Страница 104 от 115 ПърваПърва ... 5494102103104105106114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 1724
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    21
    #1546

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Хм. Понеже четох в страниците напред и това което прочетох м/у редовете е, че FTXF има проблем с дефроста, което автоматично отива за избор на FTXC50C
    Този пост е редактиран от Cakicha; 23-12-21 в 22:36.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1547

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Ftxc се намира и на добра цена,онлайн около 1600лв. двойнороторен компресор ,39кг външно

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #1548

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте,
    Някой знае ли, ftxf25b и ftxf25c с какво количество фреон са? Би трябвало С-то да е с по-малко фреон. От документите които намирам в нета, признавам, че можах да се ориентирам, струва ми се, че В-то е със 100 грама повече, но не съм сигурен за това питам.
    Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1549

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част


  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #1550

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Колеги, имате ли представа подовата Перфера 9ката до какви стойности пада на отопление, че и дават доста висок минимум, както на почти всички Дайкини? Дали ще пада до към 200w?

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1551

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    ще пада до 200. Не ги гледай тези минимуми в сервизното.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1552

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Как се чисти стриймъра на Дайкините? В частност FTXM20N.
    Моя взе да зацикля нещо? Искам да го почистя. Някой ако има инфо .........

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #1553

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Колеги извинявам се,но имам още 2 питанки за подовия дайкин перфера 9ката, понеже съм се насочил към него за едно помещение.

    Има ли покачвания на минимумите на +12 и под 4 градуса?
    Дефростите как са при ненатоварена машина, каквато ще се явява при мен?

    Благодаря

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1554

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Предния модел няма покачване на минимума, работи плавно, като все се стреми да отива към минимум.
    Преполагам че новия не са го развалили.
    Дефростите са незабележими, тъй като няма местене на клапи, пукания и шуртене на фреон.По тая причина не ги знам как са, но водата под него сутрин е като при другите ми машини, ако това може да е някакъв ориентир.Всъшност в сравнение с Фуджитсутата е по-малко, но е много относително.
    Ако питаш за дефрости на всеки час примерно - не такива няма.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1555

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    По скоро са на 3-4 часа контролните дефрости при повечето дайкини
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #1556

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Благодаря много

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    1
    #1557

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте, отскоро ползвам Daikin Sensira FTXC35B и пиша тук с единствената цел да предупредя хората да не правят грешката, която аз направих.
    При избора си на климатик се доверих изцяло на мненията тук и пренебрегнах тези, които коректно бяха посочили проблема с дефроста.
    Сам съм си виновен, не обвинявам никого. Вместо китаец, реших нисък клас на престижна марка, трябваше ми само за отопление.
    В едно изречение - монтиран на спалня 12 м2 в къща в провинцията с ниски зимни температури, с идеята да се справя въпреки топлозагубите и да е и тих,
    този "климатик" прави дефрости на всеки 28 минути, продължителност 10-15 минути,
    на всеки 1 астрономически час има половин час дефрост, игра на термометъра между 15 и 20 градуса, невероятен дискофорт.
    Хора, ТОВА НЕ Е КЛИМАТИК ЗА ОТОПЛЕНИЕ, няма такъв безумен цикъл на ненужен дефрост, разберете
    Ако някой преди мен беше написал по този начин оценката за климатика, нямаше да го взема, но десетки "специалисти" оборваха
    дефроста, бил оправен, бил отличен бюджетен климатик на реномирана марка и т.н
    За сметка на това човек го заболява главата да чете стотиците редове на "топ специалисти" за добри минимуми, плавни развъртания,
    отлични дебити и прочие на хора, които не осъзнават, че 95 процента от евентуалните купувачи това не ги интересува, те искат да знаят
    дали машината ще си покрие параметрите и дали няма да ги сполети такава приятна изненада като тази на Daikin Sensira FTXC35B!
    Alexi, Gena_bs, rosswen и 2 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1558

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от vespasian58 Виж публикацията
    В едно изречение - монтиран на спалня 12 м2 в къща в провинцията с ниски зимни температури, с идеята да се справя въпреки топлозагубите и да е и тих,
    този "климатик" прави дефрости на всеки 28 минути, продължителност 10-15 минути,
    То хубаво си чел, ама някъде да си чел, че това е климатик за сурови условия и за помещения с големи загуби. Я питай Трифон, неговия на колко време прави дефрост и защо при него не е на 28мин. Явно си се подвел, хубаво е да се четат мненията за конкретен модел ама не случайно има въпросник в темата за избор и нещата не се свеждат до това колко квадрата е помещението. За да бъде полезен поста ти е добре да дадеш по-подробна информация. Има ли изолация, каква е дограмата, топлят или се съседни помещения, с какво се е топлило помещението преди да сложиш климатика, постоянно ли се отоплява къщата или е вилна и инцидентно се топли.
    Kasap одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1559

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    машинката има много малки топлообменници ,малко фреон .. не е за тежки условия аз не бих я купил за себе си дори да е 500 лв просто при моите условия ( а явно и при твоите ) няма да топли

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1560

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Не е от това 35цата е с 750 грама фреон което не е малко, макар и малак е двоен топлообемника а вътрешното е почти цялото 3 Ен, явно разликите между двата датчика бързо се достигат и пуска дефрост.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе