Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 388
Like Tree1Одобрявам

Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #31

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Добре, нека приемем че са нивелирани, вакуумирани, с точно количество заводски фреон.
    Какво друго могат да направят монтажниците по въпроса, че толкова често се прехвърля на тях вината.

    Единственото обяснение е, че просто машините са си шумни/вибриращи.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #32

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Но как едни казват че не ги чуват че работят,пък при други има микроземетресения?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #33

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Точно това твърдя и аз- не е до модела, а до конкретната бройка, което според мен не означава, че е некачествена, дефектна и т.н.

    Има и още нещо- аз все пак чувам от моя въпросното боботене, много тихо и на определени места из стаята- жена ми изобщо нищо не чува и е много щастлива. Извода който си правя е, че до голяма степен зависи и от човека.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #34

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    ......
    Единственото обяснение е, че просто машините са си шумни/вибриращи.
    Такааа да си дойдем на думата. Само не разбрах за какво трябва да нариваме един куп пари за шумни и вибриращи машни като същите такива от марката мидея ги има за 500-600лв? Нали дайкин бил "мерцедеса на климатиците" - егати разтропания мерцедес ша му се незнае. Тръговците защо не предупреждават като ги продават? Сега сигурно ще трябва да се измери нивото на шум и да се сравни със спецификацията, ако не отговаря ще ми върнат ли парите? Тези вибрации на практика са терор за съседите, аз не мога да ги търпя но никой не е длъжен да ги търпи също. Ако продукта не отговаря на нормите за шум защо го продават изобщо???

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #35

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Зависи стената на която е монтиран климатика каква е и най вече нейните пропорции и материял.Ударете по стената с длан от вътрешната страна и чуйте как отзвучава. Климатика е източник на вибрации и стената или ги погася или ги усилва.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #36

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Газобетона е доста мек и порест материал, мисля че трябва да абсорбира вибрациите. До колкото знам панелите ги разпространяват по-добре. Е парадокса е че на стена иззидана с газобетон се получават вибрации а в другата стая на панела не се получават. И като сравним вибрациите на външните тела - едното се тресе а другото трудно се познава дали работи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #37

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    biro, вибрациите са само част от цялостното представяне на един климатик- има още много други фактори при които ефтиниите издишат.
    Това го казвам без да омаловажавам обсъждания проблем.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #38

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    така е аз не се опитвам да защитавам мидеята, аз искам да получа качеството за което съм платил.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #39

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Решението на форумно ниво може да бъде само едно- съфорумци с опит в монтажите да кажат къде точно да се търси причината за проблема, и съответно как да се отстрани (ако изобщо е възможно).
    Това да се каже на монтажниците и те да го направят, за да останат клиентите им доволни.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #40

    Re:Дайкин FTXS25G- ВИБРАЦИИ И ШУМОВЕ ОТ ВЪНШНИТЕ ТЕЛА

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Би ли си снимал монтажите?
    Пак същата молба.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #41

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Аз даже бих платил с удоволствие на някой, който може да ми оправи вибрациите! Намриам се в Русе.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #42

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Газобетона е най ужасния материял.Така кънти и бучи просто нямам думи.Ако климатика е на стена от газобетон така ще става.
    Какви тампони сте слагали?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #43

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    chachoto, прочети му всички постове- не винаги е бил на итонг.

    Решението не може да е в местене на подходяща основа(стена), а в отстраняване на вибрациите от тялото или отстраняване на предаването им в/у основата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #44

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Газобетона е доста мек и порест материал, мисля че трябва да абсорбира вибрациите. До колкото знам панелите ги разпространяват по-добре. Е парадокса е че на стена иззидана с газобетон се получават вибрации а в другата стая на панела не се получават. И като сравним вибрациите на външните тела - едното се тресе а другото трудно се познава дали работи.
    Не си прав. И газобетона и гипскартона така предават звук и вибрации че цяла акустична уредба може да си направи човек с тези материали. Първоначално бях решил ремонта да го опаткам набързо с малко гипскартон и терасите с итонг , но след изграждане наново на тоалетната с гипскартон изцяло си забравих първоначалните намерения и сега като ненормален с бъркам в кофа пясък и цимент и с мастара и другите инструменти ръчно си измазвам всички стени (свалям старата рехава мазилка и слагам нова).

    Относно климатиците - двата FTXS25G работят доста тихо. Монтирани са по прозореца на панелно жилище на стена с приблизителни размери 3 х 2,5 м със троен прозорец ПВЦ. Какво ми прави впечатление.
    Единия климатик е много тих и само с пипане се разбира дали работи или не и има перфектна визия.
    Другия обаче във външния си вид не изглежда така перфектен като другия в смисъл ламемлите на топлообменика близо до тръбите не са на еднакви разтояния както трябва да е а има някакво равномерно приплескване по 2 по 2 и това не е от монтажниците , а така си го извадиха от кашона. Става въпрос за 15-20 от ламелите само - не всичките. Същото това тяло вибрира повече от другото и ако си допреш ухото до стената се чува по-отчетливо. Допускам че е възможно да има някакви пропуски в контрола на качеството в чешкия завод на Дайкин.

    В бъдеще мога да погледна допълнително как е нивелацията или дали няма някакво осукване на климатика заради криви стени и това да усилва вибрациите. За сега не ми пречи и не съм го разглеждал подробно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #45

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    biro, @cameo - Аааа не пукащ климатик не, ще се ползва в спалня, писна ми от пукащия конвектор ADAX за 340лв искам не-пукащ климатик , съгласен съм на по-висока цена само да не пука.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 06-04-14, 15:51
  2. Сравнение на тавите на външните тела на климатици
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 89
    Последно: 17-02-12, 16:16
  3. За външните тела на климатиците
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-11, 22:48
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Наклон на външните тела ?
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-10, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе