Страница 106 от 115 ПърваПърва ... 5696104105106107108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 1717

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #1576

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте!
    От скоро имаме Daikin FTXZ35NV1B/RXZ35NV1B9.
    Машината е невероятна!
    Монтиран е в северен саниран апартамент,който е на 3- ти последен етаж с обща квадратура 58кв. м. Изолацията на стените е 10 сантиметра стиропор, на пода има 2 сантиметра фибран, а на тавана 5 см каменна вата+ 10 сантиметра стиропор под хидроизолацията на покрива.
    Това животно работи при отворени врати на целият апартамент и не се задъхва дори при -5 градуса. Настроен е на 25 градуса. Достига 27 градуса по негов термометър, 25 по стен, където е монтират. В спалнята и детската термометрите показват 22 градуса.

    Средният му разход е 500 вата на час, за 48 часа работа. Външната температура е варирала от -7 до +2 градуса.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1577

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте и от мен!
    Прегледах какво е писано дотук, възможно е да съм изпуснал нещо, извинете ме за което, ако е така това.

    Месеци наред се разправях за една проблемна Тошиба, най-накрая се съгласиха да ми върнат парите и мисля да сложа един Daikin FTXM35R~RXM35RPerfera. Ще се радвам хора, които ползват този модел, да споделят впечатления - ок ли е климатичето, или да мисля някакво Мицубиши...

    Благодаря предварително!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1578

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    В крайна сметка сложих Daikin FTXM35R~RXM35RPerfera. Днес при външна температура 3-4 градуса започна да прави дефрости през има-няма един час. От 7 до 13 ч. направи 6 или 7 дефроста. Продължителността им е само няколко минути - между 4 и 6.
    На мен ли само ми се струва обаче, или не е много нормално това?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #1579

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Сигурен ли си че са дефрости и външното заскрежава ли ако е много влажно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1580

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Да, дефрости са си, сигурен съм. Не мисля, че заскрежава външното, не са чак такива температурите

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #1581

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Не мога да ги разбера тия от Дайкин. Вече дори климатиците от 500 лв. са с дефрост само при нужда, а Перферата е 2500 и пак размразява през 40 мин. Викай фирмата и да ти го подменя безплатно с модерна машина. Ебати, все едно сега да си купя нова кола чист дизел, без пълен ел. пакет за 80 хил. лв.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1582

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    няма такова нещо като дефрост при нужда при Дайкин ,ако зачетеш темата за Сенсира ще видиш същите оплаквания ..

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    25
    #1583

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Абе, аз го имам от септември 21г. като от тогава не е изключван, и такова нещо не съм забелязал!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1584

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Всички които се оплакват от некоректна работа на моделите на Даикин от последните 2-3 години препоръчвам да си инспектират ел инсталацията , това го казвам от личен опит с моята Сенсира . Същото може да важи и за други марки инвертори за които има противоречиви мнения . Сенсирата я ползвам вече два сезона и при изправна инсталация работи перфектно като истински инвертор , без дефрости без нужда по време и много тихи , без форсирания и др .работи много незабележимо , комфортно и икономично , като софтуер до него се доближава само Саньото ми . При неизправна инсталация направо не ми се говори - дефрост твърдо на 28 мин . засечен и при +6гр . , дефроста става толкова шумен че може да събуди комшията , тръгва на маx . , спира с удар на компресора , въобще е страшна работа , работи каквото си иска . С това мога да помогна от личен опит . Явно новите инвертори не само Даикин не издържат при проблеми с инсталацията и токови удари . Сега като го спирам го изключвам и от контакта .

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1585

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от kintaro Виж публикацията
    Абе, аз го имам от септември 21г. като от тогава не е изключван, и такова нещо не съм забелязал!
    Моята е от началото на Август 21ва. Също не забелязвам подобни на Алексиевите словоблудства.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    няма такова нещо като дефрост при нужда при Дайкин ,ако зачетеш темата за Сенсира ще видиш същите оплаквания ..
    Алекси, бях ти обещал на края на сезона да докладвам.
    Само хубави мнения- нисък разход, комфортна работа. Не му личи, че е нисък клас.
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    дали си доволен и от 2та е рано да се каже ,зимата предстои
    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Специално за теб и само днес- като за климатик от 1000лв, съм безкрайно доволен от Дайкин Сенсира 20, г-н Алекси.
    Ако това не е достатъчно, приеми, че съм доволен до тук, но обещавам да преосмисля доволството си, накрая на сезона.
    До тогава, пожелавам ти търпение и здраве, Свеки!
    .......
    Това от мненията за Сенсира.
    До тук е на 240лв, от самото начало на сезона- 01.10.2021г. Седмица, в 14м2стая, постоянно отворена към коридор- утежняващо работата обстоятелство.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 19-04-22 в 20:15.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1586

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Малко глупав въпрос, ама възможно ли е честите дефрости да се получават, ако е забравена отворена врата към друго помещение и климатикът не смогва да ги отоплява

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1587

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    не знам какво се има предвид под неизправна инсталация .. да не е занулен ли какво ?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1588

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Точно чета темата и Сенсирата спря за дефрост. Навън 3 градуса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1589

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Моята е от началото на Август 21ва. Също не забелязвам подобни на Алексиевите словоблудства
    Защото от 6-7 години не е имало истинска зима в България.

    Като задържи поне една седмица температури -7 градуса под нулата през деня или по-ниски, ще има какво да пишеш...

    Ако нямаш топлоприходи от съседи, дори температури от 0 до -2 градуса под нулата му стигат, да започне да цикли.

    Тошибата са климатиците, които не "циклят" дефрости без причина, поне до преди 2-3 години беше така.Сега не съм наясно, след толкова реване от български потребители до тошиба, че "се успивали тошибите" каква точно е картинката...

    П.П.
    През главата на Алекси са минали един куп марки климатици...

    И в този форум също има данни отпреди 10-11 години за тези безпричинни дефрости...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1590

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Защото от 6-7 години не е имало истинска зима в България.

    Като задържи поне една седмица температури -7 градуса под нулата през деня или по-ниски, ще има какво да пишеш...

    Ако нямаш топлоприходи от съседи, дори температури от 0 до -2 градуса под нулата му стигат, да започне да цикли.

    Тошибата са климатиците, които не "циклят" дефрости без причина, поне до преди 2-3 години беше така.Сега не съм наясно, след толкова реване от български потребители до тошиба, че "се успивали тошибите" каква точно е картинката...

    П.П.
    През главата на Алекси са минали един куп марки климатици...

    И в този форум също има данни отпреди 10-11 години за тези безпричинни дефрости...
    Тошиба и още една-две марки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 23:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 21:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 06:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 14:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 13:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе