Страница 107 от 115 ПърваПърва ... 5797105106107108109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1591

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Да, ама Тошибите почнаха да издават високочестотен шум при намаляване работата на компресора, на това не се живееше. С такава точно Тошиба се разделих и взех Дайкинчето

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1592

    Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от nikolapeikov Виж публикацията
    Да, ама Тошибите почнаха да издават високочестотен шум при намаляване работата на компресора, на това не се живееше. С такава точно Тошиба се разделих и взех Дайкинчето
    Може и така да е. Аз затова предпочетох да заложа на модел от 2012-та година, за по-сигурно и не сгреших. Отделно, Тошибата от която си недоволен, не е в ценовия клас на Дайкина.
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-04-22 в 10:09.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1593

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Защото от 6-7 години не е имало истинска зима в България.

    Като задържи поне една седмица температури -7 градуса под нулата през деня или по-ниски, ще има какво да пишеш...

    Ако нямаш топлоприходи от съседи, дори температури от 0 до -2 градуса под нулата му стигат, да започне да цикли.

    Алекси са минали един куп марки климатици.....
    В къщичка съм.....и зими съм видял, а варненската и дунавската са от най удобните за климатична техника. Сенсирата изкара сезончето при описаните от теб условия. Сигурно не се задържам много с плетката покрай нея, та затуй да ми харесва?!!
    В темата съм качил точният модел, до запетая. Други не коментирам, от този съм доволен.
    На Алекси не му личи, освен, че е много начетен.
    Не съм от ревльовците, ако някой не е забелязал.
    bobivg одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1594

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Не е в ценовия клас, надолу е със 700 лв., но характеристиките им са много, много подобни@rosswen (нещо обърках с цитирането )

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1595

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    В къщичка съм.....и зими съм видял, а варненската и дунавската са от най удобните за климатична техника.
    Във Варна сняг няма, ти за зима ми говориш...

    Моделът на дайкин е без значение. Аз съм с подов, когато го разопаковаха и на кашона и на вътрешното тяло пишеше "Made in Japan". Външното беше от Белгия или Чехия - не помня вече.

    Но вземи пиши в нета да видиш, как им ръждясват компресорите на "върховите" дайкини от преди 10-на години: https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%BE%D1%80.html

    Специално някои хора си отваряха външното тяло, за да махат ватата около компресора...

    Представям си близо до морето с този влажно-солен въздух/климат какво се случва...
    rosswen одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1596

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Във Варна сняг няма, ти за зима ми говориш...
    .......
    Представям си близо до морето с този влажно-солен въздух/климат какво се случва...
    Не беше ли влагата и Т около 0та по тежък режим за климатиците?
    Ако не, моля за извинение!
    Имах една "цепеница", която колкото по студено ставаше, толкова по добре работеше.
    Сега да не си помислиш, че повече е топлела?!! Не, просто го нямаше цикленето.

    Не ти говоря, Шефче- пиша, споделям, та който бръкне, полза да отима.
    Както се казва, обаче- "Твоята крава да е мъжка!" Каквото кажеш (напишеш) така е!

    С този влажно-солен климат даже луканките стават, вервай ми, та и благородна плесен правят.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1597

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Във Варна сняг няма, ти за зима ми говориш...
    Да бе, през 2010г. такава зима имаше, че в цялата махала само моите клими работеха...
    А маслото на колата беше станало на локум. Недей така да приказваш на ишлеме.
    ccankov73 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1598

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Февруари 2021 , малко над Виница….


    п.с. снега поне не е солен
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Kasap одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1599

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цанков, ти не ползваше ли климатици само до около 0гр, после на парно?

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1600

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Уж да, ама оня (дядя Пу..я) ми развали рахатлъка тая зима….
    Сега го пускам само когато работи сауната, че е 6.8kW, а кабела на къщата е 6мм2.
    Но до 10тина дена ще го сменят де, чакаха да се постопли.
    Диферсификация…..

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1601

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Абе, зимите по Варна, варненско и българско няма какво да ми ги обяснява който и да е.
    02-01.2008ма, едната ми кола остана затрупана в центъра на Аксаково, а цяла седмица си карах БМВто, при "бедствени" условия- хубави шведски гуми.
    2010, при бедствено положение, местих квартира от Аксаково у Виница, с настоящият си автомобил, в пъти по надежден от 90% модерни тачки.
    2012та, колегите вадеха хора от преспите, аз ходих с гадже на дискотека- БМВ 5 или 7ца седя на кръстовището срещу Явора повече от седмица, малко преди да е качило заветният баир.
    20 и 21.12.2012, с още един и МТЛБ, прибрахме около 20 души по цялата Франгя.
    Зимният секс започна още 84та, в армията, за мен, кога още Оф роуд, Офене и пр. не бяха познати по родната Шир.

    Въпросът е друг.
    Сякаш има негативно отношение, въобще към марката.
    Нямам абсолютни никакви претенции да съм специалист или поне поназнайващ относно климатичната техника.
    Трябва ли да се притеснявам (въпросът е реторичен) по отношение на Дайкинчето си, в дългосрочен план.
    Всъщност, не съм изобщо притеснен, но е добре да се обясни от специалисти, "ради ползу Форуму и бедного потребителя"?
    Мисля, че така е почтено и правилно, а не някак ехидно и то от "високопоставени".
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 21-04-22 в 19:50.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1602

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Негативното отношение към марката е главно от хора които им се иска да си купят Дайкин, но ги е яд, че не е на цената на Хитачи, МХИ или Тошиба. Скъпи били пък нищо не предлагали.
    То и МЕ заради това се не тачи.
    От тези които съм имал, Дайкинчето е Топ. Най икономичен, с най малко дефрости.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1603

    Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Негативното отношение към марката е главно от хора които им се иска да си купят Дайкин, но ги е яд, че не е на цената на Хитачи, МХИ или Тошиба. Скъпи били пък нищо не предлагали.
    То и МЕ заради това се не тачи.
    От тези които съм имал, Дайкинчето е Топ. Най икономичен, с най малко дефрости.
    Аз съм имал 2бр. МЕ + 1бр. при баба ми, при това не от ниския клас, а от средния. Алекси е имал високия клас на МЕ. А Дайкин не ми е никакъв проблем да си купя. Машините, които съм наслагал вкъщи, са на не по-ниски цени. В много от нещата, коти се пишат за всички марки, има голяма доза истина. Съвършени климатици няма, най-малкото приоритетите на всеки са различни. Не може да се угоди на всеки.
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-04-22 в 10:28.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1604

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    До януари имах наблюдение над 3 броя 35ftxc c после пуснахме котела на газ.Машините са икономични добър минимум топлеха добре, но под 0 градуса са ужасни с Тея дефрости на 30 Мин. На суха пита, като не са били и натоварени много правеха по 10-11 kwh на ден в големия студ а над нулата по 5kwh, нагласени на 23 градуса. Най вероятно не дефросват толкова често само ако са нагласени на по малко градуси и работят около минимума си.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 22-04-22 в 11:06.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1605

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    nikolaipetkov се оплака от чести дефрости по 4-6 мин. при Daikin FTXM35R~RXM35R над нулата.
    Вие отидохте на FTXC, което си е най-ниския клас на марката и лично аз не очаквам чудеса там.
    При мен обаче RXG 20 и 25 и RXM50N разгърнати в прилични помещения(т.е. не са преоразмерени, даже обратното),
    никога не съм ги “хващал” да правят подобни дефрости - 4-6мин.
    Само нормални, които са 12-14мин.
    Зимата, доколкото я имаше, само 50ката е минавала 10kW на ден, другите бяха м/у 4 и 6 kW.
    Абе края на април пишем за отопление, глобално затопляне…..
    nikolapeikov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе