Страница 13 от 115 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #181

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    liubo_ ,ако беше помещението в някой вътрешен апартамент хубаво,но в къща и за сега без изолация-най добре да се видят работите на место,че 35м² не са малко,и не става ясно до колко градуса пада температурата в неотопляемите стаи,външни стени и т.н.Иначе моделите са супер,но по добре големият- при външна температура 2° им остава максимално отдаване на отопление:
    S36KTRXS - 5,7kw.
    F40LTGRP - 6,6kw.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #182

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    liubo_ здравей. Ето ти пълните параметри на двата модела. Монтирал съм ги и мога да те уверя, че са много класни машини. Въпреки всичко е добре да се направи оглед предварително, за голямото помещение.
    Daikin S25KTRXS Ururo Sarara
    Модел: 2009~2010 година/R410А/100V/Made in Japan
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.5 kW (0.7 ~ 3.5), 8530 BTU (2400 ~ 11950)
    Консумирана електроенергия: 455 W (95 ~ 850)
    COP: 5.49 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 2.8 kW (0.7 ~ 6.1), 9600 BTU (2400 ~ 20820)
    Консумирана електроенергия: 450 W (95~1700)
    COP: 6.22 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (21° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.4 kW, 15020 BTU
    APF: 6.1 (коефициент на енергийна ефективност при всички режими)
    Daikin S36KTRXS Ururo Sarara
    Модел: 2009~2010 година/R410А/Made in Japan/100V
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 3.6 kW (0.6 ~ 4.1), 12300 BTU (2000 ~ 14000)
    Консумирана електроенергия: 760 W (95 ~ 1050)
    COP: 4.74 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.2 kW (0.6 ~ 7.9), 14300 BTU (2000 ~ 27000)
    Консумирана електроенергия: 745 W (95 ~ 2010)
    COP: 5.63 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 5.7 kW, 19500 BTU
    APF: 6.0 (коефициент на енергийна ефективност, за всички режими)
    Ето и да видиш как изглежда монтиран такъв климатизатор...


  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #183

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Благодаря за инфото. Радва ме че има хора навътре в нещата, особено такива които са монтирали тези машини, поне за мен е добре защото не съм в час с тази материя и така ще мога да получа отговор на повече въпроси. Вероятно ще коментирате за пореден път нещо което преди сте правили но е по предпочитано от мен от колкото да се впусна в часове наред четене без да съм сигурен дали ще си отговоря на въпросите.
    Не ги бях виждал как изглеждат, вероятно тази надстройка е за вентилацията, защото се питах как ли са решили този въпрос. Вътрешното тяло, изходните шлюзи /не знам така ли се наричат/ не изглеждат като на останалите. В смисъл че имам два Хайера и мога да ориентирам въздуха в желана от мен посока /наляво-направо-надясно/, тук с Дайкина възможно ли е? Питам защото голямото помещение е разделено със свод и тъй като климатика ще е в едната част насочвам струята през свода за да топля и кухнята.
    Ето скица на помещенията. Какво мислите и за квадратурата? Ще опиша и още някой друг модел за по лесни препоръки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #184

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Машините са от най-висок клас и ще можеш да управляваш въздушния поток както ти е кеф.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #185

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Aleksandars, мерси за информацията.

    Кой от двата Дайкина е по добре да избера за това средноголямо помещение на скицата по горе?
    S36KTRXS или F40LTGRP

    Или пък какво е мнението за някой от тези - Фуджитсу AS-Z28V, Panasonic CS289XB

    Има ли изобщо някъде данни как се държат машините при -10* например?

    Това което виждам като данни за Fujitsu е че има силна струя което може да е от полза при "убдухването" на кухненския бокс. Мислех за вариант Дайкин подов като по добро решение за отопление но не съм сигурен дали няма да е необходимо по голямо чисто пространство на нивото му. Той е и с по низко КПД.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #186

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    liubo_, гледам си залитнал в сравнения на КОП-ове, АПФ-и и пр., но през зимата те няма да топлят, а отдаваните мощности. И както си тръгнал за 0 време ще се изръсиш поне с 10000лв. за 3бр. климатици на 100V. Явно си в процес на ремонти и в този ред на мисли, дали няма да е по-удачно подово отопление с една термопомпа (подробности може да получиш от специалистите във форума).
    Ако все пак искаш да накичиш стените с климатици моето предложение е следното:
    1. Голямата стая със свода - Тошиба 13SKVP2-E (в хола) + Тошиба 10SKVP2-E (в кухнята) или вариант с една Нокриа 18LB монтирана в хола.
    2. В 2-те стаи от 15м2 по още една Тошиба 10SKVP2-E.
    С горепосочените конфигурации ще се разделиш с 8575лв. или 6950лв. с включени монтажи.

    П.С. Задължително направи поне вътрешна изолация в стаите!!!

    Успех!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #187

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здрасти gnf,
    Не е съвсем както си го написал. КОП-ове и АПФ-и гледам заради икономията иначе за сега съм се спрял на Toshiba RAS402UDR, Daikin F40LTGRP, Fujitsu ASZ40V2 за голямото помещение 35 м2, които са с отдавана мощност над 9 KW и същевременно икономични. Ти какво мислиш за тях, давай и други предложения ако имаш? Фуджицото много се тиражира като марка, дори повече от останалите и се опитвам да получа информация защо. Не мисля че е ефтин. За малката стая съм се спрял на Дайкин S25KTRXS 6,1 KW заради аспирацията тъй като е спалня. Кофти е че никъде няма данни как работи всеки един при -20*
    За Термопомпа спрях да мисля тъй като не е икономична в моят конкретен случай. Иначе бях се спрял на Дайкин Алтерма.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #188

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    liubo_ ,от изброените машини виждаш,че Нокриата е най мощна,с най голямо максимално топлоотдаване,и си е машина за голямо помещение.Модела е със саньо компресор 808 213 80,но от тошибата има ползватели от форума,Сашо също е монтирал този модел,та може да ти дадат впечатления от първа ръка,как би се държала в по голямо и с преход помещение.Но в твоя случай клоня към Нокриата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #189

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Привет diksanal,
    Така си е, тази Нокриа е с най голямо топлоотдаване. Ползвам за база и впечатлението на един служител на Софт Клима който има в тях Нокриа 14 която е малко по слаба 9,1 KW, и твърди че за 45 м2 помещение нямал никакви грижи при най големите студове. Явно са добри машините, не знам вече към надеждност как ще са.

    Малко се отклонихме от темата за Дайкин но чакам и мнението на съфорумец за F40LTGRP.

    Хареса ми и Тошибата, интересно ми е как се е държала тази която е монтирал Александър в големия студ, въпросът ми е и към него, ако може да попита собственика и. Тази зима беше много добра за впечатления при низки температури. И справя ли се добре за това помещение там, разбрах че и то е 35 м2. Машината има и добър коефициент на икономичност, може да получим и реална информация и за разходите.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #190

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    liubo_, ако имаш големи топлозагуби КОП и АПФ отива на вятъра. Първо се постарай да намалиш топлинните загуби в стаите и след това се ориентирай към климатиците. От изброените аз съм за Fujitsu AS-Z40V2 в хол+кухня и Toshiba RAS-221JDR в спалнята.
    И още нещо, правиш грешни сметки като гледаш максималното топлоотдаване на даден модел и си мислиш за висок КОП и АПФ, които са дадени по номинал ако не се лъжа.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #191

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    За сега се спрях на S25KTRXS в спалнята, Японски е и мисля че ще ми свърши работа, но ще огледам още някой модел и на Японска Toshiba. За голямото помещение за сега съм се спрял на Toshiba RAS402UDR. И двата модела освен че имат голямо максимално топло отдаване така и добро номинално, разбира се съобразено с размерите на помещението.
    Тия Тошиби всъщност не разбрах само изкарват или и вкарват въздух в помещението? Дай предложение за Японска за 15 м2 с резерв. Ще се радвам двата климатика да са с еднакви дистанционни за да не се раздвоявам, че после има да слагам и още две клими и ще стане една.

    Всъщност има ли аналогично дистанционно за европейска клима?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #192

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от liubo_
    Благодаря за инфото. Радва ме че има хора навътре в нещата, особено такива които са монтирали тези машини, поне за мен е добре защото не съм в час с тази материя и така ще мога да получа отговор на повече въпроси. Вероятно ще коментирате за пореден път нещо което преди сте правили но е по предпочитано от мен от колкото да се впусна в часове наред четене без да съм сигурен дали ще си отговоря на въпросите.
    Не ги бях виждал как изглеждат, вероятно тази надстройка е за вентилацията, защото се питах как ли са решили този въпрос. Вътрешното тяло, изходните шлюзи /не знам така ли се наричат/ не изглеждат като на останалите. В смисъл че имам два Хайера и мога да ориентирам въздуха в желана от мен посока /наляво-направо-надясно/, тук с Дайкина възможно ли е? Питам защото голямото помещение е разделено със свод и тъй като климатика ще е в едната част насочвам струята през свода за да топля и кухнята.
    Ето скица на помещенията. Какво мислите и за квадратурата? Ще опиша и още някой друг модел за по лесни препоръки.
    Мисля си, че мястото на климатика е много неудачно. Ако имаш някаква възможност е добре, според мен, да го промениш.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #193

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Къде предлагаш? Сега на това място имам Осака 17-ка която ако работи успява да стопли и двете помещения. Просто искам да я сменя с такъв който да продължи да топли и под -5*

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #194

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от liubo_
    Къде предлагаш? Сега на това място имам Осака 17-ка която ако работи успява да стопли и двете помещения. Просто искам да я сменя с такъв който да продължи да топли и под -5*
    Ами, например в по-малкото помещение, но срещу портала/централно/ на по-голямото. Аз бих сложил две по-малки машини - гледам, че парите не са ти водещо условие - според мен най-доброто решение и много по гъвкаво за преходните сезони.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #195

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Аз имам 2 броя Toshiba RAS10-PVKP-E в стаи 20м2 и 14м2, като стаите са с големи прозорци по 6м2. В най-големите студове нямаше никакви грижи. Климите ги държа на 21-23 градуса. В спалнята (14м2) държа климатика на 20-21 градуса и влиза в он-офф режим. Така, че две 10-ки са ти предостатъчни, а че са доста икономични две мнения няма. Може и една 16-ка да свърши същата работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 115 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе