз съм с ATXS25, тампони, монтиран на стена от итонг. Е НЕМА такива вибрации просто. Всичко се тресе, през 2 стаи в третата се чува. Този климатик беше монтиран преди в спалнята външното тяло беше закрепено на панел без тампони, махнах го от там защото беше ненормално шумен за спалня. Сега същия този шум е в кухнята, вече има тампони - доста меки, но ефект от тях няма. Паднат ли температурите под 0 земетресението започва. В хола имам подов, външното му тяло нито се чува нито се осеща - работи незабележимо. Започвам да си мисля че има някакъв проблем с тези новите дайкини.
    В такъв случай , какво да ги правя тези Дайкини?Мога ли да ги върна за рекламации, т.к. са в гаранция.Може би проблема е в т.н. суинг компресор.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Redasi, не търси тампони няма смисъл. Аз съм с ATXS25, тампони, монтиран на стена от итонг. Е НЕМА такива вибрации просто. Всичко се тресе, през 2 стаи в третата се чува. Този климатик беше монтиран преди в спалнята външното тяло беше закрепено на панел без тампони, махнах го от там защото беше ненормално шумен за спалня. Сега същия този шум е в кухнята, вече има тампони - доста меки, но ефект от тях няма. Паднат ли температурите под 0 земетресението започва. В хола имам подов, външното му тяло нито се чува нито се осеща - работи незабележимо. Започвам да си мисля че има някакъв проблем с тези новите дайкини.
    Едва ли имат проблем новите дайкини, просто факта, че се тресат на температура под нулата и надолу говори за недостиг на мощност в режим отопление и работа н а компресора на пълна мощност.Тормозите хайванчетата нямат достатъчно мощност за тези минусови температури.Аз съм с 50-ка подов и мога да кажа,че е по тихо външното му тяло от фуджитсу 12 LD.Но климатика ми е преоразмерен и има достатъчно мощност и при -12градуса(имаше такава температура) и дори да задържи няколко дни -8-9 пак е тихо и не се чува външното тяло.

    По тази причина на един приятел му препоръчах 35-ца да си вземе за хола(22 квадрата) най-малко.Сега той няма проблеми сложиха му я и дори при -12 няма проблеми с климатика.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #19

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Жалкото е, че в БГ всеки те прави на маймуна. От гаранцията ще ти кажат климатиците си работят екстра и след това не знам какви са процедурите. Аз днес за пореден път се обадих във фирмата от където взех моя, казаха че ще пратят техник, чакам го и после ще пиша какво е станало.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #20

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    biro, не бързай да го отчайваш- тампоните със сигурност променят нещата.

    Redasi, давам малко страничен премер с моя Дженерал 12 UB- вибрации от подобен тип, но далеч по-поносими от твоите. Тампоните представляват твърда гума с дебелина 3 мм. собствено производство, като го монтираха нямаше никакви. Та чета ти аз за проблемите и решавам да сложа по-меки да видя дали ще има полза. Не можах да намеря подходяща гума и го оставих със старите. Но го бях разбутал за да взема размер и чудо- взе че се раздрънка, а уж всичко поставих както си беше. А сега де?!?
    Как реших проблема- на едно от крачетата (от към тръбите) подложих и още една гумена подложка с дебелина 1 мм. т.е. като се смачка от тежестта става не повече от 0.5 мм.
    И сега е по-тих от всякога, какво му е имало така и не разбрах.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #21

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Едва ли имат проблем новите дайкини, просто факта, че се тресат на температура под нулата и надолу говори за недостиг на мощност в режим отопление и работа н а компресора на пълна мощност.Тормозите хайванчетата нямат достатъчно мощност за тези минусови температури.Аз съм с 50-ка подов и мога да кажа,че е по тихо външното му тяло от фуджитсу 12 LD.Но климатика ми е преоразмерен и има достатъчно мощност и при -12градуса(имаше такава температура) и дори да задържи няколко дни -8-9 пак е тихо и не се чува външното тяло.
    Включил съм ватметър към климатика, извинявай ама 450-500W едва ли е пълна мощност. Разбирасе понякога развърта до 800-1000W особено ако отворя прозореца за проветрение и мощност има определено, защото след като работи на 1kw 10минути и започва да пада плавно 700-600 и се закотва на 450-500W а понякога пада и до 390. На всяка от изброените мощности вибрира яко, като при всяка една от мощностите се наблюдава промяна на честотата на вибрация, най-неприятно е на тези 450W. И все пак 14кв.м. с климатик 25-ца настроен на 19гр. при външна -5гр. -> ако климатика е недостатъчен да му таковам на климатика. Да си бях взел мидея същата работа с 1/3 от цената.

    P.S. no_one, същия този климатик за който говоря беше без тампони преди 2седмици сега е със меки тампони. Нали се сещаш че имам наблюдения и при 2-те условия и мога да твърдя че вибрациите и шума са еднакви.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #22

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    biro, не искам да споря с теб, имаш преки наблюдения.
    Но продължавам да твърдя, че тампоните в 99% от случаите променят нещата в някаква посока, и това е напълно логично. Аз му предлагам да имитира меки тампони за да види какъв ще е ефекта- не казвам, че ще стане чудо, а че има голяма вероятност нещата да се подобрят.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #23

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Нека пробва с тампони тогава. Другия ми климатик без тампони не се чува, масово във форума казват, че тампоните са излишни и се слагат много рядко. Сега някои ще кажат че монтажа е кофти - ама как да обясня това на монтажниците? Те толкова си могат така ги слагат и тва е, нито аз мога да докажа монтажа кофти ли е не е ли нито те сами ще си признаят ако не е. Факт е че бучи а както се вижда и други потребители имат същия проблем. Кажете какво да правим към кого да се обърнем? Моля собствениците на моделите FTXSxxD, FTXSxxG и ATXSxxE също да споделят техните климатици вибрират ли или работят тихо.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #24

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    FTXS35G работи перфектно,няма вибрации,няма шум.Вярно на покрива е но от терасата мога да го чуя ако има нещо.Закрепен е с 4 дюбела за бетонна стена.Нямам проблеми с него.FTXS25G закрепен на тухлена стена с тухли четворки,дюбели 6,на стената има изолация от стиропор 5 см,заедно с мазилкиата и всичко останало.Едната стойка обаче се падна много близко до прозореца около 5 см има до него.Съотвенто стана така,точно там е компресора и всички останали неща на климатик и от тежината мазилката се е напукала лекичко и стойката е хлътнала навътре към стиропора.Това от своя страна(според мен)променя нивелацията на тялото и се започва с проблемите.Успях по препоръка на човек от форума да повдигна тялото с гумена лента с желаната дебелина.Пооправи се,но едвам едвам се справям с решетката на тялото(тази пред вентилатора).Има си вибрации и толкоз,като застана вътре в стаята зад климатика се чува едно боботене,нямам думи.Та това са моите проблеми БИРО

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #25

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Прекалено много се набляга на обяснението кофти монтаж, според мен.
    Вибрации могат да се получат от недобра нивелация, и от неподходящо количество/качество на фреона- друго не се сещам.
    Първото лесно можеш да го коригираш сам, второто при инверторен трябва да е променлива при различен товар, а не константа както е при вас.

    Мисля, че си е до конкретната машинка- някои просто са си по-шумни.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #26

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    sladi4kia, мерси. Резулатата до момента вибрации - бешумни 4:1 ( 3xFTXS25G+1xATXS25E : 1xFTXS35G )

    @no_one, нивелацията е добра, фреона не го знам, мисля че е заводския с който си идва климатика, не сме доливали или изпускали. И разбира се консумацията не е констата във функция от времето, показанията на ватметъра са около цитираната стойност примерно аз цитирам 450w обаче уреда показва 455.8, 453.1, 427.9, 462.5 и така на там. Разбира се че има и по-шумни машинки но едно е шум, а друго микро земетресение.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #27

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Добре НО ОНЕ,нали идват с фреон телата??При мен проблема може би идва от нивелацията.Днес ще подложа необходимата гума,ще го нивелирам и ще видим как е.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #28

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    БИРО,просто казвам истината такава каквато е при мен.На сайта на Ванко68 пише,че необходимото време за монтаж е около 3-4 часа.Ми те моите монтажници за 2 часа бяха готови.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #29

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Понякога и самата акустика на помещението спомага за боботенето.Ако се разхождате из стаята ще видите че на места почти не се усеща а на други е направо непоносимо.Според мен е по добре да се премахне вибрацията от самия климатик а не да се чудим как да я погасим.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #30

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Прав си,и това е вярно.Като отида в другия ъгъл не чувам нищо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 06-04-14, 15:51
  2. Сравнение на тавите на външните тела на климатици
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 89
    Последно: 17-02-12, 16:16
  3. За външните тела на климатиците
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-11, 22:48
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Наклон на външните тела ?
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-10, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе